3 gün içinde kaybolan iki önemli isim

1. Çinli Interpol başkanı Hongwei Meng
2. Suudi Arap gazeteci Cemal Kaşıkçı

Birincisi Interpol başkanı 29 Eylül’den beri ortalarda yok. Eşiyle en son 25 Eylül’de görüştü. Gazeteci Cemal Kaşıkçı ise, 2 Ekim saat 13:00 civarlarında Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan içeri girdi. Ama çıkışı olmadı.

Neyse ki Interpol başkanı 7 Ekim’de ortaya çıktı ya da öyle söyleniyor. Çin’de gözaltında olduğu söyleniyor. Doğruysa ?

Cemal Kaşıkçı ortadan kaybolana kadar neler oldu ?
28 Eylül: Evlilik hazırlığında olan Cemal Kaşıkçı, kendisinin Suudi Arabistan’da dul olduğunu, evli olmadığını kanıtlayan bir evrak için Suudi Arabistan’ın İstanbul Konsolosluğuna başvuruyor. Konsolosluk yetkilileri istediği evrakın tetkikinin gerektiğini söyleyip, Kaşıkçı’ya 2 Ekim’e randevu veriyor.

2 Ekim: Cemal Kaşıkçı, nişanlısı Hatice Cengiz ile birlikte salı günü saat tam 13.00'te randevusuna geliyor. Ve kendisini bekleyecek olan nişanlısına telefonlarını teslim ettikten sonra da saat 16:00’ya kadar dışarı çıkmaması durumunda yakın dostu olan AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay’a ve Türk Arap Gazeteciler Derneği’ne haber vermesini tembih ediyor.

Saatler 16:00’yı geçince, Kaşıkçı girdiği konsolosluk binasından geri çıkmayınca da Hatice Hanım, nişanlısının talimatını yerine getiriyor ve durumu söz konusu isimlere bildiriyor. Ve bunun üzerine meseleden İçişleri Bakanlığı ve MİT haberdar ediliyor. Hem İstanbul polisi, hem de MİT İstanbul Bölge Müdürlüğü Kaşıkçı’nın akıbetini araştırmak için en hızlı şekilde göreve başlıyor.

Ve derhal konsolosluk binasını, giriş kapısını gözetleyen mobese ve diğer tüm çevre kameralardaki görüntüler izleniyor. Ve defalarca yapılan izlemeler neticesinde polis ve MİT Suudi Gazeteci Kaşıkçı’nın binadan giriş görüntüsünün olduğunu ancak çıkış görüntüsünün olmadığını tespit ediyor.

Bu arada Konsolosluk yetkileri kameraların bozuk olduğunu söylüyor. Ne hikmetse, bu tür tuhaf olaylarda kameraların bozulacağı tutuverir. Şiddetli bir deprem olur kamera sapasağlam kalır, sel baskınları olur kamera gene sapasağlam kalır. Ama Cemal Kaşıkçı’nın kaybolduğu gün hava güllük gülüstanlık. Ortada başka hiçbir olay yok, ama kameralar bozuk.

Gene o meşhur gün 28 Eylül. 28 Eylül, işin içine karıştıysa akan sular durur. Çünkü 28 Eylül ve de 11 Eylül demek, Tanrısal plan uygulanıyor demektir. 3 Tanrıyla ilgili bir şey var işin içinde. Cemal Kaşıkçı sadece gazeteci değil, hem Adnan Kaşıkçı'nın akrabası hem de Suud Kraliyet ailesine yakın bir isim. Tanrıların planını uygulayan istihbaratçılar ve gizemli devlet görevlileri bu yüzden hedef olarak onu seçmiş olabilirler.

Cemal Kaşıkçı, konsolosluğa ilk 28 Eylül'de gitti. 2. randevu tarihini 2 Ekim'e verdiler. Ayrıca Cemal Kaşıkçı, 29 Eylül'de bir konferansta konuştu.

Suudi Arabistan'ın böyle aptalca, sakarca bir cinayet işleyeceğini ya da kaçıracağını hiç sanmıyorum. Çünkü bütün devletler cinayet işleme, kaçırma konularında profesyoneller. İşin içinde başka bir bit yeniği olabilir.

Bir başka tuhaflık, 29 Eylül'de Interpol Başkanı Çin vatandaşı Hongwei Meng de ortadan kayboluyor. Bu iki kayıp olayı, birbirlerinin devamı olabilir. Bu iki olayı gerçekleştirenler neyi planladılar ? Bu iki kişi birbirlerini hiç görmediler, birbirlerinden belki haberleri bile yok.

Ortada 4 ülke var:
1- Suudi Arabistan (Gazeteci) / 2- Çin Halk Cumhuriyeti (Interpol başkanı)
3- Fransa / 4- Türkiye

Bu arada Cemal Kaşıkçı'nın kaçırılmasına 11 Eylül tarihi de karıştı. The Wall Street Journal gazetesine göre, Cemal Kaşıkçı İstanbul'a 11 Eylül 2018'de giriş yapmış.

Neden 28 Eylül'de kaybolmadı ?
28 Eylül önemli, gizemli bir gün. Neden bu olay bugün gerçekleşmedi anlamadım. Sanırım 28 Eylül'ü böyle bir olayla gündeme getirmek istemediler. Halbuki bu olay 2 Ekim'de değil, konsolosluğa ilk gittiği gün 28 Eylül'de olmalıydı. 11 Eylül ve 28 Eylül etrafta görünüyorsa, mutlaka bir bit yeniği vardır.

Interpol başkanı ve gazetecide kullanılan sayılar:
1- 25-29 Eylül / 28 Eylül-2 Ekim
4 gün arayla tutuklama ve kaçırma

2- 29 Eylül - 2 Ekim 2018
Geçen süre 3 gün
Eşleri ve nişanlıları polise haber verdi.

"TARİH TANRILARLA BAŞLADI. TANRILARIN ÖLÜMÜYLE SONA ERECEK."
 
Üst Alt