• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı sözleri

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı sözleri,19 mayıs güzel sözler,19 mayıs kutlama mesajları

-19 Mayıs 1919 Türkiye’yi aydınlatan güneşin ışığını yansıtıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın ulusumuza kutlu olsun

-Türkiye’de genç olmakla, dünyanın herhangi bir ülkesinde genç olmak aynı şey değildir. Bu ülkenin gencecik bir kumandan ve ilim irfan ehli gencecik bir ordu tarafından kurulduğunu asla unutmuyoruz. 19 Mayıs Bayramımız Kutlu Olsun.

-Atatürk ve silah arkadaşlarını birkez daha saygıyla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum

-19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutluyor, hepinize en içten selam ve sevgilerimi iletiyorum. Gençlerimizi, sevgiyle kucaklıyor, alınlarından öpüyorum

-19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, saygılar sunuyorum.

-Türk Milleti’nin büyük önderi Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği bu anlamlı bayramda milletimize sağlık, huzur, güven, başarı ve mutluluklar diliyorum.

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Yanlis anlasilmam umarim yine ama ben 19 mayis lari hic bir zaman ne genclik nede bir spor bayrami gibi gördüm ve nede genclik ve spor bayrami olarak kutladim...

19 MAYIS Bir halki Türk Halkinin miladidir, var olma yada esaret yerine yok olup gitme kararinin verildigi andir...

Genclige ve spora SIGDIRILAMAYACAK kadar kutsi bir savasin baslangicidir...

... Özgürlügümüzün bir bayrak altinda millet olabilme savasinin ilk adimi 19 MAYIS Türk milletine kutlu olsun

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
-Türk milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan 19 Mayıs, Türk milletinin esaret zincirini kırmak adına Büyük Önder Atatürk'ün liderliğinde attığı büyük adımın adıdır. 19 Mayıs, Anadolu'da esir olmak istemeyen milletimiz için adaletin başladığı tarih olması bakımından da önemli bir gündür.

-Ben Samsun'u ve Samsun HaIkını gördüğüm zaman, memIekete ve miIIete ait bütün düşünce ve kararIarımın yerine getiriIebiIeceğine dair bir defa daha kuvvetIe inanmıştım. Samsun'luIarın hal ve durumlarında gördüğüm gözIerinden okuduğum vatanseverIik ve fedakarIık; ümit ve tasavvurIarımı oIumIu bir inanca götürmeye yetmişti.

-Vatanın bütün ümidi ve geIeceği size, genç nesillerin anIayış ve enerjisine bağIanmıştır.

-Millet, millî hakimiyet esasını ve Türk MilliyetçiIiğini kabuI etmiştir. Bunu gerçekIeştirmeye çaIışacaktır.

-19 Mayıs güven, sevinç, hareket günüdür.

-MiIIetin bağrında temiz bir nesiI yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kaImayacak. Zafer “Zafer benimdir'' diyebiIenIerindir.

-Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

-Spor gençliğin kuvvet kaynağıdır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.-Türkiye Cumhuriyet'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

-GençIiğinde dik duranın ihtiyarIığında beli bükülmez.

karafetva

Tecrübeli
Üye
dogangunes' Alıntı:
Türk milletinin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladı olan 19 Mayıs
Sayın Adminim;
TürK MilleT'i 19 Mayıs'ta doğmadı. Atatürk de Türk Milleti'nin yaratıcısı değil, bireyidir. Atatürk eğer değerli birisiyse, bu Tük milleti sayesindedir. Hakim ile avaı karıştırmayınız. bu konuda Türklüğü yok edebilmek için yırtınan felsefeler var... düşman en adi biçimiyle savaşıyor bizimle...

19 Mayıs'ı 19 Mayıs yapan Cihangir Sultan ve dünyayı şamarlayan Vahidüddin Hünkardır. Mustafa Kemal'e vur emri verdiğinde "vazifen büyük" demiş Mustafa Kemal de "emrinizdeyim" demiştir. Ancak Mustafa Kemal'i taklit eden düşman casusları mıdır nedir bilemiyoruz Mustafa Kemal'in bulunduğu tüm cephelerde her daim geri çekil emri verilmiştir. Fevzi Çakmak Deli Halid Paşa Kazım Karabekir Ali Fuad gibiler bu emirleri açıkça reddetmiştir. Ancak sadece solcuların yazdığı tarih kitaplarında bunlar görülemiyor. Mesela Samsun'a çıkıldığı anda KahramanMaraş'tan Aslan Paşa Vahidüddin'in yeni padişah ilan ettiği Mustafa Kemal'e telgraf çekip fransız cephelerini bildirmiş ve vurgunun büyük olması açısından emir almak istemiştir. Yani Maraş'tan sonraki hedefler için. Ancak Samsun'dan "geri çekil teslim ol fransızlara" şeklinde bir cevap almıştır. gayrimeşru emre itaat olunmaz diyerek fransızın tüm cephelerini vurmuştur.

19 Mayıs harekatı için Vhidüddinin Mustafa Kemal'e 1 milyon altın ve tüm atlarını satıp ücretini verdiği, hazineyi de üstüne yaptığı bilinir. Zaten Mustafa Kemalin mirası açıklıyor bunları. Ayrıca koç ailesinin aldıkları da...

Mustafa Kemal iyi birisidir değildir konumuz bu değil. Mühim olan Türklüğün saçtığı tılsımdır. Dünyayı şamarlamış eşsiz bir MilleT'ten bahsediyoruz. Allah türk milletinden razı olsun.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Bu arada 19 Mayıs aslında 19unda değil. Samsun'a çıkış 18 Mayıstadır. Bu konuda eski takvimden yenisine çeviri hatası yapılmıştır ve olağan seyahat süresi de zaten bu şekildedir.

Son düzenleme:
Üst Alt