+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri

Banner nedir ? Web sitelerinin içine yerleştirilen reklam panolarıdır. Bu sizin web sitenizden ayrı birşeydir. Sizin web sitenizin dışında, fakat sizin ilgi duydugunuz bir müşteri kitlesi veya izleyicisi bulunan bir başkasının web sitesine ücret karşılığı sizin reklam panonuz yerleşriliyor. Böylece o siteye girenler sizin reklamınızı izlemiş oluyor. İlgi duyan kişi reklam panonuzu tıkladığında ekranda sizin web siteniz açılıyor. Tabi bu pano yerleştirmek için ödenecek ücret miktarı o siteye

 1. #1
  Acemi Üye Quarezma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  VIENNA / ISTANBUL
  Mesaj
  150
  Rep Gücü
  22

  Banner Nedir? Banner Cesitleri ve Ölcüleri

  Banner nedir ?
  Web sitelerinin içine yerleştirilen reklam panolarıdır. Bu sizin web sitenizden ayrı birşeydir. Sizin web sitenizin dışında, fakat sizin ilgi duydugunuz bir müşteri kitlesi veya izleyicisi bulunan bir başkasının web sitesine ücret karşılığı sizin reklam panonuz yerleşriliyor. Böylece o siteye girenler sizin reklamınızı izlemiş oluyor. İlgi duyan kişi reklam panonuzu tıkladığında ekranda sizin web siteniz açılıyor. Tabi bu pano yerleştirmek için ödenecek ücret miktarı o siteye olan ziyaretçi sayısıyla ilgilidir. Ziyaretçi sayısıda sayaçlarla takip edilebilir. Ayrıca, sizin web siteniz izleyici portföyüne ilgi duyan varsa, sizde web sitenize reklam panosu alarak para kazanabilirsiniz.

  Banner Ölçüleri
  Banner yapımında en önemli husus neredeyse standart haline gelmiş olan ölçülendirmedir. Her site kendine uygun bir formatta banner yapısına sahip olabilir fakat genel anlamda kullanılan ölçüler ;

  Jenerik banner hazırlama: 468x60 400x50 400x40 125x125 120x240 120x60 88x31 ...

  Billboard banner hazırlama: 416x128..
  şeklindedir. Sizde kandi bannerinizi hazırlarken bu ölçülere göre çalışma sayfası oluşturmalısınız...

  Banner Türleri
  1.) Cover Banner
  2.) Leaderboard Banner
  3.) Tower Banner
  4.) Micro Banner 5) 120 x 240 Banner (GIF, JPG max. 25 KB)
  5) 120 x 240 Banner (GIF, JPG max. 25 KB)
  6.) 300 x 200 Pop Up / Pop Under (Pop Up Örnek)
  7.) Fullscreen Pop Up / Pop Under (Pop under Örnek)
  8.) Sticky-Ad (max. 200 x 200 Pixel)
  9.) Interstitial / RichMediaAD / FlothingAD

  1.) Cover Banner
  JPG resim, animated GIF veya FLASH animasyon şeklinde olabilir. CPM pazarlama esasına göre birden fazla firmanın banneri dönüşümlü(change over) olarak yayınlanır. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

  Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar
  Boyut: 468 X 60
  Büyüklük: Maximum : 25 KB

  2.) Leaderboard Banner
  JPG resim, animated GIF veya FLASH animasyon şeklinde olabilir. Banner dönüşümlü olarak firmalardan gelen talepler doğrultusunda pazarlanabilir Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

  Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar
  Boyut: 728 X 90
  Büyüklük: Maximum : 60 KB


  3.) Tower Banner (Skyscraper)
  Sitenin En sağında bulunan ve sayfanın tam***** hakim olan bir reklam uygulamasıdır. JPG resim, animated GIF veya FLASH animasyon şeklinde olabilir. Diğer firmaların reklâmları ile birlikte dönüşümlü olarak verilebilir. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

  Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar
  Boyut: 120 X 600
  Büyüklük: Maximum : 40 KB


  4.) Micro Banner
  Sitenin sağ alt bölümünde bulunan "Faydalı Linkler" bölümünün altında yer alır. Ana sayfada ve site genelindeki tüm alt sayfalarda gösterilir. JPG resim, animated GIF veya FLASH animasyon şeklinde olabilir. Diğer firmaların reklâmları ile birlikte dönüşümlü olarak verilebilir. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

  Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar
  Boyut: 120 X 60
  Büyüklük: Maximum : 15 KB


  5.) 120 x 240 Banner
  Ana sayfada ve site genelindeki tüm alt sayfalarda gösterilir.JPG resim, animated GIF veya FLASH animasyon şeklinde olabilir. Diğer firmaların reklâmları ile birlikte dönüşümlü olarak verilebilir. Kullanıcılar, bannera tıklattığında Reklâm verenin ana sayfasına veya belirlemiş olduğu başka sayfaya yönlendirme yapılabilir.

  Gösterim: Ana Sayfa ve Tüm Alt Sayfalar
  Boyut: 120 X 60
  Büyüklük: Maximum : 15 KB


  Banner tasarımlarınızı uygun fiyatlar ile tecrübeli ve yaratıcı tasarımcılara yaptırmanın ayrıcalığını yaşayın. İster sosyal medya hesaplarınıza kapak tasarımı, ister slider banner gibi çeşitleri ile SadeceOn güvencesinde çalışmalarınızı yaptırabilirsiniz. Ya da banner tasarımı hizmetleri konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, hemen yeteneğinizi oluşturarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. 10 Liradan başlayan fiyatlarla profesyonel banner tasarımları SadeceOn’da!

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Banner Rotator
  YukseLL Tarafından vbulletin 4.0.x Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-03-2010, 02:56 AM
 2. Degisen banner vb 3.6.2
  YukseLL Tarafından vbulletin 3.6.X Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 17-05-2009, 01:01 PM
 3. Banner ortalama
  inadina Tarafından vBulletin Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 11-01-2008, 10:44 PM
 4. Degisen Banner
  SMN Tarafından vbulletin 3.6.X Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-09-2007, 06:35 PM
 5. Degisen Banner
  YukseLL Tarafından vbulletin 3.6.X Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-07-2006, 01:14 AM

Anahtar kelimeler