+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 10

medya'nın oyunlarına gelmeyelim;

selam ederim, dostlarım medya'nın taraflı ve insafsızca reyting amaçlı yaptığı insan kıyımına ahmet kaya belgeseli adlı başlıkda sizler ile paylaşmıştım. şimdide eski genel kurmayımızın adına yapılan utanç verici haberi okumanızı ve toplumu infiale sürükleyen kendini bilmez medyanın yaptığı cehalete dikkatinizi çekmek istiyorum. ardından bu haberi aldığında yuhlayanların utanç mesajlarını yorumlarda görebilirsiniz. kesinlikle medya'ya bu tür tahrik haberlerinden dolayı çok ağır cezalar

Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rep Gücü
    14451

medya'nın oyunlarına gelmeyelim;

selam ederim,

dostlarım medya'nın taraflı ve insafsızca reyting amaçlı yaptığı insan kıyımına ahmet kaya belgeseli adlı başlıkda sizler ile paylaşmıştım. şimdide eski genel kurmayımızın adına yapılan utanç verici haberi okumanızı ve toplumu infiale sürükleyen kendini bilmez medyanın yaptığı cehalete dikkatinizi çekmek istiyorum. ardından bu haberi aldığında yuhlayanların utanç mesajlarını yorumlarda görebilirsiniz. kesinlikle medya'ya bu tür tahrik haberlerinden dolayı çok ağır cezalar verilmeli, bunun adı bölücülükle aynı şeydir. kendi fikir ve ideolojisini yalan veya bir kısım haber yayınlayarak, veya istediği yönde abartıyı vurgulayarak "ahmet kaya örneği gibi". DÜŞÜNMEYEN peşin hüküm veren insanımızın gözünde itibar düşürme amaçları malesefki yerine ulaşmaktadır. bu konuda kanunlardaki yeni düzenlemelerden sonra ve eğitime çok önem veren, okuyan araştırmacı bir toplum olmalıyız. bunun adı uyanık olmak kimsenin güdümü ile hareket etmemektir. vakit gazetesini bu haberinden dolayı kınıyor, sayın ilker başbuğuda verdiği inanılmaz güzel cevapdan ötürü tebrik ediyorum. çünkü ulu Allah sadece bir dine mensup kişilerin değil hiçbirşeye inanmayan bir kimseninde yaradanı, gözeteni aslında herşeyidir. kimse kimseyi hafife almamalı hor görmemelidir. sonuçta herkez aynı tebaadandır.

"O soru insanlık suçudur"
    İnternet Andıcı davasının tutuklu sanığı eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, kendisine mahkemede yöneltilen ilk sorunun Ağlama Duvarı’nda çekilen fotoğrafla ilgili olmasına, adına kurulan internet sitesinden tepki gösterdi.

Bu konunun yargılama konusu iddialarla ne gibi bir irtibatının olduğunu anlayamadığını belirten İlker Başbuğ, “Bana göre insanların inançlarının ve etnik kökenlerinin diğerleri tarafından sorgulanması, her şeyden evvel bir insanlık suçudur” dedi. İlker Başbuğ’un açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İslam dinini en son ve en mükemmel din haline getiren en önemli nedenlerden birisi, kutsal dinimizin, dini Allah ile kul arasında olan bir konu olarak kabul etmesidir. Bu nedenle, Allah ile onun kulu arasına girmeye cesaret edenler, bu yetkiyi nereden almaktadır? Musevilik semavi dinlerden birisi olup Kudüs’teki ağlama duvarı da kutsal bir yerdir. Bu kutsal yeri ziyaret eden herkesin Musevi olabileceklerini ileri süren cahiller, herhalde İstanbul’da Sultanahmet Camisi’ni ziyaret edip, orada dua eden herkesin de Müslüman olduğunu mu düşünüyorlar?

"Türklüğüm ve Müslüman olmamla iftihar ederim"

Bugün ben Türklüğümle ve elbette Müslüman olmamla da iftihar ederim. Aynı gezi esnasında dinimizde özel bir yeri ve anlamı olan Mescid-i Aksa’yı da ziyaret etmiş olmaktan mutluluk ve huzur duydum. Ancak, benim Türklüğümle ve Müslüman olmamla iftihar etmem, bu ülkenin vatandaşı olsun olmasın farklı etnik köken veya dini inanca sahip olan kimseleri küçümseme ve onların bu durumlarını sorgulama hakkını da bana vermez. Herkes Türk Milletinin bir bireyi olmaktan ve kendi etnik kökeni, dini inancıyla gurur duymalı ve övünebilmelidir.”

