2010 avize modelleri

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Aydınlarma, odalarınız dekore ederken en çok önem verilmesi gereken nottadır. Aydınlatma ile odanızda faklı atmosferler oluşturabilirsiniz. Dekoratif aydınlatma ürünlerinden modern avizeler gerek tasarım gerekse maliyetleri ile yardımınıza yetişebilir.Aydınlatma’da enerji tasarrufu Bir akkor lamba, kompakt fluoresan lamba ile değiştirildiğinde, %80 kadar aydınlatma maaliyeti azalır. Odadan ayrılırken lambalar kapatılmalıdır. Aile bireylerinin odadan ayrılırken lambaları kapatmalarını hatırlatacak notlar konması faydalı olacaktır. Gün ışığından mümkün olduğunca faydalanılmalıdır. Odalar doğal aydınlık avantajını daha iyi kullanacak şekilde düzenlenmelidir. Pencere yakınına bir masa ve sandalye yerleştirerek

elektrik faturalarında gerçek bir azalma sağlanabilir. Lambaların ve armatürlerin peryodik olarak bakımları yapılmalıdır. Aydınlatma sistemlerinin bakımları yapıldığında daha verimli olarak çalışırlar. ıyi yapılmayan bakım sonucunda lamba üzerinde biriken tozlar faydalı ışık miktarını azaltır. Tozlanan armatür ışığın %50'sini yayar, %50'sini yutar. Bunları temiz tutmakla daha fazla enerji harcamadan aydınlatma miktarı arttırılabilir. Tüm lambaların ışık çıktıları zamanla azalır. Işık çıktıları azalan yani verimleri düşen lambaların değiştirilmesi gerekir.

Lamba seçimleri en yüksek lümen/Watt oranına göre yapılmalıdır.
Duvarlar ve tavanlar açık renkli boya ile boyanmalı, dekorasyon eşyaları mümkün olduğunca açık renkli seçilmelidir.
Bina dışı aydınlatmayı sadece gerektiği zaman kullanınız. Otomatik olarak ışığı kapatan ve açan fotosel üniteler veya zaman ayarlayıcı kullanınız.

Odalarınıza göre bir kaç modern avize resimleri
adinca.net
 
Üst Alt