30 değil 1400 yıllık recm

Sayın Bursalı68

Keşke herkes bu konularda sizin kadar araştırıp düşünebilse. Osmanlıya duyulan saygının bile arkasında malesef ki bilgisizlik ve şartsız kabullenme yatıyor. O yüzden şimdi Abdulhamit cici, ülkemizi işgalden kurtarıp cumhuriyeti kuranlar ise kaka oluyor.

Özellikle kardeş öldürme bence de büyük sorun. Gayet net şekilde göktürklerde, orhunlarda ve hunlarda bu aşılmayacak bir sıkıntı olmamıştır.

Hele ki islam inancına göre islami bir eğitim alan bu kişilerin, diğer kardeşlerini öldürmesi din açısından da çok büyük günahtır.

Bu dine inanıp, buna karşın bu durumu doğal ve mantıklı bulmak ise islam dinine göre en az öldürmek kadar büyük günahtır.

bir çok müminin osmanlıyı algılaması dini algılamasından farksızdır. ne söylenmişse ona koşulsuz şartsız iman! Azıcık sorgulamak çok mu zor, inandığınız kitap bile bunu sık sık tekrarlar; siz hiç akıl etmez misiniz?

diamat

Uzaklaştırıldı
this is not real islam
anlamı
bu gerçek islam değil... videoda yazıyor

böyle recmmi olur
burda taşlamaktan çok linç var
zaten parçalamışlar kızı
yaşıda pek küçükmüş yazık

bu tip rezaleti islam adı altında yayınlamak islama hakarettir

diyelim çok büyük bi suç işledi
illaki öldürceksin(ki doğru değil)
öldürmeninde bi adabı vardır

bu videonun islamla bi alakası kurulamaz
müslümanım diyen insan bunu yapmaz....

sayınmasterlord

this is not real islam bir kinayedir.
aslında tam da sizin şu mesajınızla yapılmış kinayedir.
müslümanların dilinde çokça kullandıkları 'gerçek islam öyle değil böyle' klişesiyle kinayedir.

o cümleyle anlatılmak istenen şudur.
siz ne yazarsanız ne söylerseniz gerçek islam şudur budur diye hangi yorumu yaparsanız yapın.

işte somut, hayatın içindeki islam bu.
aslında bu başlığa katılmayacaktım.

zaten yan bir bağlam üzerinden katılmıştım.

çünkü yukardaki iğrençlik üzerine konuşmak, o iğrençliği kanıksamak gibi bir durum doğuruyor.

o video çok yüksek ihtimalle bir recm.
değilse bile, tamamen aynı içeriğe sahip üstelik recm olduğu açıkça bilinen başka videolar da var.

ama inandığınız allah aşkına susun artık ya.
öyle bir şeyi seyrettikten sonra hala diliniz tutulmuyor ve hala konuşabiliyorsunuz.

gerçi bir yandan aslında içinizde bir isyan var.
kabullenemiyorsunuz.

size soruyorum.

eğer yukardaki video (çok düşük bir ihtimal) recm değilse bile,
recmin bundan farklı olduğunu mu sanıyorsunuz.

mesela 17 yaşında henüz çocukluktan gençliğe adım atmış iki insan duygularınn en doğal sonucu olarak birlikte olsalar, işte tam da böyle cezalandırılacaklar.

recm bu değilse ne.
yukardaki sahnenin recm olmadığını bile varsaysanız, recm bu değil mi.
işte sünni-hadiscilerinin allahı insanlardan birbirine bunu yapmasını istiyor.

yanlız kuran diyenler en azından içlerindeki insanlığı boğmadıkları için bu vahşette tavırt koyabiliyorlar.

ama siz neden koyamıyorsunuz.

iman aklınızı bu kadar mı köreltti.

sırf çoğalma içgüdüsünün peşinden gitti diye bir insana bunu yapabilenler, bir de kalkıp ateistlerde allah korkusu yok onlar herşeyi yapar diyor.

ben de oha diyorum.

