+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Araç Muayene Taktikleri

Kuyruklarda beklemek istemeyenler öyle numaralar geliştirdi ki akıllara zarar. Ahmet Çelik'in haberi Birkaç haftadır araç muayene istasyonu TÜVTÜRK’deki sorunları, sıraları yazdıkca büyük tepkiler aldık. Meğer tüm tüketiciler şikayetçiymiş. Ancak bu şikayetler yeni bir iş kolunu ortaya çıkardı. Şimdi de araç muayene karaborsacıları ortaya çıktı. Peki TÜVTÜRK’e rağmen bu mekanizma nasıl işliyor. Diyelim ki, İstanbul’dasınız, aracınızı TÜVTÜRK’ün dışında, eski sistem bir muayene istasyonunda

 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  facebook
  supermeydan
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  43
  Mesaj
  11.772
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93797

  Car Araç Muayene Taktikleri

  Kuyruklarda beklemek istemeyenler öyle numaralar geliştirdi ki akıllara zarar. Ahmet Çelik'in haberi

  Birkaç haftadır araç muayene istasyonu TÜVTÜRK’deki sorunları, sıraları yazdıkca büyük tepkiler aldık. Meğer tüm tüketiciler şikayetçiymiş. Ancak bu şikayetler yeni bir iş kolunu ortaya çıkardı. Şimdi de araç muayene karaborsacıları ortaya çıktı. Peki TÜVTÜRK’e rağmen bu mekanizma nasıl işliyor. Diyelim ki, İstanbul’dasınız, aracınızı TÜVTÜRK’ün dışında, eski sistem bir muayene istasyonunda hemen muayene ettirmek istiyorsunuz. İşte bazı uyanık girişimçiler! Bu işin yomlunu bulmunlar. 250 TL karşılığında aracınızı alıp, İstanbul’un biraz dışındaki Tuzla, Kemerburgaz, Gebze gibi TÜVTÜRK’ün bulunmadığı ilçelerde eski sistem muayenesini yaptırıyorlar. Daha sonra aracınızı muayene ettirmiş bir şekilde size teslim ediyorlar. Tabi aracınız sadece kağıt üzerinde muayene edilmiş oluyor. Son derece riskli ve yasadışı olan bu olayı tabi ki tasvip etmiyoruz. Amacımız sadece gayri yasal da olsa böyle bir uygulamanın halen sürdüğünü haber yapmak. İstanbul’da yoğun olarak yapılan bu işlem, diğer büyük illerde de yapılabiliyor.

  Başka bir uyanıklık daha var!

  Bu yolun dışında aracınızı sıraya girmeden muayene ettirmenin bir başka yolu daha var. Bulunduğunuz ilin dışında aracınızla birlikteyseniz ve aracınızı ceza kesilmişse hemen sıra beklemeden muayene istasyonuna gidip aracınızın muayenesini yaptırabiliyormuşsunuz. Biraz zahmetli olan bu yolu da doğal olarak önermiyoruz.

  Aracınızda cam film varsa!

  İşxte size bir muayene ipucu daha. Artık güvenlik amacıyla da olsa araçlarda cam film takılıyor. Ancak bu cam film uygulaması yasal değil. Yani trafik polisi sizi çevirip aracınızda cam film var diye ceza kesebiliyor. TÜVTÜRK de bu cam filmli araçları önceleri kabul etmiyordu. Ancak çeşitli makam araçlarının da artık cam filmi olmasından dolayı yasa biraz delinmiş. TÜVTÜRK bu cam filmi araçlara “hafif kusurlu” raporu veriyor. Yani kusuru gördük ama izin verdik anlamını taşıyor. Aracınız cam filmden dolayı muayenede kaldıysa haberiniz olsun.

  Asıl yapmanız gereken!

  Artık bu sorunun çığ gibi büyümesiyle çeşitli iş kolları da kendiliğinden gelişmeye başladı. Yasal olarak yapacağınız şey de var tabi ki. Frenteknik isimli firma aracınızı makul fiyatlarla muayeneye hazırlıyor ve sorunsuz bir şekilde muayeneden geçmenizi sağlıyor. 2004 yılından beri Uluslararası Nakliye araçlarına Araç Muayenesi yaparak yurtdışı için geçerli “Yola Elverişlilik Muayene Belgesi” veren , fren ve Araç Muayenesi konularında deneyimli ve uzman bir kuruluş olan frenteknik uygulaması yasal olarak önerebileceğimiz yolların başında geliyor.
  acelik@cyh.com.tr

  haberturk

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Yaş
  42
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Araç muayene sorgulama nasıl yapılır?
  YukseLL Tarafından Araba ve Otomobil Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-05-2014, 02:01 AM
 2. Araç Muayene Sorgulama
  dogangunes Tarafından Super Rehber Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-02-2012, 07:27 AM
 3. 2012 Araç Muayene Ücretleri
  dogangunes Tarafından Araba ve Otomobil Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-02-2012, 07:24 AM
 4. Pazarlama taktikleri
  orkuorkun Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 19-08-2009, 12:31 PM
 5. Din düşmanlarının taktikleri
  nefisetülilm Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 17
  Son mesaj: 09-06-2009, 08:30 PM