+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Kadın öyküleri...

Petrol-İş Sendikası Kadın dergisi kadın işçilerin hikayelerini açığa çıkarmak için bir “Kadın Öyküleri” yarışması düzenliyor..Ve diyorlar ki Amacımız, kadınları yazmak konusunda yüreklendirmek ve kadın işçilerinin de edebiyata yansıtılabilecek gerçekliklerinin ve iç yaşantılarının olduğunu göstererek, tablonun eksik yönlerinin tamamlanmasına katkıda bulunmaktır. KATILIM KOŞULLARI ► Ev kadınları, fabrikada çalışan kadın işçiler, ev eksenli çalışan kadınlar, memurlar, geçici işçiler,

 1. #1
  güney
  Misafir..

  Kadın öyküleri...

  Petrol-İş Sendikası Kadın dergisi kadın işçilerin hikayelerini açığa çıkarmak için bir “Kadın Öyküleri” yarışması düzenliyor..Ve diyorlar ki

  Amacımız, kadınları yazmak konusunda yüreklendirmek ve kadın işçilerinin de edebiyata yansıtılabilecek gerçekliklerinin ve iç yaşantılarının olduğunu göstererek, tablonun eksik yönlerinin tamamlanmasına katkıda bulunmaktır.
  KATILIM KOŞULLARI
  ► Ev kadınları, fabrikada çalışan kadın işçiler, ev eksenli çalışan kadınlar, memurlar, geçici işçiler, taşerona bağlı olarak sendikasız, güvencesiz çalışan işçiler, yani evde ve dışarıda çalışan her kadın, bu yarışmanın hem konusu, hem katılımcısıdır. Öyküler daha önce yayınlanmamış olmalıdır.
  ►Yarışmaya profesyonel, amatör tüm kadın öykücüler katılabilir.
  ► Yarışmaya en fazla üç öyküyle aday olunabilir. Öykü uzunluğu en az 3 A4, en fazla 10 A4 sayfa olmalıdır. Son başvuru tarihi 25 Mart 2007’dir.
  ► Öyküler çift aralıkla daktilo ve bilgisayarda yazılmış olmalıdır. CD de yollanabilir. Öykü zarfının veya CD’sinin üzerinde öykücünün adı değil rumuzu olmalıdır. Bu dosyanın içine konulan başka bir zarfın üzerine rumuz yazılmalı, ad soyad, kısa özgeçmiş ve telefon numaraları bilgileri bu zarfın içinde yer almalıdır.
  ► Öyküler, Berat Günçıkan, Handan Koç, Jaklin Çelik, Latife Tekin, Saliha Paker, Sennur Sezer, Yaşar Seyman’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.
  ► Ödüller; birinciye 1500 YTL, ikinciye 1250 YTL, üçüncüye 1000 YTL olarak belirlenmiştir.
  ► Petrol-İş Sendikası ödül alan ve yayınlanmaya değer görülen öyküleri kitap olarak yayınlayabilir.
  ► Seçici Kurul üyeleri ve onların birinci derecedeki yakınları, Petrol-İş Sendikası yönetimi ve birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.
  ► Yarışmanın sonuçları 2 Mayıs 2007 tarihinde açıklanacak ve 10 Mayıs 2007’de Sendika Genel Merkezi’nde yapılacak törenle ödüller sahiplerine verilecektir.

  Hadi emekçi kadınlar bence gönderin öykülerinizi......

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

Benzer Konular

 1. Erk Öyküleri
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-03-2010, 08:18 PM
 2. Sıradan delilik öyküleri
  mopsy Tarafından Kitap Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-02-2010, 06:59 PM
 3. Saplantı Öyküleri
  sis_labirenti Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 20-09-2009, 10:32 PM
 4. Bunaltı Öyküleri
  metamorphosis Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-09-2009, 11:54 PM
 5. Bir terapistten insan öyküleri
  RABİA Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-05-2009, 12:31 PM