ARIZA

Uzaklaştırıldı
3 erkekle evlenmek düşüncesimi var kafanda demişsin.daha öncede bayanmı erkek mi sorgulaması yapmıştın.
söyliyeyimde rahatla.yada git başka yerlerde tavlama çalışmalarına devam et..ben erkeğim.bir şey diyecektim ama neyse.sen burda tartışma yoluyla kız tavlamak falan ayağıyla dolaşıyosun gibi geliyor bana.cahilsin, bilmessin, yalancısın.güdük düşüncelerinle devam et yaş*****.ayrıca başkasına yazdığıma paraşütsüz inme.

Hic mi edep diye birseyle tanismadin...

Insanda biraz onur ve haysiyet olur degilmi..?
Seref bakkallarda satilmiyorki gitte sukadar al desek sana...
Neyse senden ondan mahrum yasiyorsan bu senin sucun...

Bu kadar asagilik adi biri olabilecegini hic tahmin etmemistim...
Madem erkeksin bir kadina 3. kuma yazisini nasil yazdin..?
O zaman sende kendine kuma mi ariyorsun burada...

sayınmasterlord
this is not real islam bir kinayedir.
aslında tam da sizin şu mesajınızla yapılmış kinayedir.
müslümanların dilinde çokça kullandıkları 'gerçek islam öyle değil böyle' klişesiyle kinayedir.

o cümleyle anlatılmak istenen şudur.
siz ne yazarsanız ne söylerseniz gerçek islam şudur budur diye hangi yorumu yaparsanız yapın.

işte somut, hayatın içindeki islam bu.
aslında bu başlığa katılmayacaktım.

zaten yan bir bağlam üzerinden katılmıştım.

çünkü yukardaki iğrençlik üzerine konuşmak, o iğrençliği kanıksamak gibi bir durum doğuruyor.

o video çok yüksek ihtimalle bir recm.
değilse bile, tamamen aynı içeriğe sahip üstelik recm olduğu açıkça bilinen başka videolar da var.

ama inandığınız allah aşkına susun artık ya.
öyle bir şeyi seyrettikten sonra hala diliniz tutulmuyor ve hala konuşabiliyorsunuz.

gerçi bir yandan aslında içinizde bir isyan var.
kabullenemiyorsunuz.

size soruyorum.

eğer yukardaki video (çok düşük bir ihtimal) recm değilse bile,
recmin bundan farklı olduğunu mu sanıyorsunuz.

mesela 17 yaşında henüz çocukluktan gençliğe adım atmış iki insan duygularınn en doğal sonucu olarak birlikte olsalar, işte tam da böyle cezalandırılacaklar.

recm bu değilse ne.
yukardaki sahnenin recm olmadığını bile varsaysanız, recm bu değil mi.
işte sünni-hadiscilerinin allahı insanlardan birbirine bunu yapmasını istiyor.

yanlız kuran diyenler en azından içlerindeki insanlığı boğmadıkları için bu vahşette tavırt koyabiliyorlar.

sırf çoğalma içgüdüsünün peşinden gitti diye bir insana bunu yapabilenler, bir de kalkıp ateistlerde allah korkusu yok onlar herşeyi yapar diyor.

ben de oha diyorum.

simdi sayınla başlamıssın iyi hoşta
devamını okuyunca seviye yerlerde niyeee

eleştiri pekala seviyeyi düşürmedende yapılabilir

simdi gelelim konuya
nasılki gerçek seriat pek çok ülkede uygulanamıyosa
gerçek islamda yine çoğu ülkede yaşanamıyor

ben aşırı dinci değilim
aşırı dincileride sevmem

namus belden aşağı değil deyipte her haltı yiyenlerde hoşgörülemez

o video büyük ihtimalle recm değil
küçücük kızı teklemeyerek öldürmek insanlık ayıbıdır savunulcak bi yanı yoktur
önceki yazımdada bunu söyledim
bunun tam tersini varsayıpta yorum yazmakta hangi akla ve zihniyete hizmettir

ben de oha diyorum

bunları bana hitaben yazdıysanız
neye dayanarak yazdınız mrk ediyorum
ve bende oha diyorum
biraz okuyarak düşünerek yazalım
birazzz....

