30 değil 1400 yıllık recm

diamat

Uzaklaştırıldı
sen şuna açıklamasını yapamayacağım şeyler söyleyip de beni madara etme demiyorsun da , küçük insanlar mı diyorsun.
big aladin.

diamat

Uzaklaştırıldı
suçsuz bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir diye bir ayet vardı galiba.
belki de yanlış hatırlıyorumdur.
sence beşikteki çocuğun babası ya da abisi tarafından siyaseten öldürülmesi sanırım bu ayet kaps***** girmez.

daha bu neki,
din denen şeyin yarısı, duruma göre bir şeriatın terkedilip yerine başka şeriatın nasıl ikame edileceğinin bilgisi değilmidir.

suçsuz bir insanı öldüren tüm insanlığı öldürmüş gibidir diye bir ayet vardı galiba.
belki de yanlış hatırlıyorumdur.
suçsuz dediğinede sizde dikkat çekmişsiniz

bende burda devletin bekasından bahsettim yani devlete karşı isyandan isyan teşebbüsünden ve devletin hanedan ailesine kurban gitme tehlikesinden

saygılar

diamat

Uzaklaştırıldı
kardeşim ben de siyaseten katlden bahsettim.

siyaseten katl dendiğinde eline kılıcını alıp isyan bayrağı çekenden, beşikteki şehzadeye kadar binlerce insanın katli ifade edilir.

hadi birincisine kulp taktınız ikincisine devletin bekası kurtaracak mı.
bir arkadaş böyle meselerin büyük meseleler olduğunu benim anlamadığımı söyledi.
büyük meselelerden iyi anlayan arkadaşlar varsa bir açıklama yapmayı bir denesinler.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

3 şey Osmanlı'nın sonunu getirmiştir...

1-Kardeş " boğdurma " adeti...

2-Halifeliğin Osmanlı'ya alınması...

3-Muhasara altındaki karşı kuvvetin " kuvvet ile direnmesine " karşılı,o bölgenin " yerle bir edilmesi " geleneğinin son bulması...

Gözden ırak DETAYLAR...

Sağlıcakla kalınız...

kardeşim ben de siyaseten katlden bahsettim.

siyaseten katl dendiğinde eline kılıcını alıp isyan bayrağı çekenden, beşikteki şehzadeye kadar binlerce insanın katli ifade edilir.

hadi birincisine kulp taktınız ikincisine devletin bekası kurtaracak mı.
bir arkadaş böyle meselerin büyük meseleler olduğunu benim anlamadığımı söyledi.
büyük meselelerden iyi anlayan arkadaşlar varsa bir açıklama yapmayı bir denesinler.

bakın timur devleti çocuklarının arasında paylaşınca devlet yıkıldı

fatihin burda yaptığı katler in hepsi devlet ve devlet bekası adınadır evet sonu acıdır ama onlar milleti ve devleti kutsal birer emanet kabul etmilerdir burda gerek milletin fitneye düşmemesi gerek şehzadelerin dış tahriklere gelip huzursuzluk ve tahttan pay istememesi gerek devletin paylaştırmaya yüz tutulmaması içindirki acıda olsa bu acıyı yaşayıp kutsal bildikleri millet ve devlet adına en vazgeçilmezlerindende vazgeçmişlerdir

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
madem bir inanç sahibinin yaptıkları diğerleri için örnek teşkil edecek,o zaman buyrun burdan çalkalanın.

30 değil,1400 yıllık bunlar.
aşşağıdaki görüntüler müslümanlar tarafından yapılmaktadır.

Sn atom
özellikle hep müslümanların yalnış davranışlarını ekliyorsunuz ve sürekli bir açık bulma telaşı içindesiniz

tamam hadi var sayalım haklısınız haşa yaratıcı yok , müslümanlık ve müslümanlar hep hata içinde hep yanılgı içindeler bir başı boşluluk, şiddet , ve recm var vs vs
peki yaratıcı nın olmayışı artı müslümanlığın kötü durumda oluşu
size yada şöyle sorayım sizlere ne kazandıracak açıklarmısınız lütfen ?

Üst Alt