• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

70 şehidin katil zanlısı kıskıvrak...

Okunuyor :
70 şehidin katil zanlısı kıskıvrak...

R

redyellow

Ziyaretci
Merhaba,

Git arkadaşım o zaman bana TARİHİ bilgi getir...Bırak boş konuşmayı ve nitelemeyi...Git getir ki biz de öğrenelim değil mi...

Sağlıcakla kalınız...
"yezite sessiz kalan sunni gruptu" diye yazan kim?

sen.

haliyle gidip tarihi bilgi getirecek olan da sensin!

Çünkü iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir sayın bursalı.

Sn. Bursalı ben sünniyim, sizin söylediklerinizin hepsinin altına imzamı atıyorum. Sığ ve idare edilenlerin fikirlerini fazlaca umursamamanızı canı gönülden bekliyorum. Yeri gelince İslamı bile kullanan Kurtuluş savaşı madrabazlarını unutmayınız. Bu gün geldiğimiz nokta aynıdır.
demek sen sunnisin ve bursalının söylediklerinin hepinin altına imza atıyorsun.

demek ki sen de YEZİTE KARŞI SESSİN KALAN SUNNİLERDENSİN!!!! öyle mi?

Bursalı öyle diyor: SUNNİLER YEZİTE KARŞI SESSİZ KALMIŞLAR!!!!

yezide sessiz kalan, yezidin zalimliklerine sessiz kalan SUNNİLER mi vardı o zaman?

Bursalı arkadaşına yardımcı ol biraz...

B

bursali68

Ziyaretci
Sünniligi kabul etmeyisin , konu ile zerre alakasi yok iken sünnilere hakaret etme, sünni-alevi
catismasi cikarma iznimi veriyor sana...?

Herkesin ortak bir sorusu var $uan, konu 70 sehidin katili olarak bilinen kisinin yakalanip Türkiye ye iade edilisi...

Burada yezid-sünni-alevi olayin neresinde...
Bahsettigin olayda ki zaman diliminde ortada alevilik-sünnilik diye bir ayrisimmi vardi..?

Bursali sana ve diger arkadasina hitaben yazdigimi bak buradada yaptin...Kim ki sana karsi birsey yazarsa , ya cahil,ya okuma yazmasi olmayan salak, tarikatci, likla yaftaliyor kisilik sorgulamasi yapiyorsun üstüne üstlük sana bu denmesin diye sen hemen kisilik sorgulamasi yapma...! diyorsun...

Baktin olmadi yine basa cikamadin, küfürü basip geciyorsun...!

Herkez sen gibi düsünmek-yazmak-bir konuya sen gibi yorum getirmek zorunda degil...Nasil bizler senin yazdiklarina karisip söyle yazma böyle yazma diye saygisizlik etmiyorsak sende baskalarina ayni saygiyi göstermek zorundasin...
Dünyanin en bilgili insani olsan bile bu ancak ve ancak seni baglar , baskalarinin üzerinde dominant olacaksin anl***** gelmez...

Burasi forum ortami, millet hosca vakit gecirmeye geliyor, her önüne gelen senden hakaret ve küfür yemeye gelmiyor...

Baskalarina tehdit vari uyarilar yazip duracagina , önce kendi yazdiklarinla hesaplas...
Son olarak diyorum ki ; senin icin burada kimse $amar oglani durumunda degil..hepimiz süper meydan in birer üyesiyiz...
senin ne bir farkin nede bir ayricaligin var...
Merhaba,

Sn.Dejavu niçin fikirlere yazmıyorsunuz da BANA yazıyorsunuz...Bilginiz mi var...? Hani nerede...??? Ayrıca sizin kendi sözünüzü bile unutan biri olduğunuz fikri aklıma kazınıyor....Siz değil misiniz...;

" Benimle muhatap olmayın "

Diyen...!!! Peki sen ne diye bana yazıp duruyorsun...Yazmadan rahat edemiyor musun...Uykun mu kaçıyor...???

Ne diye bana yazarsın a arkadaş...İlle başka şekilde mi yazayım anlaman için...

konu ile zerre alakasi yok iken sünnilere hakaret etme
Baktin olmadi yine basa cikamadin, küfürü basip geciyorsun...!
her önüne gelen senden hakaret ve küfür yemeye gelmiyor...
Bana , Sana - diğer arkadaşlara - Sünnilere etmiş olduğum , hakaret ve küfrümü GÖSTER...Gösteremezsen bu forumun yalancısı olursun ona göre...

Bu arada bir hatırlatma...Ben kendi bilgim dahilinde DOĞRU bildiğimi yazıyorum...Bu yazdıklarım sadece benim doğrularım da değil...Tarih sayfaları bunlarla dolu...Buna yanlış diyen kendi doğrularıyla ve bilgisiyle bunu KOYAR ortaya...Onu bunu NİTELEMEZ...!!!