Vakit Gazetesi 2008’de “Ağlama duvarında bir bürokrat” başlığıyla İlker Başbuğ’un Kudüs’te ağlama duvarının önünde dua ederken çekilen fotoğrafını sürmanşetten vermişti. Fotoğraflar daha sonra Başbuğ’un yargılandığı İndernet Andıcı davasında kendisine soru olarak yöneltilmişti. (Hürriyet)

m.milliyet.com.tr
    Konu tansxx tarafından (30-04-2012 Saat 03:08 PM ) değiştirilmiştir.
    "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

2. # ADS
    İlginizi Çekebilir

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

üç grup var ülkemizde bunu yapan. bir kısmı askerimize saldırıyor. diğer bir kısmı imamlara hocalara üçüncüsüde toplumun değer verdiği sanatçı ve önde gelen isimlere. aslında bu kişilerin hepsi bizim değerlerimiz. ahmet kaya bizim, ilker başbuğ bizim, fettullah gülen bizim. bu oyunu ülkemiz üzerine oynayan kişilerin cezaları hapis yatmak ile bitmez. bu bir vicdan hesabıdır. ulu Allah hesapları tez görendir.

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

sizden çok rica ederim dikkatle tarafsız bakınız bu habere, sonuna kadar okuyunuz gazetecinin acı itirafını. yapılan bir haber ile nasıl kolayca kafalar karıştırılıyor ve insanların hayatları ile oynanıyor. düşüncesizce. işte taraf olan kişide bu yanlışa alet olmaya her zaman hazır bulunur. tarafsız olmak, objektif olmak insanlığın ilerlemesi açısından çok muhim bir iştir. adalet ile yakın ilgisi vardır tarafsızlığın. muhammedimizin güzel bir sözü vardır, adalet ile ilgili "Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır".

Çiçek'in hayatını perişan eden olay
    08.05.2012 TBMM Başkanı Çiçek 21 yıl önce söylemediği halde gazetede çıkan "flörtün fuhuştan farkı yoktur" sözünün hayatını perişan ettiğini söyledi

AK Parti, 2008'de Anayasa Mahkemesi'nde açılan kapatma davasında Meclis Başkanı Çiçek'in yaptığı sözlü savunmayı "Demokrasi Savunması" adıyla kitap haline getirdi. İddianamede delil olarak gazete kupürlerinin gösterildiğine dikkat çeken Çiçek, savunmasında, basında çıkan haberlerin güvenilmez olduğunu belirtiyor. Çiçek "Benim hayatımı perişan eden olay" diyerek Anayasa Mahkemesi üyelerine şunları anlatıyor: "İddia makamının bilgisine delil olarak en çok müracaat ettiği bir gazetede manşetten haber: 'Flörtün fuhuştan farkı yoktur.' Devlet Bakanı böyle söyledi. Tepemden kaynar su döküldü. Böyle bir konuşma yapmadım, böyle keskin bir cümle de kullanmadım. Tekzip ediyoruz. Tekzip kıyıdan köşeden veriliyor. Bunların hepsinin kaydı var. Evimde bir şey saklayacaksam, nüfus kağıdımdan evvel bu kaydı, bu bant kaydını saklıyorum ibreti alem için. 13 sene sonra Cemil Çiçek olarak ne zaman ismim öne çıksa, 'flörtün fuhuştan farkı yoktur' cümlesiyle başlıyoruz...Haberi yazan kişi, haber kanalında Basın Kulübü programını yönetiyor. Beni aradı, 'sayın bakanım, 13 senedir size itiraf etmek istediğim bir şey var. Siz böyle bir şey söylemediniz, o zaman gazete olarak sizin gruba karşıydık, başkasını destekliyorduk; sizi sıkıntıya sokmak adına bu haberi yayınladık' dedi. Ben de 'bunu telefonda söylemen yetmiyor, düzelteceksen progr***** çıkacağım' dedim. Programa çıktım ve orada da özür diledi." ANAP iktidarı döneminde Cemil Çiçek, Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini üstlendi. Söz konusu haber Cumhuriyet Gazetesi'nde yer aldı, ardından bütün gazeteler açıklamayı sayfalarına taşıdı. ANKARA

