• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

6 adımda dinsiz yaşam

• Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 44
  • Görüntüleme 7K

Okunuyor :
6 adımda dinsiz yaşam

ashenarşi

Kıdemli
Üye

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Arkadaşlar derken çoğul bir ifade kullanmışsınız. Kimler ve kimler.
ve siz böyle bir ifade kullanırken amacınız nedir.
Yanlış anlamayın ama, bu konuya dahil olmak isteyip olamayanların paranoyak olmasına sebebiyet vermesine sebep olacak kadar paranoyak bir bakışla cevap vermiş olmadınız mı size göre??

AllameL

Amatör
Uzaklaştırıldı
Yanlış anlamayın ama, bu konuya dahil olmak isteyip olamayanların paranoyak olmasına sebebiyet vermesine sebep olacak kadar paranoyak bir bakışla cevap vermiş olmadınız mı size göre??
bir şey isnat edersen de karşındakinde yoksa ne olacağını sanırım hatırlatmama gerek yoktur
:)

İnci

Kıdemli
Üye
bu açıdan bakılınca reklam ve promosyon gibi görünüyor. ya sizce?
Dinsizlik (ateizm) propagandası içeren bir konu olduğunu düşünüyorum.Burdan bakınca
bana öyle göründü.Diğerleri nasıl gördü bilemem. Okuyup okumamak kişinin kendi iradesinde bu yüzden benim için problem yaratmıyor bu tarz konular çünkü okumuyorum.

AllameL

Amatör
Uzaklaştırıldı
Dinsizlik (ateizm) propagandası içeren bir konu olduğunu düşünüyorum.Burdan bakınca
bana öyle göründü.Diğerleri nasıl gördü bilemem. Okuyup okumamak kişinin kendi iradesinde bu yüzden benim için problem yaratmıyor bu tarz konular çünkü okumuyorum.
Ben okuyorum. Tartışmaktan da çekinmem, ama yerinde olması lazım. her şeyin bir yeri var. herkesin bir mekanı ortamı var. "ateiszim tartışma platformu" diye bir yer olur, davet gelirse katılırım.

- incilin 3 nüshasını okudum.
-kuranı okudum
-tevratı okudum
-levhi mahfuzdaki bilgilerin bir kısmından haberdarım.
-ateizm ve deizmle ilgili az çok bilgim vardır

Ayrıca dürüst , cesur ve doğrucu oluşum nedeniyle Allah'ın her daim beni koruduğuna inanırım. -pratik yaşananlar da bunu doğrular niteliktedir-

Yukarıda sayılan nedenlerden ötürü Kmseden ve hiç bir şeyden çekinmeden meselelerin bodozlama üzerine dalarım. :)

İnci

Kıdemli
Üye
Ben okuyorum. Tartışmaktan da çekinmem, ama yerinde olması lazım. her şeyin bir yeri var. herkesin bir mekanı ortamı var. "ateiszim tartışma platformu" diye bir yer olur, davet gelirse katılırım.

- incilin 3 nüshasını okudum.
-kuranı okudum
-tevratı okudum
-levhi mahfuzdaki bilgilerin bir kısmından haberdarım.
-ateizm ve deizmle ilgili az çok bilgim vardır

Ayrıca dürüst , cesur ve doğrucu oluşum nedeniyle Allah'ın her daim beni koruduğuna inanırım. -pratik yaşananlar da bunu doğrular niteliktedir-

Yukarıda sayılan nedenlerden ötürü Kmseden ve hiç bir şeyden çekinmeden meselelerin bodozlama üzerine dalarım. :)
Allamel daha önce yanlışlıkla bilmeden ateist bir foruma üye olmuştum.:) Nasıl bir yerde
olduğumu paygambere küfredildiği an anlayabilmiştim.Küfür meselesini diyanet işleri başkanlığına bile şikayet etmiştim. O sitede çok okudum ben
ateizmle ilgili yazı bu yüzden artık ilgimi çekmiyor fazla.:)

AllameL

Amatör
Uzaklaştırıldı
Ateistlerle artık belli bir tartışma formatından sonra zaten hemen hemen her tartışma belli bir yere gidip oturuyor. Karşı tarafı bu noktaya getirtene kadar uğraşmak gerekiyor çünkü hala bazıları bunu görememiş. Gördükleri noktadan sonra tartışmanın gereği kalmıyor çünkü o noktada inanca bağlanıyor. Malum konuya:

- İlk patlama oluşurken "ol" dedi oldu diyoruz, hayır ol filan denmedi "rasgele bir patlama oluştu" konusuna bağlanıyor. Ben tartıştığım ateistlerin yüzden 90'ını burda Allah'a inandığını itiraf ettiriyorum. Ya da belki ben öyle sanıyorum, çünkü tartıştıklarım sonradan "deist" olduklarını söylüyorlar. deizim zaten ateizmin "big bang" noktasında Allaha inananlara yenik düşmelerinin sonucu ve ateizmin çağdaş şeklidir.

Deizmin çıkış mantığı şudur: "Allaha inananlarla big bang noktasında tartışmanın alemi yok, büyük ihtimalle ortada bir irade var, o halde biz Allah vardır diyelim, böylece tartışacak bir konumuz kalmasın. sonra da "ama gerisine karışmaz" diyorlar." işte bu noktadan sonrasına ikna etmekte zorlanıyoruz.

Yani günümüz ateistlerinin yüzde 90'ı , deisttir. Allah vardır ancak hiç bir şeye karışmaz diyenlerdir yani. Çünkü bu kişilerin hayatında Allah'ın yeri manen kendi açılarından değerlendirme dışıdır. Pek farketmezler ve görmek istemezler, ya da işlerine gelmez. Allah'a inanmıyoruz" demek tartışmaya neden olmaktadır, zaten var olduğunun bir sürü işaret vardır. bu yüzden "vardır ama hiç bir şeye karışmaz" derler.

Ateist olsun, ya da deist olsun, ilk baştan genelde "ateistim" derler. Ancak;

En azılı ateistler bile, uzun süre sıkıştırdığınız zaman "biz zaten Allah yoktur demedik" diyorlar. İnan böyle.

O siteyi özelden gönderirsen bir gün ziyaret ederim. bunu zevkle yaparım. ;)

İnci

Kıdemli
Üye
Allamel ben iki seneyi geçti bu forumdayım ve artık bu forumun kadrolu üyesi sayılırım.
Sana başka site adresi adresi veremem sen burda yazmaya devam et boşver başka forumu.:)

Üst Alt