"30 yıldır ateisttim artık inanıyorum"

ne var bunda
o müslümanlığı seçti bizlere sadece saygı duymak kalıor
ha sizler hala ateist olmakta mı kararlısınız
eyv sizlerinde yolu açık olsun olay bu işte
birbirimize ister atesit , isterse müslüman , isterse diğer dinlere mensup olsun
yeterki saygıda kusur etmeyelim ...

müslümanlığı seçmedi.hırıstıyanlığı seçti.ayrıca ikinci eş isteyenlere saygısızlık etmemek gerekir
desem kıyameti koparırsın

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
müslümanlığı seçmedi.hırıstıyanlığı seçti.ayrıca ikinci eş isteyenlere saygısızlık etmemek gerekir
desem kıyameti koparırsın

Tamam işte hristiyanlığı bile seçse eyv ben yinede sayğıdan yanayım

ikinci eş konusuna gelince burası yeri değil o sayfayı aç istediğini yaz orda cevaplarım :Winlk_Tongue:

diamat

Uzaklaştırıldı
beyler

hangi dini tartışmıyoruz.
adam zaten dinsiz değildi.
hristiyandı.
yine hristiyan.
ancak biraz daha yobaz hristiyan olmuş.

konuşmasına başlarken daha ilk paragrafı ise şu.

''Evrimi savunanlar insanın genetik yapısının yüzde 99’unun maymunlarla aynı olduğunu vurgulayıp duruyor. Ancak farelerle ve yüzlerce farklı türle de yüzde 90 oranında aynı genetik yapıyı paylaşıyoruz.''

sadece şu cümleyi bile analiz etdiğimizde bütün hikaye patlıyor.

bir kere bu cümle hiç bir bilimsel çevre hedef alınarak söylenebilecek bir cümle değil.
insanla şempanze çok büyük niteliksel değişim gösterirler.
bu nitelik farkını sağlayan genlerdeki %1 lik farkdır.
genlerdeki enküçük fark bile çok anlamlıdır.
baba ile oğul arasındaki farkı sağlayan sadece %0,001 lik bir farkdır.

fare ile insan arasındaki farkın genlerdeki karşılığı olan fark % 10luk bir farkdır ki bu çok büyük bir farkdır.

bunu evrimle şöyle uzaktan biraz ilgilenen birisi de anlar.
collins haydi haydi anlar.

yaptığı tamamen demogoji.
bunu tüm bilimadamları anlıyor zaten.
bir bilimadamı sözde bilimsel bir iddia ile kameraların karşısına çıkıp böyle saçmalıyorsa;bunun speküle edilmesi de normaldir.

onun dindarlaşmasının bence başka sebebi var.
olabilir .
ancak kalkıp bu şekilde izaha yeltenmesi , imanına ancak bu açıklamayı yapabilmesi basit sıradan bir kahve ağzıyla konuya girmesi bana analiz edebilmek için çok kolaylıklar sağlıyor.

seni daha olgun bilgili biri olarak biliyordum doğrusu.
efenim avatarım bebek(yetişkin,olgun değil),nickim ümmi(okur yazar olmayan)nasıl olgun ve bilgili bilirdiniz anlayamadım.avatarımız ve nickimiz yeterince ifade etmiyor mu böyle iddialarımız olmadığını.Üstelik imlamda bozuk.:prv:
ama öyle birşey biliyorum ki,onu siz bilmiyorsunuz.:prv:

diamat

Uzaklaştırıldı
efenim avatarım bebek(yetişkin,olgun değil),nickim ümmi(okur yazar olmayan)nasıl olgun ve bilgili bilirdiniz anlayamadım.avatarımız ve nickimiz yeterince ifade etmiyor mu böyle iddialarımız olmadığını.Üstelik imlamda bozuk.:prv:
ama öyle birşey biliyorum ki,onu siz bilmiyorsunuz.:prv:

işte ne hikmetse, bildiğinizi zannettiğiniz şeyi nasıl ortaya koyabileceğinizi ise bilmiyorsunuz.

o şey ne neyse onu ortaya koymayı bilemediğiniz ve beceremediğiniz sürece, bizim bilmediğimizi ancak sadece sizin bildiğinizi iddia ettiğiniz şeyin hiç bir inandırılıcılığı olmayacaktır

işte ne hikmetse, bildiğinizi zannettiğiniz şeyi nasıl ortaya koyabileceğinizi ise bilmiyorsunuz.

