+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

2008'de Rock

2008'de Rock ZiyafetiKINGS OF LEON Kings of Leon'un davulcusu Nathan Followill "Sanırım insanlar bizden belli bir tür müzik bekliyor ama bizler bu albümde onları şaşırtmaya çalıştık." diyor. Gerçekten de Because Of The Times adlı yeni albümleri, Nashville'de yaşayan bu dörtlü için sıradan bir iş değil. Öte yandan 2005'te çıkardıkları Aha Shake Heartbreak adlı albümleri Rolling Stone'un da söylediği gibi "tüy kaplı bir kontrollü şiddet roketi" gibiydi. Albümde iki dakikalık gitar,

 1. #1
  Acemi Üye s-a-d-e - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  190
  Rep Gücü
  35

  2008'de Rock

  2008'de Rock

  ZiyafetiKINGS OF LEON

  Kings of Leon'un davulcusu Nathan Followill "Sanırım insanlar bizden belli bir tür müzik bekliyor ama bizler bu albümde onları şaşırtmaya çalıştık." diyor.

  Gerçekten de Because Of The Times adlı yeni albümleri, Nashville'de yaşayan bu dörtlü için sıradan bir iş değil. Öte yandan 2005'te çıkardıkları Aha Shake Heartbreak adlı albümleri Rolling Stone'un da söylediği gibi "tüy kaplı bir kontrollü şiddet roketi" gibiydi. Albümde iki dakikalık gitar, davul ve vokal soloları vardı. Because Of The Times'da Followiller (Nathan, Caleb ve Jared kardeşlerle kuzenleri Matthew) açılıyor, kuralları esnetiyor ve yeni buldukları müzikal özgürlükte mutluluklarını yaşıyorlar.

  "Kendimize sınır koymadık." diyor geubun lideri, ritim gitarist Caleb. "Stüdyoya açık fikirli girdik ve şarkıları bir üst düzeye taşımak için gereken her şeyi yapalım dedik. Çünkü içimizde çok müzik ve yapabileceğimiz çok şey var." Kings of Leon için Aha Shake II'yi yapıp çıkmak kolay olurdu. Bu albüm (ve 2003'te çıkan Youth ve Youth Manhood), vaiz babaları ile güneyde taşrayı dolaşarak büyüyen bu gençleri Amerika'da birer "indie" yıldızı, İngiltere'de de önemli birer rock yıldızı yaptı.

  Ama çocuklar aynı repertuarda kalmak yerine kendilerini zorlamayı seçti. "Hiçbir şeyi denemekten korkmuyorduk. Bununla bundan önceki albüm arasındaki fark bu bence. Hiç ürkmedik. Her şarkı bize içimizde var olan ve daha önce varlığını bilmediğimiz şeyleri gösterdi ve bu bir sonraki şarkıda daha da cesur olmamızı sağladı." diyor Nathan.

  Bu sayede Because of The Times (albümün adı çocukken her yıl katıldıkları bir vaizler konferansından alınmış) albümünde Kings of Leon'un bugüne dek yaptığı, beş dakikadan uzun süren ilk şarkısı ("Knocked Up"), ilk vokal efektli şarkısı ("On Call") ve bir rock marşı olarak nitelendirebileceğiniz ilk şarkısı ("Black Thumbnail") yer alıyor. Kafa sallamalık "McFearless", neşeli "Ragoo", iç gıdıklayan "Charmer" ve bir valsi andıran "The Runner" (o kadar hoş bir şarkı ki, ninni gibi!). "Güzel söylemek istersem, güzel söylerim" diyor Güneyli aksanı ile bir zamanlar grubun tınısına damgasını vuran Caleb.

  Belki de grubun stüdyoya girdiğinde ne istediğini bildiği ilk albümü olduğu için Because of The Times, Kings of Leon'un en geniş yelpazeli albümü. Farklı fikirlerle dolu albüm hem söz yazarlığı hem de müzikal güç anlamında büyük bir ilerleme. Şarkıların büyük çoğunluğunu Caleb yazsa da "grubun her üyesi her şarkıya eşit katkıda bulundu" diyor Nathan. Caleb ise ekliyor: "Farklı tınıya sahip bir plak yapmaya çalıştığımız için, arkamıza yaslanıp birbirimizi daha çok dinlememiz gerekti."

