+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Doktor mu Telefon mu tercih sizin :)

Japonya’da kullanıcısının nabzını ve kolestrolünü ölçen, stres seviyesini azaltmak için sohbet eden, ve ağız kokusuna karşı uyaran bir telefon üretildi. Japonya’da NTT DoCoMo Inc. ve Mitsubishi ortaklığında üretilen cep telefonu, yoğun stres altında çalışırken sağlığını da ihmal etmek istemeyenlere hitap ediyor. Bu hafta Tokyo’da gerçekleşen CEATEC Elektronik Fuarı’nda tanıtılan “Wellness Phone” (Sağlık “jogging” yapmak isteyen kullanıcıları için zamanı ve mesafeyi ayarlıyor; yakılan

 1. #1
  Tecrübeli Üye Go[rk]eM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  479
  Rep Gücü
  99

  Doktor mu Telefon mu tercih sizin :)

  Japonya’da kullanıcısının nabzını ve kolestrolünü ölçen, stres seviyesini azaltmak için sohbet eden, ve ağız kokusuna karşı uyaran bir telefon üretildi.

  Japonya’da NTT DoCoMo Inc. ve Mitsubishi ortaklığında üretilen cep telefonu, yoğun stres altında çalışırken sağlığını da ihmal etmek istemeyenlere hitap ediyor.

  Bu hafta Tokyo’da gerçekleşen CEATEC Elektronik Fuarı’nda tanıtılan “Wellness Phone” (Sağlık “jogging” yapmak isteyen kullanıcıları için zamanı ve mesafeyi ayarlıyor; yakılan kalori miktarını ekranda gösterirken, kulaklıklardan müzik dinlemesine de izin veriyor.

  Kullanıcı “Wellness Phone”u vücudundaki yağ oranını tesbit etmek için de kullanabiliyor. Telefondaki sensör parmak ucundan nabzı ölçüyor.

  Telefonun bir de “breathanalyzer” (nefes analizi) özelliği bulunuyor. Üzerinde bulunan ufak deliğe 3 saniye boyunca üflendiğinde, telefon ekranında ağız kokusu olup olmadığına dair bir mesaj gösteriyor.

  Wellness Phone, “Kendinizi aşırı halsiz hissediyor musunuz?”, “Geceyarısınan sonra mı uyuyorsunuz?” gibi sorularla stres seviyesini de belirliyor ve ekranda “Üzülme, yarın yeni bir gün olacak!” mesajıyla da kullanıcısına destek oluyor.

  CEATEC’te ilgi gören telefonun üreticisi DoCoMo şirketi, Wellness Phone’un piyasaya çıkacağı tarihi ve fiyatı henüz belirlemedi.

  Alıntı...

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Doktor Sülükler
  mopsy Tarafından Alternatif Tıp Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-09-2010, 08:28 AM
 2. Doktor
  mopsy Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 02-02-2010, 06:08 PM
 3. Doktor tercih ederken nelere dikkat ediyorsunuz?
  İnci Tarafından Sağlık Sorularınız Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 29-09-2009, 02:47 PM
 4. Doktor ve Türban
  Kadim Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 52
  Son mesaj: 28-01-2009, 12:44 AM
 5. Doktor hataları
  EMRE Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 10-10-2006, 02:17 AM