o şey ne neyse onu ortaya koymayı bilemediğiniz ve beceremediğiniz sürece, bizim bilmediğimizi ancak sadece sizin bildiğinizi iddia ettiğiniz şeyin hiç bir inandırılıcılığı olmayacaktır

ister inanın ister inanmayın efenim.Siz bilmiyorsunuz diye bildiğimden mi vazgeçeyim.
köre ışık tarif etmek imkansız.Önce gözünüzü açmanız lazım.:prv:

diamat

Uzaklaştırıldı
bildiğiniz; ortaya koyabildiğinizdir.

ortaya koyamadınığınız ise bildiğinizi zannettiğinize inandırıldığınızdır.

tanrı sadece bir varsayımdır.
kendisini ortya koyamadığı gibi, inananlarınca da ortaya konulamamıştır.

o halde sizin bildiğiniz bir şey yok, sadece inandıklarınız var.

inandıklarınızı mı bilgi diye yutturmaya kalkıyorsunuz.

sizin allaha inanmanızla, 2000 yıl önce bir yunanlının olimpos dağında yaşayan bir zeusa inanması arasında zerrece fark var mı.

efenim ister yut ister yutma.ben size sadece anlatırım.İnkar edersen olduğun yerde devam edersin.Merak edip acaba der,araştırmaya başlarsan sende görürüsün neymiş ne değilmiş.:prv:

foruma recm görüntülerini koyduğumda söyledikleriniz

bursali68
Merhaba,

RECM Kur'an Hükmü DEĞİLDİR...Recme ait uygulamalar,o ülkenin,o toplumun kendi ÖZEL KABULLERİDİR...

Sağlıcakla kalınız...

isyan_her_yerde
Hayırdır ? Nerden biliyorsunuz ?

Söyledik söyledik anlatamadık ...

Bu Allah ın dini Kulların dini değil..

Birileri çıkıp ben müslümanım deyip dahga feci şeylerde yapar bunlar islama zarar veremez adını lekeyemez.

Kullar dinlerin taşıyıcısıdır ve aktarıcısıdır ama yanlışlarına karşı Kuran-ı Kerim vardır.

Kul dini yansıtamaz...
müslümanların yaptıkları sizi ilgilendirmiyorda,ateistlerinki bizi neden ilgilendirsin.

ortalama hepinizin verdiği yanıt bunlara paraleldi.
"o müslümanların yaptıkları dini ilgilendirmez,din böyle bir şey değildir".
ki recm bir kişinin uyguladığı vahşet değil,bazen yüz,bazen binlerin katıldığı vahşi bir eylem.
biz bu barbarlığın,vahşiliğin kaynağının müslümanlık olduğunu söylediğimizde verdiğiniz cevaplar hala recm başlığında duruyor.
bir ateistin dönüşü olay oluyorsa,o başlıktaki yorumlarınızı tekrar incelemenizi tavsiye ederim.

seçimini incil den yana kullanan bir insanın ki net emin değilim böyle bir şey varmı (kaptanımız aklıma geliyor),varsa bile incil e gerçekten inandığından değil,rica üzerine böyle bir açıklama yaptığını düşünürdüm.
çünkü bir insanın,hele hele bilim adamının,daha okul yıllarında secdeye kapanması gerekirdi.bu derece buluşlar yapmasına hiç gerek yoktu.

olay inanmak evet ama gerçeğe inanmak

___ıspatlayamadığınız diyorsunuz ıspatlıyoruz inanmıyorsunuz

___genler eşit diyorsunuz insanla mısır arasındaki gen farkı ney biliyormusunuz hiç yok genler eşit mısır kardeşimiz oluyor yani

___gen sayısının yakın olmasının hiç önemi yok önemli olan genlerin karmaşıklığı ve işlevleri ürettikleri protein yapısının karışıklığı

___eminim şimdi sayın daimat der gene siz birşey bilmiyorsunuz ben biliyorum siz bilgiden acizssiniz ben profesöröm önemli dieil alıştık artık çünkü konuşmasının yarısını bu sözcökler teşkil ediyor

Üst Alt