Windows 10 yetersiz disk alanı hatası çözümü

Dolu bir Temp klasörü nedeniyle Yetersiz Disk Alanı hatası çözümü

Cihazınızda yer açmak için Disk Temizleme'yi kullandıysanız ve Yetersiz Disk Alanı hatası alıyorsanız Temp klasörünüz, Microsoft Store tarafından kullanılan uygulama (.appx) dosyalarıyla hızlı bir şekilde doluyor olabilir. Bu sorunu gidermek için Store'u sıfırlamanız, Store önbelleğini temizlemeniz ve Windows Update sorun gidericiyi çalıştırmanız gerekir:

Microsoft Store'u sıfırlamak için Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Sorun Gider'i, açılan listeden Windows Mağazası Uygulamaları'nı ve ardından Sorun gidericiyi çalıştır'ı seçin.

Microsoft Store önbelleğini temizlemek için Çalıştır iletişim kutusunu açmak üzere Windows Logo Tuşu + R tuşlarına basıp wsreset.exe yazın ve Tamam'a tıklayın. Boş bir Komut İstemi penceresi açılır, yaklaşık on saniye sonra pencere kapanır ve Store otomatik olarak açılır.

Windows Update'i sıfırlamak için Başlangıç > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Sorun Gider'i ve ardından listeden Windows Update'i seçip Sorun gidericiyi çalıştırın seçeneğini belirleyin.
 
Üst