‘85 yıllık zulüm bitecek’ diyen imama tepki

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
Bursali , meseleyi hepimiz anladik... Hatta konuyu acan sen olunca mutlaka bir hatirlatma yapacagini bildigim icin özellikle konunun ne oldugunu özellikle yazimdada belirttim..(yani konuyu anladigimizi ama biraz daha genisletelim noktasinda vurgumuzu , demekki gözünden kacti ki yine bekledigimiz uyariyi yaptin...


Aslinda uyarida cokta hakli sayilmazsin, konu imamin dedikleri , ve tartisma konumuz imamin hedef aldigi yapi Cumhuriyet...Ve bizler yine cumhuriyet ana konu olmak sarti ile cumhuriyete karsi olan tarafin sadece seriat kanunlari ile yönetilecek bir yönetim sekli olmadigini bunun yaninda cumhuriyete karsi olan daha bircok fikir ve sistemin varligini zikredip madem derdimiz cumhuriyete sahip cikmaksa, sahip cikacagimiz seyin karsisinda duran ve tehdit gibi algilanan ne varsa onlarida yazalim cikacaksak onlarada karsi cikalim diyoruz....

Cumhuriyetin kurulusuna düsman olmak ile cumhuriyet kurulduktan onlarca sene gectikten sonra yine ayni cumhuriyete düsman olmak arasinda ne fark var..?


Diyorsun ki :

Ama bak Bay X te ayni imamin dediklerine yakinini söylüyor..?
Imam dini kesimler icin zulm olarak bahsediyorken Bay X ise komunizm yada sosyalizm den dem vuranlarin gözaltilarla zulme ugradigini hatta katledildiklerini söylüyor... Yani bu dedigi osmanli döneminde olmadi, Cumhuriyetin ilanindan günümüze kadar gecen sürede olan seyler (tabi böyle birsey varsa ,bay x in dedikleri dogru ise )
Demekki Cumhuriyete karsi olan bu sistemin zulmüne maruz kaldigini söyleyen simdi iki kesim oldu...

1.si senin actigin konunun Bas aktörü imam...Ülkede müslümanlara cumhuriyetin zulm ettigi noktasinda konusan
2.si Bay X sosyalizm ve Komunizm i agzina alanlarin ugradiklari iskence gözalti zulmü ve katledilmeleri...

Dejavu saçmaladığının sende farkındasın hal böyle olunca egzantirik çıkışlarla örtbas etmeye çalışıyorsun..

O imamın söyledikleriyle benzer tarafı olan tek bir kelime dahi bulamazsın tarafımca söylenmiş tabi sen frekansları algılayamadığın için bir yakınlık kurmuşsun işin ilginç tarafı senin söylediklerin her bir kelimen diğeriyle çelişiyor ama bu çelişki bununla sınırlı olmamakla beraber o bahsettiğin paragrafta ismimi zikrederek verdiğin örnekte tam komedi olmuş herhalde düşünülmeden yazılmış talihsiz bir cümle:)

Madem Cumhuriyet'in yapı taşlarını sarsmaya yönelik her harekete tavrın varsa önce imamın ağzından konuşmayı bırakmanı yeğlerim ikincisi her mesajında Komünizm'i yazarken imla hatası yapan sen önce nasıl yazıldığını öğren daha sonra içeriğini..
 
Belki ben yine anlamamis olabilirim, sayin bursali o zaman söyle bir soru ile konuyu tam anlamaya calisayim...


Mesele ; Cumhuriyete karsi cikan kisi imamya , sadece imamami tepki verelim istiyorsun...?
Yoksa kim olursa olsun Cumhuriyete karsi cikan,cumhuriyeti savunma noktasinda durmaliyiz , bunumu demek istiyorsun...?


Simdi sen burada kalkip , Komunizm sosyalizim de Cumhuriyet karsiti ama siz onlardan bahsetmeyin sadece imamin dedikleri önemli olan dersen , kusura bakma ama o zaman senin derdininde ben sadece Cumhuriyete sahip cikmak olmadigini , Cumhuriyeti öne sürerek sadece bir kesime vurma calisman olarak nitelendiririm ki burada senin derdininde Cumhuriyete sahip cikma falan olmadigi anl***** gelir...

Konuyu hangi noktadan bakmamiz gerektigini ozaman ortaya tam koy ki bizde bircok varyasyon hesabi yapmayalim, söylemi böylemi diye


Evet... Cumhuriyete kim hangi fikir yada görüs karsi cikarsa müdahale etmeliyiz i mi düsünü anlayip ona göre yorum yazalim...?
Yoksa sadece Cumhuriyete karsi cikip o istikamette sözler söyleyen kisi,kurum yada idoolojiler sadece dini kimlikli olursa onlarami tepki koyalim...?