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
sayın atom un onlarca yazısını okudum.sizde okumuşunuzdur.benim yazdıklarımıda okumuşunuzdur.
bütün okuduklarınızdan sonra bu basit soruları sormak,doğrusu anlamıyorum.
bu ülke şeriat ülkesi olacak görünen o.sizinde 3. kadına kuma gitmenizi diliyorum.ne diyeyim..

bu basit soruları sormak,doğrusu anlamıyorum.
Basit soru demişsiniz :freakedout: ben basit sorularıma bile cvp alamamışım ne yazık ki
neyse zaten sorum size değildi deklem:freakedout:

sizinde 3. kadına kuma gitmenizi diliyorum.ne diyeyim..
Siz çok yaşayın emi güldürdünüz beni akşam akşam
taktınız bu kuma olayına benim sorularım basit se sizin cümleniz yerlerde sürünüyor yahu :alkis::alkis:

Bence daha çok ateistlerin linc girişimine benziyor....

Arka plana ekleme yapılmış ve bir ateist tarafından video paylaşım sitesine upload edilmiş kısa bir flim

İlginç..............!

Hic mi edep diye birseyle tanismadin...

Insanda biraz onur ve haysiyet olur degilmi..?
Seref bakkallarda satilmiyorki gitte sukadar al desek sana...
Neyse senden ondan mahrum yasiyorsan bu senin sucun...

Bu kadar asagilik adi biri olabilecegini hic tahmin etmemistim...
Madem erkeksin bir kadina 3. kuma yazisini nasil yazdin..?
O zaman sende kendine kuma mi ariyorsun burada...

gerizekalı senden daha haysiyetsiz ve ********ini görmedim.cinsiyet tartışmasımı yapıyoruzda sen ikide bir yazılarında cinsiyetimi kullanıyosun.
senin kadar ARIZA birini görmedim.her konuda yaptığın tek şey arıza çıkarmak.ee bildiğin birşey olmayınca ne yazacaktın tabiki arıza yazacaktın.
sen venharın avukatımısın.adi dalkavuk.onun espiri olarak anlıyacağı şeyi sen kendine
bana saldırma malzemesi olarak kullanma hakkını nerden alıyosun.
senin yalancı olduğunu kaç kez yüzüne vurdum hemde senin yazılarını delil olarak kullanarak.sen tescilli yalancısın.hemde pişkinsin ki sakız çiğneyip köşe başında bekleyen
kadınlardan da daha pişkinsin.

ARIZA

Uzaklaştırıldı
DEKLEM....

Adice evli barkli col cocuk sahibi insana belkide baban yaslarindaki insana bu tür yazilar yazarak YILDIRMAK ise niyetin , bu YILDIRMAK degil ahlaksizligin ta kendisidir...

Ben sadece sana 1 defa hani senin 3 tasla biryerlerini silme meselesine derinlemesine daldigin zamanlar , tuvalet kagidindan girip fosseptiklerle genislettigin zamanlar konuyu , sana ortaligi kokutma bu kadar..! dedigimizde o zaman sen yazilarinla bel atina inmistin ... milletin orasina burasina laf eder olmustun ,hatta daha ileri giderek KIç kelimesini kullandiginda ( yönetim buna ses cikarmadi yada gözünden kacti okumadilar sen bundan da cesaret alarak iyice bel alti yazilara devam edince) sana senin dilinle cevap atacaktim ama bir bayan olabilecegini düsünerek özellikle tartisma platformunda (ne pm le ne mail ile ) herkesin okudugu forumda , "Bayansiniz galiba ..! " diyerek sordum...
Senden cevap gelmeyince (sükût ikrardandir ) sessiz kaldigin icin bir bakima Bayan oldugunu kabul ettigini düsünerek Senin dilinde sana cevap yazmadim...
Bir nezakettir bu ama sen bunu bile nerelere getirdin..