devamı; Çiçek'in hayatını perişan eden olay - Sabah

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

bugün internette gazeteleri dolaşıyordum inanın mideme ağrılar girdi. söyleyecek söz bulamıyorum. nasıl o haberleri yanyana boyboy fotograflarla koyuyorlar, bu kadarmı yalan herşey, bu kadarmı ucuza gitti vicdanlarımız. reyting mi herşey? yerde yatan 15 yaşında bir çocuk cesedi yanında boy boy mankenlerin futbolcuların akıl almaz pozları. yazıklar olsun insanlığımıza. düşüncesiz akılsız insanlar. hiçmi ulu Allahdan haberiniz yok sizin. vallahi ben insanlık için çok af diliyorum fakat bu düşüncesiz insanlar için af dilemek gelmiyor içimden. yinede korkuyorum 3-5 kendini bilmez yüzünden dünyanın sonu gelecek, yinede affet Allahım diyorum. samimiyetle söylemek isterim bu kadarda düşüncesiz insan için af dilemek gelmiyor içimden. bitecekse bitsin bu rezaletin içinde büyümesin çocugum diyorum. ilkokulun bahçesinde yerde yatıyor çocuk hala reyting peşindeler. aç gözlü kendini bilmezler. ulu Allahın bir tokadı vardırki Allahualem vallahi öldürmez süründürür insanı. ey Allahdan korkmazlar.

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

bugün can dündar'ın güzel br yazısını okudum. doğruya doğru yol alınıyor ama çok ağır adımlar ile. en azından sevindirici olduğumuz yerde saymıyoruz. şiddetin sebebini araştırıyor, fikirler sunuyor yazısında ve en sonunda adalete bağlıyor bu büyük cehaleti. haklı ama eksik adalet bizim burada birbirimize olan davranışlarımızdaki adalet değildir, ruhlarımıza ve meleklerimize ulu Allahımıza karşı olan adaletsiz tutumumuzun yeryüzündeki tecellisidir. hiç akıllara bu gelmiyor. ama yakında bu gündeme gelecek insanlar sebebini konuşa konuşa tartışa tartışa bulacaklar. yazıyı sizlerle paylaşmak isterim.

Şiddeti ancak adalet bitirirCan Dündar

Stadının koltuğunu söküp polise fırlatan taraftar...
    Çoluk çocuk ayırmaksızın biber gazı sıkan polis...
    Global ticaret devlerinin camını taşlayan eylemci...
    En küçük itirazda dayak atan koca...
    Çareyi dağa çıkmakta bulan genç...
    Dağları bombalayan asker...
    Şiddet, ortaçağın veba salgını gibi, dokunduğu yerde hızla ürüyor, kan döküyor, can alıyor. Baş etmesi de giderek güçleşiyor.
    Biz ona hükmedemedikçe şiddet bize hükmeder hale geliyor.
    * * *
    Neden?
    Uzun bir liste yapmak mümkün...
    İlk akla gelen, “insanın içindeki saldırganlık dürtüsü”dür.
    Aslında uygarlık tarihi, bu dürtüyü frenlenme çabası diye özetlenebilir. Çok başarılı olmuş gözükmüyor.
    Bir başka tez, şiddetin nedeninin kalıtsal değil, toplumsal olduğunu söyler. Öfkeyi üreten, şiddeti büyüten, sefalettir, cehalettir. O yüzden şiddetle mücadele için önce onu yetiştiren bataklığı kurutmak gerekir.
    * * *
    Bunlar kabul gören, klasik tezler...
    Ama daha çok şiddet uygulayanı sorumlu tutan, irdelemeye çalışan yaklaşımlar...
    Oysa günümüzde şiddetin elementlerine baktığımızda, “Yanlış eğitilmiş, vahşi tabiatlı sefiller”in ötesine geçen bir sorumlular listesiyle ve çok daha geniş bir gerekçeler yelpazesiyle karşılaşıyoruz.
    Bugünkü şiddeti doğuran önemli gerekçelerden biri, “devlet şiddeti”. Yani güç kullanımının, bizzat iktidar tarafından bir hükmetme yolu olarak benimsenmesi... Devlet aklının, Kürt sorunundan holigan salgınına, aile içi şiddetten öğrenci hareketlerine kadar hiçbir alanda barışçı çözümler üretememesi...
    Bir başka gerekçe, toplumda “gücü gücü yetene” ilkesinin şiar edinilmesi... Elinde güç olanın bunu, iktidarını pekiştirmek için kullanmaktan çekinmemesi... Şiddeti reddeden çözüm yollarının, özgürlükçü ifade kanallarının tıkalı olması... Kaba kuvvetin, sonuç veren bir yöntem olarak benimsenmesi... Bu nedenle de herkesin güç edinme peşine düşmesi...
    Ve nihayet adaletsizlik...
    Ben bugün şiddetin üremesinde “haksızlık”ın rolünün, cehalet ve sefalet kadar önemli hale geldiğine inanıyorum.
    Aslında son derece sabırlı, mütevekkil bir toplumuz. Örneğin insanlar hiç itiraz etmeden saatlerce kuyruk bekleyebilir. Ancak biri omuz atıp haksız yere öne geçtiğinde, yetkililer buna müdahale etmediğinde, hatta tersine boyun eğdiğinde, bu haksızlığa isyan başlar ve şiddet devreye girer.
    Bu “sabır taşması hali”, derbide de geçerliydi, şike soruşturmasında da, Ergenekon tutuklamalarında da, Kürt sorununda da...
    Günümüzde insanları şiddete sevk eden, cehaletten ya da sefaletten çok,
    a) devletin şiddeti,
    b) adaletsizlik illeti,
    c) diğer hak arama kanallarının (yüksek yargı, gösteri hakkı, örgütlenme özgürlüğü, medya vs) tıkanmış olması...
    Devletin zulmüne uğramış, adaletten ümidi kesmiş, dili kilitlenmiş, örgütsüz bir toplumun öfkesini ne Diyanet fetvası durdurabilir ne de biber gazı...
    Şiddetin en güçlü panzehiri adalettir.
    Yazı yazanın, poşu takanın, slogan atanın baskıyla ezildiği yerde zulüm bitene, adalet gelene dek, ne yazık ki tek seçenek, şiddettir.
    devamı; Milliyet İnternet haber, finans, spor, astroloji, sağlık, hava durumu, sinema, televizyon, video, tatil, galeri, emlak, araba, seri ilan, oyun sitesi

Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Mesajları
    22
    Rep Gücü
    18821
    böyle düsünceye sahip olan kisiler memleketın
    temeline dımamıt koyanlar allahın varlıgıne inanmak
    dını ınancı ne olursa olsun bütün kapılar oraya acılır.

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

sonrada kalkıp bize gelin sizi haber yapalım diyorlar. sizin bu kafa ile yapacağınız haberden biz zaten haberliyiz. ve bize Cebrail as tarafından yasaklanmıştır demeç vermek. işte sözümüz burada dileyene ulu Allah verir okutur öğretir islam nedemek insanlık nedemek. bizim medyanın yapacağı habere AlimAllah ihtiyacımız yoktur. bu verdiğimiz haber sizin gazetelerinize televizyonarınıza yakışırmı? decchalin etkisinde olan medya elbette decchal'in yani cehaletin taraftarlığını yapacak ve gelen ideoloji ve anlayışa bakmadan diyecektirki "hiç kadından Allah dostu olurmu? hiç kadından mehdi olurmu?". bizim ise onlara söyleyecek iki sözümüz vardır. ey cahiller "kadınlarda erkekler kadar kutsaldır, hatta annelik görevi ile dahada üstün kılınmıştır" ve "verilen süre 7 yıldır".

bizim hitabımız işte burada, yeryüzünün en yüksek makamı olan insan idrak ve anlayışınadır. elbette düşünebilen insanlar içindir. görenler görmeyenlere söylesinler burada mehdinin ideolojisi vardır. kendisine gerek yoktur. eğer illaki onu konuşturmak isterlerse utançtan yerin dibine girerler. bunuda bilsinler.
    Konu tansxx tarafından (15-05-2012 Saat 03:31 PM ) değiştirilmiştir.

