11 ve 28 Eylül 2018

Her 11 ve 28 Eylüllerde yazdıklarımı bu sene de yazacağım. Çünkü hem 11 ve 28 Eylül olarak hem de 11, 28 ve 9 sayıları olarak çok özel rakamlar.

11-9-2018, 11 Eylül saldırılarının 17.yıldönümü.

2018 Yılı bir hayli hareketli. 2011’den beri iç savaş yaşayan Suriye yüzünden, aklını kaçırmış ABD Başkanı yüzünden, I Ş İ D ve El Kaide yüzünden dünya her an 3. Dünya Savaşına girebilir. 11 Eylül yaklaşırken, hareketlilik daha da artıyor.

Tabi gerçek baş aktörleri de unutmayalım: 3 Tanrı Yehova, Tanrı ve Allah.
Eski isimleri Zeus, Poseidon ve Hades. İlk ve son söz önce onlara aittir.

11 ve 28 Eylül’den önceki olaylar:


Uçak ve helikopter kazaları:
1 Ağustos 2018, Meksika’da yolcu uçağı kazası. Ölen yok.
5 Ağustos 2018, ABD-California’da küçük uçak kazası
10 Ağustos 2018, ABD-Seattle Havaalanından bir havayolu personeli, boş bir uçağı kaçırdı. Sonra uçak suya çakıldı.
Ağustos ayının başlarında, İsviçre’de peşpeşe 3 küçük uçak kazası
6 Eylül 2018, bu kez bir helikopter kazası. İstanbul-Bostancı’da denize çakılan bir Bell helikopteri. Bir işadamı öldü, pilot yaralandı. Sözde yıldırım çarpmış. Acaba ????

Depremler:
6 Eylül 2018, Fiji’de 7.8 şiddetinde deprem
7 Eylül 2018, İran’da 5.5 şiddetinde ve Ekvador’da 6.3 şiddetinde depremler

11 Eylül 2018’de gerçekleşecek olaylar:


1) WATERGATE skandalını ortaya çıkararak, 1974 yılında ABD Başkanı Richard Nixon’ın istifasına yol açan muhabirlerden biri olan Bob Woodward (75) yeni bir kitap yazdı. Konusu şimdiki Başkan Donald Trump. Kitabın adı Korku: Beyaz Saray’da Trump.

Kitabın piyasaya çıkış tarihi 11 Eylül 2018.

2) 7 Eylül’de Suriye sorununu görüşmek üzere 3 ülke İran’ın başkenti Tahran’da toplandılar. İran, Rusya ve Türkiye.

Daha sonraki toplantı 10-11 Eylül’de İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşecek. Yine Türkiye, İran ve Rusya.

Günler 7+10+11= 28 / Ay Eylül 9

11 ve 28 Eylül 2018’de neler olabilir ?


Asıl önemli gün 28 Eylül. 11 Eylül, 28 Eylül’ü örtbas etmek için öne çıkarılıyor.

28-29 Eylül tarihlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’ya resmi ziyarette bulunacak.

1) Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura uyarıda bulundu. İdlib’de “kimyasal silah kullanılması” halinde çok kanlı bir savaş çıkabilir dedi. Ayrıca El Kaide ve El Nusra terör örgütlerinin elinde de çok güçlü silahlar var dedi.

Bu kanlı savaşın (Belki de 3. Dünya Savaşının) fitili 11 Eylül veya 28 Eylül’de mi ateşlenecek ?

2) Cenevre’de yapılacak toplantıda 28 Eylül tarihiyle ilgili bir karar mı çıkacak ?

3) Bir de Kuzey Kore ve Güney Kore sorunu var. Onlarla ilgili birşeyler mi olacak ?

4) Bob Woodward’ın 11 Eylül’de piyasaya çıkan kitabıyla ilgili bir gelişme mi olacak ?

28-9-2018’de, 11 Eylül’dekilerin devamı başka olaylar olabilir. Kanlı da olabilir kansız da.
 
1) O günün gazetelerini haberi:
Yaklaşık 3 gündür kötü hava koşullarının etkili olduğu Yunanistan, "Zorba" kasırgasına hazırlanıyor. Yunanistan'daki meteoroloji servisine göre, Zorba ismi verilen kasırga, 29 Eylül öğleden sonra Mora Yarımadası kıyılarında etkisini göstermeye başlayacak. Ülkenin güney kesimlerini etkisi altına alacak şiddetli rüzgar ve yağışların iki gün boyunca etkili olması bekleniyor. Fırtına nedeniyle 11 metreyi bulan dalgaların oluşacağı tahmin ediliyor.

Yunanistan'da çarşamba gününden bu yana devam eden kötü hava koşulları nedeniyle deniz seferlerindeki aksamaların yanı sıra pek çok kentte binaların çatıları zarar görmüş, ağaçlar devrilmiş ve elektrik kesintileri yaşanmıştı.

Gazeteler, Türkiyeye de gelebileceği konusunda uyardı. Birkaç gün sonra Türkiyeye uğramadan gidebilir dendi.