Ne olduda birden adalet timsali kesildiniz..

Madem adaletten dem vuruyorsunuz o halde neden başkalarının fikrini bir başkasının fikrine karşı kullanarak ali cengiz oyunlarına yöneldiniz kendinize ait bir fikir görüş belirtin o istikamette gidelim..

Konuyu din eksenli bir yörüngeye çekme gayretinizemi yoksa açık görüşlü fikirlerini belirten bizlerin fikirlerini çatışmayamı çevirmek derseniz söylediğiniz hiç bir kelime anlam ifade etmiyor..
 
Gel derdimiz müsterek , Cumhuriyeti korumak...bunu karsi olan tüm kesimlere karsi yapalim....

Ne olduda Cumhuriyet'i sahiplenme moduna büründünüz ismimi her mesajınızda zikrderek tartışma yaratma arzunuz körelmiş görünüyor..

Mesajlarınızda artık iki kesim olduğuna benimde imamla benzer görüşleri sarfettiğimi haykırıyordunuz halbuki benim yazdıklarımın haklı sebeplerden yola çıkılarak yazıldığını kabullenmeyerek tartışma zemini kurmanız entresan zira yazdığım her mesajda son paragrafta yazmış olduğunuz konuya ve ortaya çıkan cevaba çok önceden varmıştık..Hoşgörüden uzak tutumunuz şimdi daha net anlaşılmıştır yazdığınız her mesajda bu çelişkili tutum kimsenin gözünden kaçmamıştır..
 
Komünizm ve Sosyalizm tasfirini kullanırken hikaye olarak niteleyen ve kendini konuya alakasız şekilde müdahil ederken eski bir kızılderili numarası olan atasözüyle cevap verme modası çoktan eskidi ama bende eski bir kızılderili atasözüyle yanıt vereyim..

"ormanda yere düşen bir toplu iğneyi; kartal görür, geyik duyar, ayı kokusunu alır"

Kokusunu alan geliyor:)
 
Kendini fasulye gibi nimetten sananların mekanı değil sadece burası. Herkesin görüşünü belirtebileceği bir meydan. Adı üstünde Süpermeydan.

Gerçekten kötü bir koku var; ama kimden geliyor... ?
 
Birilerinin zoruna gitmiş olmalıki yine basma kalıp cevaplarla üretkenliğinin dışında başkasının cevabından pay çıkarıyor kendine:)

Artık günümüzde geçit vermeyen sarp kayalıklar dağlar oyuluyor şekil veriliyor ve yaşken eğilip yamulmuş ağaç bile yontulup şekil verilirken bazılarını oysanda yontsanda şekil almıyor..
 
Önce basmakalıp nasıl yazılır onu öğrenip daha sonra mesajların basmakalıp olup olmadığına karar vermek gerekir. Bazıları gibi sofistike yorumlar yapamıyoruz ama basmakalıp bile olsa içimizden gelen doğru bildiklerimizi yazıyoruz. Asil insanlara duyurulur...
 
Her mesajımdan alıntı yaparak yazacak bir şey bulamayan malum zat hatalar insanlar içindir bir harf dizisine mi takılıpmı kaldın..

Sofistike lütfunda bulunurken bu kelimenin zorlu ve gelişmiş bir anlam ifade ettiğini bilmeden janjanlı kelimelermi kullanmak istedin:)

Sen doğru bildiğini yazmıyorsun hazımsızlık çekiyor ve saldırıyorsun kuyruk acın kimbilir nereden geliyor ama o kuyruktaki tenekeden pek de hoş olmayan tıngırtılar geliyor:)
 
Dejavu da Komüzim kelimesinde hata yapmıştı; sen de ona mı takıldın ?

Sofistike için ekşisözlük 5 numaraya bak... :)

Ben doğru bildiğimi yazmıştım ilk önce: Sen de gaz yapmış...
 
Ne oldu Dejavu'nun avukatımı kesildin mesajını pohpohladı diyemi yoksa bu iltimas:)

Doğru bildiklerini anlaşılan ekşisözlükten tırtıklıyorsun bu da anlaşılmış oldu insanın kendi fikri olmaması kötü:)

Sofistike için baz alınacak kaynak istiyorsan çoluk çocuğun yazdığı yer olan taraflı ekşi sözlük değil öncelikle vikipedi ve vikisözlük var listede..

Senin doğru bildiğin yanlışları düzeltmek üzerimize vazife oldu genelde emekli amcaları düzeltiyorlar ya o bakımdan:)
 
Üst Alt