1993 toyota corona km saatinin çalışmaması

1993 model toyota corona 2000 araçta vitesin yanındaki O/D off düğmesiaraç gitmeye başladığında kendiliğinden yanıp sönüyor... KM de çalışmıyor. gittiğim usta sensörün arızalı olabileceğini söylüyor fakat bir ay kadar önce direksiyon hidroliğinde yağ kaçırması vardı bu arıza giderildikten sonra bu problemi yaşadım başlarda km saati arada bir çalışıyordu fakat şimdi hiç çalışmıyor ve O/D off ışığı araç hareket halindeyken yanıp sönüyor vites geçişlerinde herhangi bir problem yok fakat gittiğim hızı göremiyorum yardımcı olabilecek arkadaş varsa şimdiden teşekkür ederim

Gittiğiniz servis veya sanayiide işinin ehli olmayan bir ustaya denk gelmişsiniz anlaşılan..Direksiyon hidroliğinin kutusunun Toyota'larda nedense erişilmesi güç yerlerde olduğu bilinir..Sizinde anlattığınız üzere bu sorunu gidereyim derken başka bir soruna mahal vermiş götürdüğünüz usta..Bir ihtimal hidroliğin kutusuna erişim sağlarken Km saatinin ve göstergenin kablolarına veya ordaki ekipmana istemeden zarar vermiş olabilir..

Km saatinin sensörle alakalı olabileceğini düşünmüyorum sensörle alakalı olsaydı diğer göstergelerde de sıkıntı yaşardınız..Hararet,yağ basıncı,yakıt göstergesi,vs gibi..Diğer göstergeler işlevini yerine getiriyorsa sıkıntı kablo tertibatında olabilir..

Corona'lar oldukça sağlam otomobiller ve bir o kadar vahşi yol makineleri..Maalesef günümüzde o 90'lı yıllarının sağlamlığını bulmak zor..Toyota'nın lüx araç segmentinde yer alan Corona o dönemler Toyota'nın ultralüx versiyonu Lexus mühendislerinin elinden çıkmış bir araç..Corona ve Camry gibi modeller ülkemizde pek tutulmadılar halbuki Toyota'nın en iyi araçlarıdır..

Üst Alt