11 Eylül 2012 Bingazi Saldırısı

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, görevdeyken ülkesinin Libya'daki Bingazi Konsolosluğuna düzenlenen saldırıyla ilgili olarak 'sorumluluğu üstlendiğini' söyledi. "ABD'nin çekildiği yerlerde radikaller tutunabiliyor" diyen Clinton, yine de Bingazi Konsolosluğu'nun güvenlik taleplerinin yeterince karşılanmamış olduğunu itiraf etti.

BBC Türkçe'nin haberine göre 2016'da yapılacak olan başkanlık seçimde Demokrat Parti'nin aday adaylarından olan Clinton bu açıklamaları, Amerikan Temsilciler Meclisi'nin özel oturumundaki ifadesinde yaptı.

11 Eylül 2012'de Libyanın Bingazi şehrindeki ABD Konsolosluğu'na radikal İslamcılar tarafından düzenlendiği tahmin edilen saldırıda Büyükelçi Christopher Stevens ve 3 konsolosluk çalışanı hayatını kaybetmişti. Hillary Clinton, Stevens'in riskin farkında olduğunu ancak o dönemde Libya'dan çekilmenin hata olacağını söyledi.

Clinton Cumhuriyetçileri, siyasi kazanç için Libya'daki Amerikalı diplomatların ölümlerini suistimal etmekle suçladı. Temsilciler Meclisi Özel Komitesi'nin başkanlığını yürüten Cumhuriyetçi Parti'den Trey Gowdy, Clinton'a "ABD niçin Libya'daydı? Emniyet talebi niçin reddedildi?" gibi sorular yöneltti.

Clinton ise saldırının ardından ABD'li diplomat ve dışişleri görevlilerinin güvenliği için yeni önlemler aldığını söyleyerek kendisini savundu.

Demokratlar, Cumhuriyetçilerin yönettiği oturumun, "Clinton'ın başkanlık yarışına zarar vermek için düzenlenmiş bir cadı avı" olduğunu iddia ediyor.
Kaynak: BBC Haber

11 Eylül 2012 saldırıları da, tıpkı 11 Eylül 2001 saldırıları gibi yıllar önce planlandı ve uygulamaya konuldu. 2012 saldırılarından saatler önce Bugün 11 Eylül. Birşeyler olacak diye yazmıştım ve akşam saatlerinde 2 konsolosluğa kim oldukları belirsiz ajanlar tarafından saldırı düzenlendi.

Clinton sorumluluğu üstlenmiş ya da üstlenmemiş bunlar önemsiz şeyler. Bütün bunlar asıl faillerin gizlenmesi için kurgulanıyor. Yani 3 Yunan Tanrısının, 3 Mısır Tanrısının ve son olarak 3 İbrani Tanrısının.

Tarih Sümerlerle başlar diye bir söz var. Doğrudur.
Çünkü bu 3 Tanrı o zaman doğdular. 3.664 yıldır da yaşıyorlar ve onlar yüzünden bu gezegen kana doymak bilmiyor.
 
Üst Alt