Ama sen o kadar ahlaksizsin ki sanki ben ikide bir senin cinsiyetini sorup pm lerle yada mail lerle seni rahatsiz ediyorum izlenimi vermisssin yazina.....

Sayin Adminler Burada devreye girmenizi Rica ediyorum...$ikayetciyim...
Deklem in isnadi ispat edilirse kendimden
Deklemin isnadi iftira cikarsa Deklem den sikayetciyim..

Deklemin dedigi gibi herhangi bir bayana ,(en kücük bir ima da dahil ) bu noktada bir sere...f siz ligim oldu ise

bunun forumca cezasi kurallar geregi forumdan kovulmamsa gereginin yapilmasini...

Yok Deklem , olmayan birseyi ortaya atarak iftira ediyorsa , iftiraciliginda ne ise cezasi verilmesini , yok iftira degil diyorsa ispat etmesini ....

Sizde biliyorsunuz ki iftira tutmaz ise izi kalir...burada sizi adil olarak göreve davet ediyorum...

Gördügünüz gibi ortada iki kisi var biri ser ef siz ---

Ya ben burada kadin tavlamaya calisan onlari sürekli cinsiyet sorgusuna ceken biriyim , bu ispat edildigi takdirde ******** olanin BEN oldugu ortaya cikacak

Yada bu ispat edilmezse , DEKLEM tarafindan bana KASITLI yapilami$ iFTiRA olacak..

... Bu noktada forumunuzun bir üyesi olarak sessiz kalmayacaginiza kime hangi ceza gerekiyorsa vereceginize inaniyorum...
Gereginin yapilmasini Süper Meydan yönetiminden Taleb ediyorum...

diamat

Uzaklaştırıldı
sayın masterlord

this is not real islam cümlesi üzerinden, aaa bakın bu gerçek islam değil diye atladığınız mesaja binaen , o cümlenin altındaki kinayeyi anlayabimleniz için o yazıyı kaleme aldım.
anladınız mı ordaki kinayeyi.

anlamamış olmalısınız ki hala bunun bir recm olup olmadığını sorguluyorsunuz.

size dedim ki,

bu ister bir zaninin recm edilmesi olsun, isterse iki aşiret rasındaki tarla kavgası olsun.

sonuçta recm işte budur.

recm, bir insanın taşlanarak öldürülmesidir.
recm sadece islamdaki bir cezanın adı değildir.
recm zina edenin taşşlanarak öldürülmesi de değildir.
recm o yöntemin genel adıdır.

yukardaki ise bir recmdir.

ister müslümanlar tarafından zina ett,iği için bir kadına yapılmış olsun, isterse başka bir gerekçe ile başka bir toplumda yapılıyor olsun.

recm işte budur.

şimdi miden kaldırabiliyrsa git bi daha seyret ve recm denen ve senin için soyut bir kelimeden ibaret olan şeyin hayattaki somut karşılığını gör.

ondan sonra hala daha gelip benim yazdılarıma kulp ara.

okuyarak ve düşünerek yazmak öylemi.

burda hepimiz birbirimizi biliyoruz, okuyarak ve düşünerek yazmak denen şey eğer bir meziyetse, o meziyete kimlerin sahip olduğu da açıkça belli.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
sizinde 3. kadına kuma gitmenizi diliyorum.ne diyeyim..

deklem , hani sivri yazmıyım dedim ama akşamdan beri dayanamadım...

hani 3 kadına kuma demişsin yaa

bende dilerim o 3 kadından 2 si varsa bana kzıkardeşlerin kuma olur hani yok dersen umarım en yakınların olur yetti artık yaa sakın cvp yazma lütfen çünkü sen çirkinleştikçe bende elimde olmadan çirkinleşiyorum ... Artı forumdaki adminler
ve üyeler bilirler ki ben konu hakkında tartışsam bile saygıda asla kusur etmem ...

Ama bakıyorum ki sende saygıdan eser yok lütfen cevap yazma ben daha fazla çirkinleşmek istemiyorum LÜTFEN

Üst Alt