+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Ayna ayna söyle bana.

Yalan söylemiyor evet, ne görüyorsan o.. Hayallerinin çürüdüğünü göstermiyor ama yansıyanlar kaçmıyor gözünden. İnsafsızsın işte kabul et.. Nereye saklandı acaba o “en” güzel günler, hani aynaya bakıp bakıp kendini şımarttığın, herşeyi arkaya atıp rahat rahat böbürlendiğin, olmazsa olmaz makyaj malzemelerin, parfümlerin, rengarenk kıyafetlerin, o çocuksu gülüşün.. Seneler alıp götürmüş mü dersin, onların yerine bıraktığı çizgiler hayattaki tecrübelerin diye sevinenlerden misin yoksa sen?

Aktif Üye
    Rep Gücü
    39042

Ayna ayna söyle bana.

Yalan söylemiyor evet, ne görüyorsan o.. Hayallerinin çürüdüğünü göstermiyor ama yansıyanlar kaçmıyor gözünden. İnsafsızsın işte kabul et.. Nereye saklandı acaba o “en” güzel günler, hani aynaya bakıp bakıp kendini şımarttığın, herşeyi arkaya atıp rahat rahat böbürlendiğin, olmazsa olmaz makyaj malzemelerin, parfümlerin, rengarenk kıyafetlerin, o çocuksu gülüşün.. Seneler alıp götürmüş mü dersin, onların yerine bıraktığı çizgiler hayattaki tecrübelerin diye sevinenlerden misin yoksa sen? Biliyorsun değil mi insanın kendini kandırması kolay da, hayatı keklemek öyle göründüğü gibi bir şey değil.. Ordan nasıl görünüyor bilmiyorum, belki de bakmasını bilmiyorum, ben sanırım hiçbir şey bilmiyorum..

Hımm yüzümde oluşmaya başlayan çizgiler var ama, tecrübe yani hani.. Komik oluyorum sanırım, bir kendime gülmem eksikti..

"Umut nerdesin, yine mi bittin..
    Nerelere gittin ben seni göremeden.."

Nerden çıktı şimdi bunlar? Yok vallahi daha menopoza girmeme neredeyse otuz beş yıl var, yani en azından kesin otuz yıl vardır, tamam düzgün sayamamışım yirmi beş yıl var sanırım, son kararım.. Benden yaşça büyükler nasıl gülüyorlardır şimdi bu örneklemelere, ne yapayım elimde değil, yaşlanıyorum.. (:

Eskiden otobüs içinde kıkır kıkır gülen ve etraftaki rahatsız olmuş havasına giren bakışlardan nefret eden bizler, şimdi o rahatsız olanlar gurubundayız.. "Bizden geçti artık" cümlesine yaraşan bir kıvamda bunları içimize sindirmeye çalışıyoruz. Ben mi erken büyüdüm yoksa..

Aslında bütün bunların sebebi sonbahar biliyorum.. İlkbaharı temsil eden gülüşlerden uzaklaşalı beri, içimdeki sonbahara ayak uydurmaya çalışıyorum. Aylardan Eylül’müş, yapraklar döküşürmüş kime ne, gülüşümün yaprakları sararalı kaç yıl oldu kimbilir..

Uğurladığım birşeyler var biliyorum, geri gelmeyecek olan bir şeyler.. Hatırladıkça derinlerden yaralayacak, ardından el sallama lüksümün bile olmadığı bir şeyler..

Neyse..

Kendi başıma kaldığımda, elime şu alışılmış kalemi aldırsa da hayat, kimbilir belki de şu an, güzel ve geri dönüşü mümkün olmayan anlardan bir tane yaşıyorumdur.. Otobüsteki o "rahatsız olanlar" gurubunda anılmak, o kahkahaları aynı otobüste "bastonunu koyacak yer arayıp, o gülüşleri duyamayanlar" gurubunda olmaktan daha iyidir sanırım.. O günler de gelecek.. Geldiğinde yine teselli arayacak başka şeyler de bizzat bulunur elbet..

Hepinize, ilkbaharlardan uzaklaşmayan, güzel bir Sonbahar diliyorum..
    Hznbaz

2. # ADS
    İlginizi Çekebilir

blueice
    Misafir..

Cevap: Ayna ayna söyle bana.

Hepinize, ilkbaharlardan uzaklaşmayan, güzel bir Sonbahar diliyorum..

Yine çok güzel bir yazı, emeğinize sağlık:alkis::alkis: