2023 hedefi, savunma sanayiini heyecanlandırdı

2023 hedefi, savunma sanayiini heyecanlandırdı

AA - 27.05.2011 - 10:32 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhuriyet'in 100. yılının kutlanacağı 2023 yılı için koyduğu 'Yerli Savaş Uçağı' hedefi, savunma sanayi çevrelerince heyecanla karşılanırken, SAVSAN Savunma A.Ş. Savunma Bölüm Başkanı Özkan Dolu, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhuriyetin 100'üncü yılı için koyduğu kendi savaş uçağımızın yapılması hedefi, bizi çok heyecanlandıran bir çalışma, ama çok geç kalınmış bir çalışma'' dedi. zaman.com.tr
 
evet ciddi gelişmeler yaşandı mesela amerika'dan yeni f-16lar alındı modifiye edilmiş :)
hükümette biz yaptık diye ortalığa düştü :)
 
Senin yapamadığını o yaptı işte. Daha ne istiyorsun. Uçak yapmış yetmemiş birde modifiye etmiş.

Benim Adım KEMAL ben yaparım diyorsam yaparım. Önce SSK yı batırırım sonra ülkeyi batırırım demiyor. Yapıyor. :))
 
Sözde Mehmetçik 1 adıyla silah yapıyorlardı Savunma Bakanlığının emri ile MKE tarafından yüzde yüz Türk tasarımı olarak lanse edilen Mehmetçik 1 piyade tüfeğinin Heckler & Koch HK416 Piyade Tüfeği olduğu çok geçmeden anlaşıldı tabiri caise çakma tüfeğe onay çıkmadı ve sonuç itibariyle 21.yüzyılda halen kendi piyade tüfeğini üretemeyen devletler arasındayız.

Fakat özel kuruluşlarımız dünyaya silah üretip satarken amerika polisi bile bu silahları kullanırken ihalenin neden bu kuruluşlara verilmediği kafa kurcalıyıcı tıpkı tank modernizasyonu ihalesini bir dönem İsrail'e vermeleri gibi soru işaretleri ile bezeli..

Saldırı helikopteri Atak'ın da İtalya menşeili olduğunu belirtmekte fayda var..

Yine mevcut uçak teknolojisi ordu ve özel şirketler vasıtasıyla gelişmekte ve arge çalışmaları yapılmakta insansız hava aracını yapan ve destekleyen 3 sirketimiz,üniversite ve bağımsız mühendislerimiz var..

Şu anda mevcut hükümet gücüyle yapılmış üretilmiş bir teknoloji yok ortada eski hükümetlerin iştarakı olan mevcut projeleri benim projem diye nitelemek yanlış olur bu konuda tartışmak isteyen arkadaş varsa gelsin buyursun en ince ayrıntılarına kadar aydınlatayım..

Orduya gerekli imkan ve fonu yaratsınlar bırakın 2023'ü 2 sene içerisinde önemli adımlar atılır..

O malum F-16 lar mevcut hükümet sayesinde değil 26 sene evvel Ankara Mürted(Akıncılar)kurulan ilk etapta ana üretici Lockheed Martin ve uçakların motor üretimini yapan General Electiric bünyesinde faaliyete başlamıştır hemen yanında o meşhur mürted vardır simdiki adıyla akıncılar olarak geçer..Mürted adı başka şeyleri çağrıştırdığı için Akıncılar olarak değiştirilmiştir..

Şimdi kalkıp o Mürted benim projem derseler şaşırmam..

Merak edenler sözlükten araştırsın Mürted'in ne anlama geldiğini:)
 
Üst Alt