• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

2018 yılında googleda en çok aranan kelimeler

Okunuyor :
2018 yılında googleda en çok aranan kelimeler

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
2018 yılında dünya genelinde yapılan Google aramalarında en çok World Cup arandığı görülürken, Türkiyenin genel arama kategorisinde doları arattığı saptandı.

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, 2018 yılında Googleda en çok ne aratıldığına dair çıkan istatistik verilerini inceledi. PRNetin Google Trends verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, bu yıl dünya genelinde en çok aratılan kelimenin World Cup olduğu görüldü. Bu durum Türkiyede farklılık gösterirken, Türklerin genel anlamda en çok arattığı kelime dolar olarak saptandı. Kişi bazında bakıldığında ise Türklerin en çok Mina Başaranı arattığı görülürken, dizi başlığında Sen Anlat Karadeniz, Nasıl Yapılır? başlığında ise Ziron ilk sırada yer aldı.

Ajans Press ve PRNetin Google Trends verilerinden derlediği başlıklara göre,genel aramalarda dolardan sonra en çok aratılan sözcüklerin; Soy ağacı/ e-devlet, Dünya Kupası, e-müfredat, seçim sonuçları, bedelli askerlik ve yeşil uzaylı olduğu saptandı. Kişi başlığında ise Mina Başaranın ardından en çok Arda Öziri, Ali Koç, Münir Özkul ve Cenk Tosun aratıldı. Dizi başlığında Sen Anlat Karadenizin ardından en çok Çukur, Ufak Tefek Cinayetler, Bir Zamanlar Çukurova ve Erkenci Kuş olarak sıralandı.
 
Üst Alt