+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

50 Milyon Dolarlık Risk Sermayesi Fonu

Intel, Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde yenilikçi donanım, yazılım ve servisler geliştiren teknoloji şirketlerine yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir risk sermayesi fonu oluşturdu. Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett tarafından Cidde’de yapılan fon duyurusu, bölgeyi ziyaret eden Barrett’ın duyurduğu Türkiye ve Orta Doğu’daki bir dizi Intel etkinliğinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Intel’in risk sermayesi fonu Intel Capital’in başkanı Arvind Sodhani, “50 milyon

 1. #1
  Tecrübeli Üye Cerrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Kocaeli/Istanbul
  Mesaj
  310
  Rep Gücü
  15

  50 Milyon Dolarlık Risk Sermayesi Fonu

  Intel, Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde yenilikçi donanım, yazılım ve servisler geliştiren teknoloji şirketlerine yatırım yapmak için 50 milyon dolarlık bir risk sermayesi fonu oluşturdu.

  Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett tarafından Cidde’de yapılan fon duyurusu, bölgeyi ziyaret eden Barrett’ın duyurduğu Türkiye ve Orta Doğu’daki bir dizi Intel etkinliğinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

  Intel’in risk sermayesi fonu Intel Capital’in başkanı Arvind Sodhani, “50 milyon dolarlık Intel Capital Türkiye ve Orta Doğu Fonu, yükselişe geçen bölgedeki teknolojik yenilikçiliği ve BT endüstrisinin ivme kazanan büyümesini teşvik edecek. Teknolojinin yerel kullanımını hızlandırmak ve bölgede uygulama potansiyeli olan eşsiz ve yenilikçi teknolojilerin ve içeriğin geliştirilmesini teşvik etmek için şirketlere yatırım yapacağız” diyor.

  Sodhani, “Intel Capital yetkilileri bir süredir bölgede yaptıkları çalışmalarda, geniş bant ve mobil servis teknolojileri, kurumsal çözümler, dijital sağlık ve tüketici teknolojileri için güçlü bir talep olduğunu gördüler. Girişimcilik çalışmalarında görülen ölçülebilir artışın yanı sıra, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinin bazıları ile birlikte ele alındığında bu talep, bölgeye yatırıma başlamak için zamanın geldiğini gösteriyor” diyor.

  Intel Capital Türkiye ve Orta Doğu Fonu, Intel’in teknoloji ve platform girişimlerini tamamlayacak olan şirketlere yatırım yapma ve bölgedeki BT ve Internet altyapısını daha da geliştirme arayışında olacak. Bu fon ile Intel Capital, donanım, servisler (WiMAX teknolojisini kullanan geniş bant altyapısı ve mobil kablosuz çözümler de dahil), yerel içerik geliştiriciler/sağlayıcılar, dijital sağlık çözümleri, BT servis sağlayıcıları ve yazılım çözümlerine yatırım yapmak için fırsatlara odaklanacak.
  (Hürriyetim)

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Mesaj
  Çok:)
   

 3. #2
  Üyecik DaViD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2005
  Nerden
  Detroit
  Yaş
  32
  Mesaj
  39
  Rep Gücü
  14
  bu tarafınızdan pek kaale alınmasa bile - hatta benım ıcın de onemı yok - Türkiye acısından sevindirici bir haber.. Intel'ın yapacagı atılımlar Türkiye'ye de teknoloji sektöründe büyük güç katacaktır..

Benzer Konular

 1. Türkiye Varlık Fonu nedir?
  YukseLL Tarafından İş ve Kariyer Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-02-2017, 11:46 AM
 2. 1 milyon dolarlık infaz
  eмiLy Tarafından Süper Sözlük Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-09-2009, 01:52 PM
 3. Kıdem Tazminatı Fonu Kanun Tasarısı
  eмiLy Tarafından Hukuk Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-08-2009, 10:25 PM
 4. Yorum: 8
  Son mesaj: 18-01-2009, 02:27 PM
 5. Hakia’ya 5 Milyon Dolarlık Yatırım
  Cerrah Tarafından Programlama Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 09-12-2006, 07:16 PM