• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Meme Protezleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Farklı sebeplerden dolayı birçok kadın meme protezi aracılığıyla meme büyütme ameliyatı olmak istemektedir. Ancak vücutta yapılacak önemli bir değişimden ötürü bu önemli bir karardır. Bundan dolayı da bu kararı alma sürecinde kadınlar meme protezleri hakkında birçok soru sormaya başlarlar. Bu sorular arasında Meme protezi nereden konulur?, Meme silikonu ne kadar kalır?, Meme protezleri ömür boyu kullanılır mı? gibi sorular yer almaktadır. Biz de bu blog yazısında meme protezleri hakkında sıkça sorulan sorular başlığı altında sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

Meme Protezi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme protezlerinin yani silikonların göğüs içerisine konulması süreci hassasiyet gerektirir. Meme altından kesilen bölgeden protezler konulur ve sonrasında dikişler atılır. Ameliyat süreci ortalama olarak 1-1,5 saat sürmektedir. Böylelikle meme protezi ameliyatı süreci tamamlanmış olur. Kalabilecek olası izleri minimuma indirmek cerrahın geliştirdiği teknikler ve başarısı ile bağlantılıdır.

Göğüs Büyütme Silikon Ameliyatı Sonrası İyileşme

Yaklaşık olarak 1-1,5 saat süren göğüs büyütme estetiğinin akabinde hasta direkt olarak eve gönderilmek yerine bir süre cerrah tarafından gözetim altında tutulur. Yapılan tetkiklerin ardından uygun bulunduğu an hasta taburcu edilir. Genel olarak hastanın ameliyat olduğu hastanede bir gece kalması önerilmektedir.

Silikon ameliyatı sonrasında yaklaşık olarak 4-6 hafta boyunca ağır hareketler yapılmamalıdır. Dolayısıyla silikon ameliyatı sonrası spor ilk 1,5 ay için önerilmemektedir. Özellikle zorlayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır. Öte yandan ameliyattan sonra 5-7 gün boyunca kol ağrıları çekmeniz normaldir.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası Göğüsler Doğal Durur Mu?

Meme protezinin takılmasının ardından göğüslerin doğal durup durmayacağı kadınların en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. İlk olarak bu noktada sizin için en iyi estetik cerrah seçimini doğru yapmalısınız. Cerrahınız size en uygun protez tipini ve ölçüsünü belirlemeli ve en az iz bırakacak şekilde ameliyat yapabilme kapasitesine sahip olmalıdır. İkinci olarak ise teknoloji hiç olmadığı kadar hızlı gelişiyor. Ameliyat öncesi yapılan simülasyon çalışmaları ile kullanmak istediğiniz protezin nasıl gözükeceğini görebiliyor ve o doğrultuda kararınızı şekillendirebiliyorsunuz.

Birçok ameliyatta olduğu gibi meme protezi ameliyatlarında da farklı teknikler kullanılabilmektedir. Dünya genelinde en çok tercih edilen meme altından yapılan küçük bir kesi ile birlikte koyulan protez tekniğini kullanmaktayız. Bunun sebebi ise söz konusu teknik sayesinde en doğal meme yapısının oluşturulmasıdır.

Silikon Süt Bezelerine Zarar Verir mi?

Meme protezleri hakkında en çok sorulan sorular arasında da Silikon emzirmeye engel mi? gibi sorular yer almaktadır. Ameliyat sırasında meme protezleri göğüsün alt dokusuna konumlandırılmaktadır. Burada yer alan protezlerin süt kanallarına hiçbir teması olmaz. Dolayısıyla silikonun süt bezelerine herhangi bir zararı olmaz. Yani silikon taktırdıktan sonra emzirme gayet yapılabilir.

Meme Protezleri Ömür Boyu Kullanılır mı?

Süleyman Taş olarak hastalarım arasında bana en çok gelen sorular arasında Silikon kullanım süresi ne kadardır? tarzı soruların yer aldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Meme protezi ameliyatı sonrası herhangi bir problem yaşamamanız durumunda silikonları çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Biçimlerinde hiçbir dezenformasyon olmayacaktır. Bu durumu biraz da estetik cerrahınız belirler. Son teknolojilerin uygun tekniklerle kullanılması halinde meme protezlerinde sorun meydana gelme riski minimuma iner ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Meme Büyütme Ameliyatı En Az Kaç Yaşında Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı göğüs yapısının gelişimini tamamlaması ile birlikte yapılmalıdır. Yani göğüs büyütme ameliyatının yapılması 18 yaşından sonra uygundur. Öte yandan poland sendromu adı verilen doğuştan memeye sahip olmama gibi durumlarda 18 yaşı doldurmadan meme ameliyatı yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı ile ilgili diğer detaylara linkten ulaşabilirsiniz. Meme büyütme ameliyatının öncesi ve sonrası gibi süreçlerle ilgili daha fazla detay almak için ise +90 532 056 3693 numarası üzerinden TAŞ Estetik Cerrahi Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.
Kaynak: suleymantas.com.tr
 
Üst