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

medyaya olan kızgınlığımı affedin, kendilerini toplumun öncüsü ilan eden insanlar nasıl olurda bu denli geride kalıp cehaletin yani decchalin oyuncağı haline gelirler bu ne gaflettir. toplumu bu buhrana sürükleyen temel unsurdur medya ve bizim öncelikle mücadelemiz bu taşıdığı kudreti bilmeden Allahın ilmini icra eden kendini bilmezlerledir. başımıza gelen bütün olumsuzluklarda medyanın bu gafletinin parmağı vardır. Allah beni affetsin, mücadelemizin başlangıcı bu zihniyet ile olacaktır. onlar oldukça güçlü sanırlar kendilerini ama bizim arkamızdaki ulu orduyu göremez bizi yanlız sanırlar.
    Konu tansxx tarafından (15-05-2012 Saat 04:23 PM ) değiştirilmiştir.

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

daha öncede kötü niyetli kişiler tarafından başta ahmet kaya gibi birçok ünlü isme yapılan karalama kampanyaları bu zamanda artık ilgi görmüyor. bu basit oyunu insanlar yutmuyor, eskiden medyada buna kolayca alet olurdu, flash flash başlıkları ile yayınlardı, şimdi o telaş ve heyecan ve reyting kaygısının yerini sağduyu aldı;

Tatlıses'ten Kürdistan isyanı
    İbrahim Tatlıses'e yapılan fotomontaj ünlü türkücüyü çıldırttı.

İbrahim Tatlıses Özbekistan'da konser verdiği sırada çekilen bir fotoğrafına yapılan fotomontaja twitter hesabından yaptığı açıklamalarla sert tepki gösterdi.

İşte İbrahim Tatlıses’in o açıklamaları:

*Twitter'da Özbekistan konserimde çekilen bir fotoğrafa fotomontaj yapıp, gerçekmiş gibi yaymaya çalışan geri zekâlılara sesleniyorum!

devamı Milliyet - Tatlıses'ten Kürdistan isyanı

Rep Gücü
    14451
    selam ederim;

dostlarım bu başlıkda anlatmak istediğim gerçeğe günümüzde yaşanan bir örneği paylaşmadan edemedim, yorumsuz paylaşıyor ve okuduğumuz bir habere karşı sağ duyulu olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. belirtilen yaş ortalamasına bakılırsa büyüklerimize daha çok iş düşüyor.

TC akımı hakkında inci sözlük ile kısa bir röportaj;
    T.C olayını anlatır mısınız önce?

İnci'nin sıradan girişimlerinden biriydi ama alt yapısında korku olduğu için diğerlerinden fazla ses getirdi. Sözlüğün bir yazarı, kendi ifadesiyle "canı sıkıldığı için" "T.C ibaresi devlet tabelalarından kaldırıldı" diye bir başlık açtı. Aslında bu yalnızca ortada dolaşan bir söylentiydi. Başlığın açılmasından sonra da olaylar normal seyrinde gelişti. Yani "trolling" başarıya ulaştı.

Trolling ne demek?

Troll aslında "su içinde olta sürükleyerek balık tutmak" demek. Sosyal medya jargonunda "trolleme" geniş bir kitleyi manipüle etmek için ortaya anlamsız bir fikir, yazı, bilgi atmak anlamına geliyor. Sözlükte "sazan avı" olarak kullanılıyor.

"Olaylar normal seyrinde gelişti" dediniz. Nedir bu seyir?

Örneğin son olayı ele alalım. Bir yazar "Beyler, TC diye bir akım oluşturalım. Söylentiyi yayalım" diyor. Sonra destek gelmeye başlıyor. Başlığın altına çok sayıda yazar entry giriyor. Konuyu gerçekmiş gibi yaymak için herkes bir koldan çalışmaya başlıyor. Biri fotoşopla gazetede haber çıkmış gibi haber yapıyor, dolaşıma sokuyor. Diğeri Twitter'dan insanlar twit atmış gibi ekran görüntüleri oluşturuyor. Biri video hazırlıyor, haber gibi montajlıyor. Sonra moderasyona geliyor konu.

devamı;
    Bu da küfürlü sözlük panpa!-HABERTÜRK