11.11.11 çılgınlığı

Tüm dünyada şu sıralar evlilik ve doğum gibi özel ve unutulmayacak bir gün yaşamaya hazırlananların bir çoğu, takvimlerin 11 Kasım 2011'i göstereceği Cuma gününü bekliyor.

11.11.2011 yani Cuma günü siz ne yapmayı planlıyorsunuz?

İ

İNCİ

Ziyaretci
Ben bir şey planlamadım ama bugün benim için şu andan itibaren unutulmaz oldu zaten.

selam ederim;

11.11.2011 tarihinin uyanışın başlangıcı olacagını savunan bazı astrologlar müslümanlar için mübarek olan cuma gününe denk gelmesinden dolayı bu özel günün müslümanların uyanış gününün başlangıcı olarak yorumlamışlardır. ne ilginç değilmi. birin başlangıç olmasından dolayı ve bu tarihdeki sıklıgından dolayı uyanışın başlangıcı olarak düşündüklerini ve 2012 yılı için vaad edilen veya sokaklarda kulakdan kulaga dolaşan maya takviminin sonunun bir takım kehanetlere baglanması veya şu günlerde gösterimde olan said nursinin hayatının insanlara tanıtılmasının ardından said nursinin mehdi hakkında bildirdiği birçok önemli detayada insanların ilgi duyacagını düşünüyorum. çünkü vakit oldukça daralmıştır. yeryüzünde meydana gelen bir takım iç savaşlar ve avrupanın mali krizden dolayı çökmesi bildirilen kehanetlerin arasındadır. bir diger önemli iki kehanette amerikada bulunan dünyanın en büyük yanardagının hareketlenecegi ve amerika ve iran arasındaki gerginligin dünyayı tehdit edecek kötü sonuçlara yol açacagıdır. üzgünümki depremlerin şiddeti bu iki olaydan sonra artacaktır. hep felaket habercisi oldum biliyorum. ama gün geldiginde bu olayların sonucunun insanlığın hayrına olacagını sevinerek bildirmek isterim. belki bizlerde göremeyecegiz bilemiyorum ama sonuçta yeryüzünde az insan kalsada kalanlar insan gibi insanlar olacaklardır. yaşadığımız bu insanlık dışı haberler artık olmayacak çocuklarımız huzur vu iman ile güzel bir hayat süreceklerdir Ulu Allahın izini ile. bu günlerde beni teselli eden tek mutlu haber budur sizlere verebilecegim.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Kayıt tutan memurlar yandı...Yaz babam yaz bitmez...Fazla mesai yapacaklar anlaşılan....

Sağlıcakla kalınız...

İ

İNCİ

Ziyaretci
Tekrar eden 1’lerden oluşan 12 haneli palindrom, takvim gereği, her yüzyılda bir kere denk gelebiliyor. Başka bir deyişle, ortalama ömür uzunluğu düşünülürse, bir insanın böyle bir palindromu hayatı boyunca iki kez yaşaması, en azından bugünkü teknolojik imkanlarla, mucize sayılıyor. Geçtiğimiz yüzyılda, yani 1911’de 1-1-1-1-1-1 palindromu cumartesi gününe denk gelmişti. Palindrom konusunda çalışmalar yapan Portland Üniversitesi’nden Prof. Aziz İnan’a göre bugüne denk gelen bu efsanevi palindromu, bir sonraki yüzyılda, yani 2111 tarihinde çarşamba günü yaşayacağız.

Unutmam elbette.Bugün benim doğumgünüm :)

Böyle bir gün yüzyılda bir oluyormuş. Doğumgünün kutlu olsun consume.:) Bu özel günü iyi değerlendir.

Üst Alt