• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

18 çocuk öldü herkes sustu...

  • Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
18 çocuk öldü herkes sustu...

Guney

Kıdemli
Üye
18 çocuk öldü herkes sustu...

18 çocuğun hayatını kaybettiği kaçak Kuran kursu olayının devam ettiği davada yine şikayetçi olan çıkmadı. Çocukların ölümüyle ilgili kimse konuşmazken tarikatçiler yine korundu.

1 Ağustos 2008'de Konya Taşkent Balcılar beldesinde, kız öğrencilerin kaldığı Kuran Kursunda gaz sıkışmasıyla meydana gelen patlamada 18 çocuk hayatını kaybetmişti. 18 çocuğun ölmesi, 27’sinin yaralanması olayıyla ilgili dava Konya 2. Ağır Ceza’da görüldü. Davada kimse şikayetçi olmadı...

Tutuksuz yargılanan gaz firmasının bölge sorumsulu İ.B. ile yurda tank montajını yapan firmanın sorumlusu A.B. ve dolum müdürü A.T. yaralı kurtulan 7 öğrenci ile aileleri katıldı. 7 kız çocuğunun tamamı savunmalarında, "Ne yurt yöneticilerinden ne de tesisatı döşeyen firmadan şikayetçi değiliz" dedi.

Konya’da 18 kız çocuğunun ölümüne neden olan kaçak kuran kursunun incelenmesinin ardından açıklanan raporlarda kursun kusursuz olduğu iddia edilmişti.

Konya Valiliği de olay sonrası tarikatçiler korunmuş, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na sunduğu soruşturma raporuna göre LPG patlaması sonucu çöken binada Kuran kursu değil, İngilizce kursu verildiğini belirtmişti. Komisyon başkanı Zafer Üskül'ün, soruşturma raporunu yeterince aydınlatıcı bulmaması üzerine gönderilen Taşkent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "denetim formu"nda ise, "yurtta hiçbir eksikliğin tespit edilemediği" belirtilmişti.

Raporda ayrıca bilgisine başvurulan Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Kaymakamlık gibi resmi makamlardan ve bazı ailelerden gelen açıklamalar da benzer yönde idi. Açıklamaların ortak yanı binada Kuran kursu değil, İngilizce kursu verildiği.

Nakşibendî tarikatına ait olduğu bilinen binada meydana gelen, 18 çocuğun öldüğü 27'sininde yaralandığı kazadan sonra ölen çocukların aileleri yaptıkları açıklamalarda, kurs yetkililerinden şikâyetçi olmadıkları belirtmiş, olayın abartılmaması gerektiği yönünde açıklamalar yapmışlardı.

Mahkeme Başkanı, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.
haber.sol.org.tr

"Hak" yolunda ölenlerin haklarını kim yedi?
 

tntcool

Kıdemli
Üye
cahilliye devri

İslam'dan önce araplar cahilliye dönemini yaşıyordu. Mesela kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu...

Sene 2010 : Hala cahilliye dönemini aratmayan örneklerle karşılaşıyoruz...
 

Guney

Kıdemli
Üye
E ee ne demişler "TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR".......... Ama artık değişmeli bazı şeyler..
anlamanın ötesinde değiştirmeliyiz artık var gücümüzle...
"benim hala umudum var"
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
vatan hainlerini toplu mezara gömdüğümüzde pkkyı tamamen bitirdiğimizde,
içteki diğer sorunlara ordu nasılsa dönecektir
 

kirmizigül

Kıdemli
Üye
bu gidise durdiyen biri cikacaktir,korkun bir duruzm bukadar insan oluyor
nasil anne baba bu durum karsinda duyarsiz tepkiziz kaliniyor.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Tabii ki kimsenin sesi çıkmaz " Takdir-i İlahi " de o yüzden.Önlem yok,denetim yok,uygulama yanlışlarına karşı yaptırım yok sonra da " ya ne yapalım takdir-i ilahi "...

Sağlıcakla kalınız.
 
Üst Alt