15 Temmuz Şehitlerine Mektup

15 Temmuz Şehitlerine kısa Mektup, 15 Temmuz şehitlerine mektup örneği, 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektup

Sevgili Demokrasi Şehitlerimiz,
Öncelikle sizleri saygıyla yad eder, emanetinizin boynumuzun borcu olduğunu bilmenizi isteriz. Sizler sayesinde emellerine ulaşamamış devlet hainleri ve katillere, dünyada güçlü ülkemizi çekemeyen bütün dış güçlere ne kadar güçlü olduğumuzu bir olduğumuzu diri olduğumuzu gösterdik. Sizlerin canlarınız pahasına koruduğunuz bu ülkenin bayrağı yeryüzü durdukça şanlı şekilde dalgalanmaya devam edecektir. Sizin aileleriniz ailelerimiz, kutsal emanetlerimizdir. Sizlerin aziz hatıralarını her zaman kalbimizde yaşatacağımızdan ve bu ülkeye günü geldiğinde canımızla seve seve hizmet etmekten geri durmayacağımızı bilmenizi isteriz.
Saygılarımızla,
Türk Milleti

Değerli 15 temmuz şehitleri;
Sizler bu ülke için canınızı vererek vatanımızı korudunuz.Kara bir geceyi aydınlığa çevirerek,ülkemizin daha da güçlenmesine,büyümesine katkı sağladınız.Sevgili yiğitler;Kurtuluş Savaşındaki,Çanakkale Savaşındaki şehitler gibi şehit oldunuz.Söz konusu vatan olduğu zaman gerisinin teferruat olduğunu bizzat sizler canınızla,kanınızla ispat ettiniz.

Ey! 15 Temmuz şehitleri;bugün hayat normal şekilde akıyor,ülkemiz işgal altında değilse bunları sizlere borçluyuz.Elinizde ne silah,ne top,ne tüfek olmadan bir ülkenin kurtulmasını,kurtuluş savaşı vermesini sizlerden öğrendik.Demek ki insanların savaşta galip gelmesi için sadece silaha değil aynı zamanda cesaret ve imana, kararlılığa vatan sevgisinin gücüne de ihtiyaç vardır.Bunların hepsi sizlerde fazlasıyla vardı.Sizlerle gurur duyuyoruz.Demokrasilerin darbelerle yok edilmeye, sekteye uğratılması sizin sayenizde artık olmayacaktır.Ne mutlu bizlere ki sizlerle aynı topraklarda yaşamış, Türk olmanın gururunu paylaşmışız.Emanetiniz olan bu ülkeye sahip çıkma nöbeti artık bizdedir.Rahat uyuyun.
Ruhunuz şad olsun
 
Üst Alt