118li saçmasapan reklamlar

Şu anki 118 li saçma sapan reklamlardan bahsetmek istiyorum. Korkunç bir fiyat ve rant var ki bu kadar üstüste reklam yapılıyor. 1 tanesi saçma reklam yapınca diğerleri de saçma reklam yaptı.

Bu metodu Tuttuğunu sanan reklamcılar o kadar saçma kurgu yapmışlar ki numaraları hatırlamıyoruz. sadece ilk 118 geri kalan rekabet edecekleri numaraları hatırlamıyoruz. çünkü beynin mantık değil refleksine yönelik ezberleme metodunu kullanmak istiyorlar. Ancak insanlar bir numarayı reklam yapmak için o kadar sahte gülünç oluyor ki. Bir insanın güldürmek için yaptığı saçmalıkları konu alıyor. Bu 1970 lerin 1978 leri zekası ile yapılmış

Gelecekte bu reklamları izlediğimiz zaman o kadar güleceğiz ki, sadece bir numara söylemek için keman çalan adamlar,garip garip adamlar fikri çok saçma. Ve onu takip eden diğer reklam kurgucuları çok saçma. Kimden ilham aldılarsa bizim kültürümüze ters veya başka ülkelerden çaldıkları kurgu bana göre saçma geliyor. Bu şekilde bir anlatım muhtemelen geri zekalı birine numara öğretmek için kullanılabilir.
Susam sokağında çocuklara alfabe öğretmeye yönelik bir düşünce ile tekrarlama metodu 1970-80 lerde kaldı. Know how çalışması yaparken fikir özürlüsü müyüz bu kadar. Bence geri gittik. Reklama koymadan önce en azından izletip aklında kalıp kalmadığının önaraştırılması yapılmalı.yada istatistik için tutlan kişileri zaman zaman değiştirin kendi adamlarınıza para vermeyin sizi yanıltıyorlar. Kimse itiraz etmiyor çünkü bu bir reklam. Toplum olarak bizi zeka özürlü görmenizi hoş göremiyorum.
Ancak Nostalji için üretildiyse gelecekte epey güleceğiz bu saçma reklamlara.Numarayı hatırlamıyorum lakin.
Yada ben yanılıyorum. Dusuncelerim kendime aittir.
 
Üst Alt