• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

30 Ağustos Zafer Bayramın'da "Çankaya Köşkü"

Okunuyor :
30 Ağustos Zafer Bayramın'da "Çankaya Köşkü"

belenay

Acemi
Üye
30 Ağustos resepsiyonu bu yıl ilk kez Çankaya Köşkü'nde verilecek. Bundan önceki iki resepsiyon, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kulak rahatsızlığı ve terör olayları nedeniyle iptal edilmişti.

Daha önce Genelkurmay Başkanı tarafından orduevinde verilen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuna, bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "başkomutan" sıfatıyla Çankaya Köşkü'nde ev sahipliği yapacak.

İlklerin yaşanacağı resepsiyonun davetiyeleri, konuklara gönderilirken davetiyelerin, "davet eden" bölümünde, "Türkiye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Bayan Gül" ifadesine yer verildi. Davet "eşli" yapıldı.

Davetiyelere yansıyan bir başka değişiklik ise, "kıyafet" başlıklı bölümde, erkekler için "smokin" yerine "koyu renk elbise" ifadesinin yer alması oldu. Kadın davetliler için "uzun etek" kriteri aynı kaldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları böylece, bu yıl Çankaya Köşkü'nde verilecek resepsiyona eşli katılacak.

Önceki yıllarda, türban çekincesi nedeniyle Köşk'teki resepsiyonlara askerler katılmıyordu. Geçen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ise bu uygulamaya son verilmişti. (Sabah Gazetesi)
 
Üst Alt