• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

50 Milyon Dolarlık Risk Sermayesi Fonu

Cerrah

Tecrübeli
Üye
Intel, Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde yenilikçi donanım, yazılım ve servisler geliştiren teknoloji şirketlerine yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir risk sermayesi fonu oluşturdu.

Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett tarafından Cidde’de yapılan fon duyurusu, bölgeyi ziyaret eden Barrett’ın duyurduğu Türkiye ve Orta Doğu’daki bir dizi Intel etkinliğinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Intel’in risk sermayesi fonu Intel Capital’in başkanı Arvind Sodhani, “50 milyon dolarlık Intel Capital Türkiye ve Orta Doğu Fonu, yükselişe geçen bölgedeki teknolojik yenilikçiliği ve BT endüstrisinin ivme kazanan büyümesini teşvik edecek. Teknolojinin yerel kullanımını hızlandırmak ve bölgede uygulama potansiyeli olan eşsiz ve yenilikçi teknolojilerin ve içeriğin geliştirilmesini teşvik etmek için şirketlere yatırım yapacağız” diyor.

Sodhani, “Intel Capital yetkilileri bir süredir bölgede yaptıkları çalışmalarda, geniş bant ve mobil servis teknolojileri, kurumsal çözümler, dijital sağlık ve tüketici teknolojileri için güçlü bir talep olduğunu gördüler. Girişimcilik çalışmalarında görülen ölçülebilir artışın yanı sıra, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinin bazıları ile birlikte ele alındığında bu talep, bölgeye yatırıma başlamak için zamanın geldiğini gösteriyor” diyor.

Intel Capital Türkiye ve Orta Doğu Fonu, Intel’in teknoloji ve platform girişimlerini tamamlayacak olan şirketlere yatırım yapma ve bölgedeki BT ve Internet altyapısını daha da geliştirme arayışında olacak. Bu fon ile Intel Capital, donanım, servisler (WiMAX teknolojisini kullanan geniş bant altyapısı ve mobil kablosuz çözümler de dahil), yerel içerik geliştiriciler/sağlayıcılar, dijital sağlık çözümleri, BT servis sağlayıcıları ve yazılım çözümlerine yatırım yapmak için fırsatlara odaklanacak.
(Hürriyetim)
 

DaViD

Acemi
Üye
bu tarafınızdan pek kaale alınmasa bile - hatta benım ıcın de onemı yok - Türkiye acısından sevindirici bir haber.. Intel'ın yapacagı atılımlar Türkiye'ye de teknoloji sektöründe büyük güç katacaktır..
 
Üst Alt