+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

5 büyük aşk yalanı!

İşte hepimizin düştüğü aşk yanılgıları... - Romantizm şart Eğer "Beni sadece romantik bir ilişki mutlu eder" diye bir bakış açısıyla hayata bakıyorsanız, daha çok bakakalırsınız. Çünkü romantizm, her koşulda, her durumda, hayatın her döneminde insanı mutlu edemez. - Yıllar boyu ihtiras Bir ilişkide yakınlık, sevgi, saygı, güven, uyum gibi kavramlarla aşk, cinsellik, ihtiras gibi kavramlar bir arada yürütülemez. Eğer aynı heyecanı, aynı aşkı, aynı cinselliği 30 yıl sonra da

 1. #1
  Eski Üye Nil@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesaj
  2.060
  Rep Gücü
  331

  5 büyük aşk yalanı!

  İşte hepimizin düştüğü aşk yanılgıları...

  - Romantizm şart

  Eğer "Beni sadece romantik bir ilişki mutlu eder" diye bir bakış açısıyla hayata bakıyorsanız, daha çok bakakalırsınız. Çünkü romantizm, her koşulda, her durumda, hayatın her döneminde insanı mutlu edemez.

  - Yıllar boyu ihtiras

  Bir ilişkide yakınlık, sevgi, saygı, güven, uyum gibi kavramlarla aşk, cinsellik, ihtiras gibi kavramlar bir arada yürütülemez. Eğer aynı heyecanı, aynı aşkı, aynı cinselliği 30 yıl sonra da yaşadığınızı söylüyorsanız, yalan söylüyorsunuz. Mutlu olmak için ilişkiyi olduğu gibi kabul etmek daha doğru.

  - Aşkın tek sahibi

  Yazara göre tek bir "aşk" veya "sevgi" biçimi yok. İnsan her şeye aşık olabilir. Aşk zamanla şekil değiştirir. Bir çocuk için aşk, el ele tutuşmayı çağrıştırırken, bir genç için cinselliği çağrıştırabilir. Tıpkı aşk gibi, cinselliğin de farklı boyutları var. Bu nedenle ilişkinizi birtakım "kurallara" veya "kalıplara" oturtmaya çalışmayın.

  - Teknik takıntısı

  "Her işin bir tekniği var canım. Kitapta okumadın mı?" diyenlerdenseniz, ilşkiniz çoktan bitmiş demektir. Her adımınızı kitaplara göre atmaktan vazgeçin. Herkes için geçerli olan belli kalıplar, kurallar yok. Bunlar yalan!

  - Hayranlık iddiası

  Bir insan, partnerinin her şeyine asla hayran olamaz. Onun 1-2 huyundan nefret ediyorsunuzdur. Yoksa, diş macunu tüpünü tam ortasından sıkma veya kredi kartıyla bol bol alışveriş yapma gibi huyları ona daha fazla hayran olmanıza neden olur.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  Acemi Üye kAoSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Yaş
  31
  Mesaj
  230
  Rep Gücü
  60

  Cevap: 5 büyük aşk yalanı!

  yaw o kadar güzel olmuş ki hakkaten hayran kaldım :Cachondon: öle arkadaşlarım var ki özellikle şu kural olayına çok takılan tipler bunları sürekli anlatmaya çalıştıysam da başarılı olamadımm..okunması gereken bi yazı :)

Benzer Konular

 1. Türkmen Yalanı
  SOSYALİST Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 29-11-2015, 12:47 PM
 2. Yılın Yalanı Konya'dan..
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 29-08-2010, 07:27 PM
 3. Tıp dünyasının 10 büyük yalanı
  YukseLL Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 27-06-2009, 06:26 PM
 4. Yalanı yakalamanın 10 yolu
  YukseLL Tarafından Kadın Erkek İlişkileri Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 02-10-2008, 02:35 AM
 5. 10 Güzellik Yalanı
  KANUNİ Tarafından Güzellik, Bakım, Makyaj Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 24-12-2007, 05:27 PM