Salatalık Diyeti zayıflatırmı?

Salatalık Diyeti Kilo Verdirir Mi? Salatalık Diyeti Nasıl Yapılır?

Salatalık diyeti nedir?

Salatalık diyeti, adından da anlaşılacağı üzere ağırlık olarak salatalığın tüketildiği bir zayıflama yöntemidir. İçinde fazla su bulundurması ve oldukça düşük kalorili olmasıyla tam bir diyet besini olan salatalık, bağırsakların daha düzenli çalışmasına da yardımcı olur.

Salatalık diyeti zararlı mı?

Tek bir besinin ağırlıklı olarak tüketildiği beslenme tarzı uzun vadede vücuda bir takım zararlar verebilir. Salatalık diyetini, tıpkı diğer diyet türleri gibi 5 günden fazla yapmamanızı, diyete başlamadan bir uzmanda danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Örnek salatalık diyeti listesi

Kahvaltı: Yağsız yoğurdun içine bir büyük boy salatalık ekleyin. Hala aç hissediyorsanız, iki şeftali veya bir elmayı dilimleyip yiyebilirsiniz.

Ara öğün: Salatalık içeceği

Öğle yemeği: Büyük bir tabak doğranmış salatalık ve bir dilim kızarmış kepekli ekmek ya da 2 adet haşlanmış patates, 1 adet salatalık, bir dilim kızarmış kepekli ekmek

Ara öğün: 1 bardak salatalık içeceği

Akşam yemeği: Dilediğiniz bir meyveyi seçin. Küçük bir kase meyve ile 1 adet salatalığı salata yapın.

SALATALIK İÇECEĞİ TARİFİ

Malzemeler:
Bir avuç ıspanak
20 gram badem ve ceviz
1 adet elma
1 adet salatalık
Bir tutam zencefil

Hazırlanışı:
Karıştırıcıya elma, salatalık ve ıspanağı ekleyin, iyice karıştırın. Ardından biraz zencefil ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Bardağınıza ceviz ve bademleri koyun, üzerine salatalık suyunu ilave edin. Bekletmeden için. bu içeceği taze tüketmeniz çok önemli. Aksi takdirde tüm vitaminlerini kaybeder. Öte yandan gün içinde bol su içmeyi de ihmal etmeyin. (mahmure)
 
Üst