+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 10

coopermine tam sayfa

ben siteme coppermine 1.3.1a kurdum ve resimleri açınca site sola doğru genişliyor ve kaydırma çubuguna çok gıcık kaparım bir sitede.şeklini bozuyor çünkü.ben iki şeyden herhangi birini öğrenmek istiyorum.kullandıgım tema fisubgreen.site genişleyince sitenin şeklinin üsteki menu ve bannerlerin bozulmaması için bir şey yapılabilir mi veya sitede coppermine yi açınca sol ve sağ blokların kaybolması sağlanabilirmi?

Üyecik ktuarkadas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rep Gücü
    14

coopermine tam sayfa

ben siteme coppermine 1.3.1a kurdum ve resimleri açınca site sola doğru genişliyor ve kaydırma çubuguna çok gıcık kaparım bir sitede.şeklini bozuyor çünkü.ben iki şeyden herhangi birini öğrenmek istiyorum.kullandıgım tema fisubgreen.site genişleyince sitenin şeklinin üsteki menu ve bannerlerin bozulmaması için bir şey yapılabilir mi veya sitede coppermine yi açınca sol ve sağ blokların kaybolması sağlanabilirmi?

2. # ADS
    İlginizi Çekebilir

Onursal Üye
    Burç:
    Kova
    facebook
    supermeydan
    Blog Mesajları
    33
    Rep Gücü
    93797
    Kullanmıs oldugun temaya gore degisir Mesela bazı temalarda site genisleyince tema komple uzar bu temalarda genıslık 100% olarak ayarlanmıstır ama bazı temalar vardırki genislik pixel olarak girilmistir site de genisleme olunca bozulmalar olur

Sol veya sag blockların yok edilmesi isine gelince Ben daha once phpnuke sitemde Block-Manager kullanmıstım (phpnuke 7.6) Bunu kurabilirsen isini gorur ,Bu eklenti ile istedigin modulde istedigin blogu,sutunu yok edip gosterebilirsin

Dosyayı asagıya ekliyorum umarım isini gorur ( yeni cıkan patch surumlerinde deneme dosyayı deneme sansım olmadı bunuda ek olarak belirteyim)

IKINCI YONTEM (asagıdaki kodları dene bakalım kullandıgın temada olma olasılıgı yuksek)

AC
    theme.php

BUL (Aynısı olmayabilir )

Kod:
    function themeheader() { global $user, $banners, $sitename, $slogan, $cookie, $prefix, $dbi;
    ICINE EKLE

Kod:
    , $name
    ORNEK ASAGIDAKI GIBI OLACAK

Kod:
    function themeheader() { global $user, $banners, $sitename, $slogan, $cookie, $prefix, $name, $dbi;
    BUL

Kod:
    blocks(left);
    ALTTAKIYLE DEGISTIR

Kod:
    if ($name=='coppermine') { 
    /* Don't display it. */ 
    } 
    else { 
    blocks(left); 
    }

Bu sekilde resim albumu sayfasını forum gibi tam ekran kullanabilirsin gibime gliyor:Complice:
    Konu YukseLL tarafından (06-03-2006 Saat 01:16 AM ) değiştirilmiştir.

Rep Gücü
    14
    tamam usta sağol deneyip sonucunu yazarım

sonuç:

birinci modulu kurdum ama benim ekledigim block dosya halinde olmadıgı için yani sadece html kod oldugu için copperminede gösterilmeyeek listesine ekleyemedim fakat dedigin theme.php deki degisikliği yaptım ve oldu.bundan sonra burdayım hep diger yardım siteleri anasının nazlı kuzusu gibi...

tekrardan teşekkürler usta emeğin için...
    Konu ktuarkadas tarafından (06-03-2006 Saat 01:45 AM ) değiştirilmiştir.

Rep Gücü
    14
    usta bi sorum daha olacak.ben mesela sitede 4 tane modulde sol blocku göstermek istemiyom.onları nasıl ekleyecegim theme.php ye?

Onursal Üye
    Burç:
    Kova
    facebook
    supermeydan
    Blog Mesajları
    33
    Rep Gücü
    93797
    Alıntı ktuarkadas´isimli üyeden Alıntı
    usta bi sorum daha olacak.ben mesela sitede 4 tane modulde sol blocku göstermek istemiyom.onları nasıl ekleyecegim theme.php ye?
    Yukarıdada yazdıgım gibi Block-Manager kurmalısın Senın icin daha kolay olur .Theme .php ye ekledigin her kod theme degistirince yeni themeyede eklemen gerekir ki bu kodlar bazı temalarda ise yaramaz (ozellikle sadece php kodlarıyla kodlanmıs themelerde) Block-Manager kurdugunda butun ayarları admın panelden ayarlayabileceksin

Rep Gücü
    14
    blockmanageri anlamadım açıkçası blockların görünmemesini istedigim sayfada hiç block kaydetmiyorum ama gene soldakiler duruyor

Onursal Üye
    Burç:
    Kova
    facebook
    supermeydan
    Blog Mesajları
    33
    Rep Gücü
    93797
    blockmanageri anlamadım açıkçası blockların görünmemesini istedigim sayfada hiç block kaydetmiyorum ama gene soldakiler duruyor
    scripti kurduktan sonra eger dogru kurulmussa butun modullerden blockların gozukmemesi lazım (eger kurulumu yaptıktan sonra eger hala sitende blocklar gozukuyorsa biryerlerde yanlıs yapmıssın demektir.) Daha sonra istedigin modulde istedigin blockları yerlestireceksin ilk kurulumda blockların kaybolup siten duz sayfa olarak gozukecektir

Rep Gücü
    14
    evet modulu kurduktan sonra hiçbir block kaybolmadı ama mevcut block yönetimi gitmedi bu onun yanına bir ek olarak geldi

tamam usta düzelttim. 'mainfile.php' yi editlememişim
    Konu ktuarkadas tarafından (09-03-2006 Saat 09:29 PM ) değiştirilmiştir.

Onursal Üye
    Burç:
    Kova
    facebook
    supermeydan
    Blog Mesajları
    33
    Rep Gücü
    93797
    evet modulu kurduktan sonra hiçbir block kaybolmadı ama mevcut block yönetimi gitmedi bu onun yanına bir ek olarak geldi
    mainfile.php de yapman gereken degisiklikleri ya yapmamıssın yada yanlıs yapmıssın install dosyasını oku orada 7.x surumlerinde yapılacak degisikligi yap nuke 7.8 kadar kendim denedim sorun yok(7.9 ve patch 3.2 incelemedim bilemiycem)

Onursal Üye
    Burç:
    Kova
    facebook
    supermeydan
    Blog Mesajları
    33
    Rep Gücü
    93797
    Yukarıda anlattıgım Theme.php deki block left kısmına eklenen kodları asagıdaki gibi cogaltabilir, istedigin kadar modul ismi ekleyebilirsin

Kod:
    if ($name=='Forums') { 
    } 
    else 
    if ($name=='coppermine') { 
    } 
    else 
    if ($name=='content') { 
    } 
    else { 
    blocks(left); 
    }