+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Yüce dağın taşları

Selam! ::: DESTEKLEYIN "Yce Daglarin Taslari" - DITIB Kln Yeni Merkez Camii ve Klliyesi ::: Yüce Rabbimiz biz insanları, öğrenen, davranan ve inanan canlılar olarak yarattı. Yüce dinimiz İslam da, genelde insana, özelde inananlarına hitaben, bilginin doğrusunun peşinde olmayı, davranışın güzeli ve erdemlisine ulaşmak için gayret sarfetmeyi, inancın sağlam ve sarsılmazını ortaya koymayı öğretiyor ve bizlerden bunu bekliyor. Aynı zamanda inanç, bilgi ve davranış, hem bireyin hem de

 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.087
  Rep Gücü
  88648

  Yüce dağın taşları

  Selam!

  Sizleri geçici mallarınızla anlamlı ve
  kalıcı hizmetleri desteklemeye,
  “Yüce Dağın Taşları”
  olmaya davet ediyoruz.
  ::: DESTEKLEYIN "Yce Daglarin Taslari" - DITIB Kln Yeni Merkez Camii ve Klliyesi :::

  Yüce Rabbimiz biz insanları, öğrenen, davranan ve inanan canlılar olarak yarattı. Yüce dinimiz İslam da, genelde insana, özelde inananlarına hitaben, bilginin doğrusunun peşinde olmayı, davranışın güzeli ve erdemlisine ulaşmak için gayret sarfetmeyi, inancın sağlam ve sarsılmazını ortaya koymayı öğretiyor ve bizlerden bunu bekliyor. Aynı zamanda inanç, bilgi ve davranış, hem bireyin hem de toplumun temel sorumluluk alanı olmak yanında, bir o kadar da onların sağlamlık, güvenilirlik, huzur, gelişme ve dayanışmalarının kaynağıdır.

  O halde inananlar olarak bizler, bu önemli alanlardan hiçbirinden taviz vermeden doğru bilginin, güzel davranışın ve sağlam inancın sürekli temsilcisi olmaktan, bunların ortaya konmasına, öğrenilmesine ve öğretilmesine elimizden gelen katkıyı sağlamaktan onur ve gurur duyacağız.

  Malumdur ki bizim insanımız, bu sorumluluk bilinci, irade ve fedakarlıkla her zaman takdir edilecek hizmetlere, kalıcı dini ve hayri kurumlara destek vererek, sırtını dayayacağı „yüce dağlar“ misali kurumları ve hizmetleri inşa etmiştir. Birer parça taş mesabesinde yapılan özverili katkılar, bizlere hem birlikteliği, hem güzel iş yapmayı hem de geleceğin çizgisini ve dengesini kurmaya yardım edecek, sırtımızı dayayacağımız yüce dağları oluşturacaktır. Güzel ve hayırlı işleri temsil eden taş mesabesindeki katkılarımız, elbette bizleri „yakıtı taşlar ve insanlar olan ateşten“ uzaklaşmaya vesile olacak, Rabbimizin dünyanın dengesi ve „insanın yürüyüp gidebilmesi için yeryüzüne yerleştirdiği“ dağlar gibi ulu ve faydalı hizmetler sunan kuruluşları yükseltmemize imkan tanıyacaktır.

  İnşaatı devam eden DİTİB Köln Yeni Merkez Camii ve Külliyesi ile birlikte aynı zamanda bütün camilerimizin de ve onu takip edecek ortak eğitim ve sosyal çalışmalarımızın finansmanının sağlanması maksadıyla,
  "Yüce Dağın Taşları"
  adıyla bir yardım ve katkı kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanyada Almanya genelinde 100.000 hayırsevere ulaşmak hedefimizdir. Bu yardım kampanyasının kategorileri ise şöyledir:

  a) 10,- € X 100.000 kişi
  b) 20,- € X 20.000 kişi
  c) 50,- € X 10.000 kişi
  d) 100,- € X 5.000 kişi

  Banka bilgileri:
  DITIB e.V.
  Banka: Işbank
  Kontonummer: 0016237060
  BLZ: 370 308 00

  Düzenli ödeme talimatı ile yapılabilecek bu bağışlarla gerçekleşen çalışmalar hakkında toplumumuza periyodik olarak bilgi verilecektir. Sizlerden ricamız, aile fertleri, akraba ve tanıdıklarınızla birlikte bu kampanyaya ::: DESTEKLEYIN "Yce Daglarin Taslari" - DITIB Kln Yeni Merkez Camii ve Klliyesi ::: web adresimizdeki formu, ya da dernek veya din görevlilerimizden temin edeceğiniz formu doldurarak Subbelrather Str. 17 • 50823 Köln adresine postalamanız, 0221-57 98 290‘a fakslamanız veya daglar@ditib.de e-mail adresine göndermenizdir.

  Yüce dağa gönlünüzden kopan bir taş da sizden olsun…

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Yorum: 0
  Son mesaj: 12-08-2016, 09:13 AM
 2. Dağın ardındakini görmek
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-03-2011, 07:21 PM
 3. Mezar Taşları
  dogangunes Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 31-01-2008, 04:28 PM
 4. Aşan Bilir Karlı Dağın Ardını
  Nil@y Tarafından Türküler ve Hikayeleri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 13-11-2007, 05:14 AM
 5. Karşıki Dağın Yamacında
  Rambo28 Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-09-2007, 01:49 PM