  SMASHING PUMPKINS

  Smashing Pumpkins, müzik tarihinin en çok beğeni toplayan gruplarından biri. 1988'de Şikago'da kurulan grubun ilk albümü 1991 yılında çıkardıkları platin plak ödüllü, iz bırakan Gish oldu. Onu aralarında dokuz kez platin alan Mellon Collie And The Infinite Sadness ve dört platinli Siamese Dream'in de bulunduğu tek ve çok platin ödüllü başka albümler izledi. Bu önemli grubun "Disarm", "Today," "Cherub Rock," "1979," "Tonight, Tonight" ve "Bullet With Butterfly Wings" gibi alternatif müzik çağına damgasını vuran pek çok hit şarkısı, modern rock radyolarında çalınmaya ve yepyeni bir kuşağı etkilemeye devam ediyor.

  ZEITGEIST (Martha's Music/Reprise) onların altıncı albümü. 2000 yılındaki Machina/The Machines of God'dan ve yalnız internette dijital formatta ve bedava dağıtılan Machina II/The Friends & Enemies of Modern Music'ten bu yana ortaya çıkardıkları ilk yeni materyal. ZEITGEIST iki yıllık bir çalışmanın ürünü.

  VELVET REVOLVER

  Libertad'ın verdiği duygu ve enerji özgürlük savaşıyla ilgili; hem kişisel hem de toplumsal özgürlük.

  Velvet Revolver'ın sözcüsü Scott Weiland, grubun yeni albümü Libertad hakkında böyle diyor. Albüm 3 Temmuz tarihinde RCA Records'tan çıkıyor. "She Builds Quick Machines" isimli şarkı önceden lanse edilecek."

  "Libertad'ın bir ruhu var. Müzikal ve söz bağlamında bu sefer anlatmaya çalıştıklarımız daha net. Şarkılar ilk başladığımızda oldukça kişiseldi ama Velvet Revolver'ı oluşturan beş canavar tarafından beslendikçe, daha evrensel bir hal almaya başladılar." diyor Scott Weiland.

  Grup üyeleri: Scott Weiland (baş vokal), Slash (gitar), Dave Kushner (gitar), Duff McKagan (bas gitar) and Matt Sorum (davul). Her üye başlı başına birer rock müzik efsanesi: Weiland, Stone Temple Pilots'un ve Slash'in öncüsüydü, McKagan ve Sorum Guns N' Roses'ın kalbiydi. Daha önce Wasted Youth'ta çalan Kushner, McKagan'ın grubu Loaded'taydı.

  "Şarkılar yollarını ararlarken canlandılar. Bitmek üzereyken, sürekli özgürlük fikrinin öne çıktığını fark ettik. Duff'ın bir kayda, üzerinde "Libertad" yazısı olan bir tişörtle gelmesi gerçek bir tesadüftü ve Slash 'Libertad'a vuruldu. Sonuçta da albüme İspanyolcada 'Özgürlük' anl***** gelen Libertad ismini verdik".

  Brendan O'Brien'ın yapımcılığını üstlendiği Libertad, 2004 yılının Haziran ayında piyasaya çıkan ve VR'ın çıkış albümü olan Contraband'ın devamı. Bu albüm, Billboard Top 200 Albüm Listelerinde bir numaraya yükselmişti ve "Slither" şarkısıyla gruba Grammy ödülü kazandırmıştı.

  "O'Brien müzikal düzeyde kendimizi zorlamamızı sağladı. Libertad harika bir albüm ve albümde bir sürü farklı motif var, herkes kendi yetenekleri bağlamında çıtayı yükseltti. İlk albümün gitmediği yerlere gidiyor."

  Contraband ile Libertad arasında, Velvet Revolver dünyayı turladı ve grup üyeleri kişisel sorunlarında birbirlerine destek oldular. Kardeş gibi birbirlerine daha da çok bağlandılar. "İki yıl boyunca turnedeydik ve bu albümü yaparken birbirimize çok yakınlaştık."

  Albümün piyasaya çıkışından önce Mayıs ayında, Velvet Revolver Kuzey Amerika'da bir dizi konser verdi. Gösteriler genelde samimi ortamlardaydı ve Libertad'tan bazı şarkılar da çalındı. Yol savaşçıları şu anda Avrupa'da festival konserleri ağırlıklı bir turnedeler ve devamında büyük bir Kanada konseri, yaz sonunda da ABD turnesi olacak.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. new york’ta anadolu rock istilası
  mopsy Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-09-2011, 11:59 PM
 2. Rock yıldızları sendika kuruyor
  güney Tarafından Müzik Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 10-10-2008, 06:23 PM
 3. Rock'n Roll
  dogangunes Tarafından Opera Bale Dans Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 10-07-2008, 10:24 PM
 4. Rock A....
  güney Tarafından Destekliyoruz, Alkışlıyoruz Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-06-2008, 04:55 PM
 5. Rock-a Festivali Tiyatro Bildirisi!!!
  MotusAnimiContinuus Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 15-04-2008, 10:44 PM