Hocaya demişler..;

- Hocam dünyanın merkezi neresi...diye,

Hoca da asasını yere vurarak...;

- İşte burası...demiş...,

- Amma yaptın be Hocam ....demişler,

Hoca da...;

- İnanmıyorsan ölç ....demiş,

İnanmıyorsan-kabul etmiyorsan, bilgisizlikle,çekişme çıkartmakla , alaya almakla ,küfretmekle ,suçlamadan önce, gider bildiğin doğru bilgiyi-belgeyi,ne biliyorsan getirir koyarsın...Ve dersin ki budur...!!! Böyle bir şey yaptın mı Sn.Dejavu...???

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Çünkü iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir sayın bursalı.
Tamam işte benim mesajımdaki örneğe DOĞRU DEĞİL diye iddia eden sensin...Buyur getir doğru bildiklerini de okuyalım...

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
Merhaba,

Tamam işte benim mesajımdaki örneğe DOĞRU DEĞİL diye iddia eden sensin...Buyur getir doğru bildiklerini de okuyalım...

Sağlıcakla kalınız...

:)

Harikasın be bursalı.

Gel ilgili ilgisiz konuya dal, SUNNİLERE SALDIR.... sonra da senin doğru olmaya sözünü söyleyince de buyur belge getir de!

Pes!

Yukarda arkadaşa: sunnilere hakaretimi göster diyorsun!

bir kere daha pes!

YEZİDİN YAPTIKLARINA SES ÇIKARMAYAN SUNNİLER demek sence hakaret değil midir bursalı?

ortada bir zalimlik var, tarihin en büyük zalimliği var ve sen bu zalimlik, bu vahşet karşısında bir grubu sessiz kalmakla suçluyorsun hem de asla ve asla ilgisi yokken.

Hakkaten hakaret olmadığını mı düşünüyorsun?

Ben sunniyim, hanefi mezhebindenim bursalı.

ve ben gerçekten senin o cümleni bana hakaret olarak aldım. çünkü yezite destek vermek, yezite sessiz kalmak bana göre zalimliktir, zalimlik de hakaretdir.

Peki sunni ne sence bursalı?

Madem kendi yazdığını ispatlayamayacaksın başka şekilde yazalım.

evet SUNNİ ne? sunnilik nedir? hangi mezhepler sunniliktir?

bu sorulara cevap verirsen senin yazdığının doğru olmadığını herkes biliyor da sen de göreceksin.

tabi her zamanki gibi cevap yerine başka şeyler yazmayı tercih etmezsen.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Git işine be sabah sabah redyellow...Uyudun uyandın bunu mu kurdun...Ne hakaretti arkadaşım anlama sorunun mu var senin...O zaman ki " Sünni lerin " Yezid'e sessiz kalması söylemi ne zamandan beri HAKARET olmuş...Git bak bu forumda daha önceleri de bu konularla ilgili yazdım ben cümleyi...Yeni değil yani...Sen okumamış da olabilirsin...Sen de sarılmışsın ipin ucundan fırsat bu fırsattır deyip yazdığın mesajlarda bolca polemik - hakaret - terbiyesizliği reva görüyorsun...Yeter ama...Hakikaten yeter ...Durup durup nereden ne çıkarayım düşüncesini bırak artık...

Git mesajıma bak bir tane hakaret cümlesi var mı...Bulamazsan YALANCISIN..!!!

İşimiz gücümüz kalmadı seninle uğraşacağız yahu...

Ben sunniyim, hanefi mezhebindenim bursalı.
Bununla neyi ispatladığını sanıyorsun...Ben de Sünni ve Hanefi Mezhebindenim...Ve uzun zaman oldu artık bunları kabul etmeyişim...Kabul etmeme sebeplerimden de biridir zaten bu...!!! Bunun neresi hakaret....Sen kendine göre hakaret Standardı belirlemişsin...Bak bakalım mesajıma " Sünnile şöyle - sünnile böyle..." diye BİR TANE NİTELEMEM var mı...

Benim BİLGİM BU arkadaşım....Hayır diyorsan gidersin kendi bilgini koyarsın otaya okuruz bizde...! Langur lungur etmezsin...Uyuyacağına gidip biraz araştırsaydın ben ne yapayım...Yanlış iddiasında bulunan sensin...Git ispatla o zaman...

ve ben gerçekten senin o cümleni bana hakaret olarak aldım. çünkü yezite destek vermek, yezite sessiz kalmak bana göre zalimliktir, zalimlik de hakaretdir.
Sana göre hakaret olabilir ama yanlışsın...Bu yapılmış tarihi bir HATADIR...O kadar...!

Hadi sana iyi forumlar....

R

redyellow

Ziyaretci
Bununla neyi ispatladığını sanıyorsun...Ben de Sünni ve Hanefi Mezhebindenim...Ve uzun zaman oldu artık bunları kabul etmeyişim.
artık kabul etmiyorsan mezhebindenim değil mezhebindendim demen gerekir.