2) Endonezya'nın Sulawesi adasında 7,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 1 kişinin öldüğü en az 10 kişinin de yaralandığı deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı. İlk depremin ardından 7,5 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

Fay hattındaki Endonezya sık sık depremlerin meydana geldiği bir ülke. Temmuz ve Ağustos aylarında yine Endonezya'nın Lombok adasında meydana gelen bir dizi depremde 500 kişi hayatını kaybetmişti. 2004 yılında Endonezya'nın Sumatra adasında deprem sonrası meydana gelen tsunamide de 13 ülkede

3) O günün ilk uçak kazası haberi:
Pohnpei Adası'ndan havalanıp Yeni Gine'nin başkenti Port Moresby'ye doğru giden Air Niugini'ye ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Mikronezya'nın Chuuk bölgesindeki Weno Havalimanı yakınında henüz bilinmeyen bir nedenle deniz girintisine indi.

Batı Pasifik Okyanusu ülkesi Mikronezya Federal Devletleri'nin Pohnpei Adasından Papua Yeni Ginenin (PNG) başkenti Port Moresby'ye giderken Chuuk bölgesindeki Weno havalimanı yakınında denize inen uçaktaki yolcular kurtarıldı.

4) İkinci uçak kazası haberi. Bu kez savaş uçağı:
ABD Hava Kuvvetlerine bağlı bir F-35B tipi 5. nesil savaş uçağının eğitim uçuşu sırasında düştüğü bildirildi.

ABD medyasının askeri yetkililere dayandırdığı haberlerde, Güney Carolina eyaletinde bulunan Deniz Piyadeleri'ne ait Beaufort Hava Üssü'nden kalkan uçakla, üsse 8 kilometre mesafede bağlantının kesildiği belirtildi. Pilotun koltuk fırlatma yöntemi ile uçaktan atladığı kaydedilirken, pilotun sağlık durumuna ilişkin ise herhangi bir bilgilendirme yapılmadı.

Bunun yeni nesil F-35B uçaklarının ilk kazası olduğuna da dikkatin çekildiği haberde, dikey kalkış ve iniş yapabilen F-35B uçaklarında birçok teknik arızanın söz konusu olduğuna vurgu yapıldı. Ekim 2016'da yine aynı üsten havalanan bir F-35B'nin motorunda yangın çıkmış ve pilot üsse zorunlu iniş yaparak düşmekten son anda kurtulmuştu.

5) 28 Eylülün son haberi. Yine ABD:
Senato Adalet Komisyonu, ABD Başkanı Donald Trumpın Yüksek Mahkeme yargıçlığına aday gösterdiği Brett Kavanaugh'nun üyeliğini onayladı. Üç kadına cinsel saldırı iddialarıyla gündeme gelen Kavanaugh'nun adaylığı tartışma konusu olmuştu. Kavanugh ise, Cinsel saldırı iddiaları hesaplı bir siyasi darbe diyerek suçlamaları reddediyordu.

Bu iddiaların gündemde olduğu sırada Senato Adalet Komisyonu Kavanaugh'nun Yüksek Mahkeme üyeliğini onayladı. Senato Adalet Komisyonu'nda 11 Cumhuriyetçi, 10 Demokrat üye var. Seçimde tavrı en çok merak edilen komisyon üyesi olan Cumhuriyetçi Senator Jeff Flake ise bugünkü oturumda Kavanaugh'ın adaylığına onay vereceğini açıklamıştı.

Kavanaugh için son olarak Senato Genel Kurulu'nda oylama yapılacak. 100 üyeli Senato'da Kavanaugh lehine 51 oy gelmesi durumunda yargıç, Yüksek Mahkeme'nin 9 üyesinden biri olacak. Ölmediği ya da emekli olmadığı takdirde ömür boyu görevde kalacak.

11 Eylülden 17 gün sonra 28 Eylülde bu olaylar yaşandı. En kanlısı Endonezyadaki 2 depremdi. Ölenler ve yaralananlar var. Diğer olaylarda can kaybı yaşanmadı. Bunlar yüzünden 3. Dünya Savaşı çıkmaz.

1 kasırga, 1 deprem, 2 uçak kazası ve ABDde yargıç adayına cinsel saldırı suçlaması. Deprem belki yapaydı, ama henüz bir kanıt yok.

11 Eylülde ABDde piyasaya bir kitap çıkmıştı. Yazarı Bob Woodward. Konusu Donald Trumpdı. Devamı 28 Eylülde gerçekleşti. ABD Başkanı Donald Trumpın Yüksek Mahkeme yargıçlığına aday gösterdiği Brett Kavanaugh'nun üyeliği onaylandı. O da Donald Trump gibi cinsel tacizle suçlanmıştı.

Ben de bir zamanlar az buçuk bu işlerin içinde olduğum için bazı şeyleri tahlil edebiliyorum.

Herkesin sabırsızlıkla beklediği 3. Dünya Savaşı başka bir 28 Eylülde çıkacak. Yılı bilemiyorum. Ben 2019 olarak görüyorum, ama 2020 de olur, 2021 de. Belki 2025, belki 2028. Belki de diğer yıllar.

TARİH TANRILARLA BAŞLADI. TANRILARIN ÖLÜMÜYLE SONA ERECEK.
 
2. şıkkı eksik yazdım:
2004 yılında Endonezya'nın Sumatra adasında deprem sonrası meydana gelen tsunamide de 13 ülkede 226.000 kişi yaşamını yitirmişti.
 
Üst Alt