• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Meydankaya kullanıcısının son içeriği

 1. M

  Hayrünnisa Gül Kimdir?

  Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşidir.
 2. M

  İlber Ortaylı Kimdir

  Aslen Kırımlı olan Türk tarihçi, akademisyen, yazar. Türk Tarih Kurumu şeref üyesidir.
 3. M

  Hangi tür filmleri seyredersiniz? Neden?

  Genellikle antik çağlarda, dönemin destanlarına dayanan ve kahramanlar arasında gerçekleştiğine inanılan muharebelerin birçoğu etkileyici bir tarzla beyazperdeye aktarılıyorlar. Ancak yakın tarihin en büyük ve en kanlı çarpışmaları olarak bilinen I. ve II. Dünya Savaşı filmleri, Ortaçağ’ın...
 4. M

  türk parasinin döviz karsisindaki durumu

  Dolar/TL Merkez öncesi yatay seyirde. Dün 7 sınırına dayanan dolar/TL Ağustos 2018'den beri en yüksek seviyelerde seyrini sürdürüyor. Sürekli doları takip ediyorum. Canlı dolar takibini buradan yapıyorum: Bakalım ne olacak bu dövizin sonu.
 5. M

  Fezleke Nedir

  Fezleke deyimi, aslında günlük hayatımızda bilerek ya da bilmeyerek çok kullandığımız kavramlardan biri.
 6. M

  Sekülerizm Nedir

  Sekülerizm veya sekülarizm; toplumda ahiretten ve diğer dinî, ruhanî meselelerden ziyade dünya hayatına odaklanılması yönündeki hareket.
 7. M

  Komünizm

  Komünizm (Latince kökenli communis - ortak, evrensel); üretim araçlarının ortak mülkiyeti üzerine kurulu sınıfsız, parasız ve devletsiz bir toplumsal düzen ve bu düzenin kurulmasını amaçlayan toplumsal, siyasi ve ekonomik bir ideoloji ve harekettir.
 8. M

  Aktivist Nedir

  Aktivizm ya da eylemcilik, toplumsal değişme ya da politik değişiklik meydana getirmek için kasıtlı bir biçimde yapılan eylem olarak tanımlanabilir.
 9. M

  Mankurt nedir, kimlere mankurt denir?

  Mankurt - Türk, Altay ve Kırgız efsanelerinde bahsedilen bilinçsiz köle. Mankurt haline getirilmek istenen kişinin başı kazınır, başına ıslak deve derisi sarılır ve böylece elleri kolları bağlı olarak Güneş altında bırakılır.
 10. M

  Okan Bayülgen

  Okan Bayülgen, Türk gösteri adamı, oyuncu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı ve fotoğrafçıdır.
 11. M

  Yılmaz Özdil

  Yılmaz Özdil, Türk gazeteci ve yazar. Girit göçmeni bir anne ile Aksaraylı bir babanın oğlu olan Yılmaz Özdil, 1965 yılında İzmir'de doğdu. Çocukluk ve gençlik yılları İzmir'de geçti. İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.
 12. M

  Michael Jackson

  Michael Joseph Jackson, "Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı.
 13. M

  Bilinçli Tüketici Nasıl Olunur?

  Tüketici haklarının korunması günümüzde devletin yanı sıra özel girişimlerin öncelikli politikaları arasında yer almaktadır. Çünkü ekonomik faaliyetlerin nihai amacı, tüketici ihtiyaçlarının maliyet ve toplumsal fayda gibi unsurlar gözetilerek karşılanmasıdır. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması...
 14. M

  Başarı üzerine söylenmiş en güzel sözler!

  Başarı yolunda herkesin motivasyona ihtiyacı vardır. Aşağıdaki ilham verici sözler de olası aksilikler karşısında kişinin ihtiyaç duyduğu gücü verecek niteliktedir. https://paratic.com/basari-sozleri/
 15. M

  Nene Hatun

  Nene Hatun, 93 Harbi sırasında Erzurum'da Aziziye savunmasına katılan, Rus işgaline karşı Erzurum’daki halk direnişinin simgesi hâline gelmiş Türk kadın kahraman.
Üst Alt