Sana göre hakaret olabilir ama yanlışsın...Bu yapılmış tarihi bir HATADIR...O kadar...!
ne kadar güzel bak tekrar ediyorsun.. madem yazıyorsun buyur bana o tarihde sunnilik diye bir şey var mıydı ispatla!

SUNNİLERİN YEZİTE SESSİZ KALDIĞI iddiası "Tarihi bir hata" değil "tarihi bir çarpıtmadır"

Aksini söyleyen iddiasını ispatlamak zorundadır.

ben çok rahatlıkla ispatlarım da hukukun gereğini yerine getirmek için "iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir" kuralını işletmek bu ispatı senin yapman gerekiyor.

(küçük bir tüyo: sunnilik nedir dedim? sunni kim dedim? hangi mezhep mensuplarına sunni denir? bak bunları kısaca yazarsan yazmaya cesaret edebilirsen senin kendi ididanın ne kadar çürük olduğunu göreceksin, gel inat etme, senin bu sözün (yezite sunniler sessiz kaldı lafın) birisinin gelip ilgili ilgisiz bir konunun altına "Kemal Kılıçdaroğlu Fatih Sultan Mehmet'in istanbula girişinde fatihin Atını ürkütmüştü" sözü kadar tarihi bir gerçek:))

B

bursali68

Ziyaretci
artık kabul etmiyorsan mezhebindenim değil mezhebindendim demen gerekir.

ne kadar güzel bak tekrar ediyorsun.. madem yazıyorsun buyur bana o tarihde sunnilik diye bir şey var mıydı ispatla!

SUNNİLERİN YEZİTE SESSİZ KALDIĞI iddiası "Tarihi bir hata" değil "tarihi bir çarpıtmadır"

Aksini söyleyen iddiasını ispatlamak zorundadır.

ben çok rahatlıkla ispatlarım da hukukun gereğini yerine getirmek için "iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir" kuralını işletmek bu ispatı senin yapman gerekiyor.

(küçük bir tüyo: sunnilik nedir dedim? sunni kim dedim? hangi mezhep mensuplarına sunni denir? bak bunları kısaca yazarsan yazmaya cesaret edebilirsen senin kendi ididanın ne kadar çürük olduğunu göreceksin, gel inat etme, senin bu sözün (yezite sunniler sessiz kaldı lafın) birisinin gelip ilgili ilgisiz bir konunun altına "Kemal Kılıçdaroğlu Fatih Sultan Mehmet'in istanbula girişinde fatihin Atını ürkütmüştü" sözü kadar tarihi bir gerçek:))

Merhaba,

Hakikaten sıktın artık...Varsa mesajımda SÜNNİLERE hakaret ettiğime inandığın bir durum git MODERATÖRE bildir...Çarpıtmaysa da bildir...Ama bunların altına sığınıp HADDİNİ aşan cümleler yazma...!!!

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
sakin ol bursalı...

sıktıysam MODERATÖRE BİLDİR!

:)

Senin taktiğin seni vuruyor görüyorsun.

ben haddimi aşmadım haddini aşan YEZİTE KARŞI SESSİZ KALIN SÜNNİ GRUP diye tarihi katledenlerdir!

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Tekrar yazıyorum aynı mesajı....Sünnilere hakaret olduğuna inandıysan buyur MODERATÖRE bildir...;

Merhaba,

Geçmişte de Kerbela'da 70 şehidin katili " Yezid " ve onun yaptıklarına sesiz kalan Sünni guruptu...70 kişiyi şehid edenlere genelde bir şey olmuyor...30 bin kişinin katili olana bir şey olmuyor da 70 kişinin katili olana mı bir şey olacak...Hiç inanasım yok...Krallar gibi ağırlanacak...Kötülere bir şey olmaz mış...

Sağlıcakla kalınız...
Oyun oynama, varsa hakaret git bildir,yoksa da VAR DÜŞÜNCESİNİN altına saklanıp ,her tür sözü sarfederim tavrına girip haddi aşan cümleler yazma...

Buyur bildir...!

Sağlıcakla kalınız...

R

redyellow

Ziyaretci
ben de sana tekrar yazıyorum:

1- SIKTIYSAM git moderatöre şikayet et!

2- Yeryüzünün her yerinde geçerli kural şudur: KİŞİ İDDİASINI İSPATLAMAKLA MÜKELLEFTİR. İspatladı ispatladı, ispatlayamazsa müfteri olur. Bu sebeple YEZİTE SESSİZ KALAN SUNNİ GRUPTU diye yazan kişi ispatlamalıdır yezitin zamanında sunni var mı yokmu diye.

3- Sağlıcakla kalınız, ama doğrulukla kalınız.

Üst Alt