Argan yağı nasıl kullanılır?

Adını Fas'ın Essaura şehrinden alan, elinizdeki bu ürün, dünyada sadece Fas-rsquo;ın güney batısında yetişmektedir. Nesli tükenmekte olan, UNESCO tarafından koruma altına alınan argan ağaçlarının meyvesinden elde edilmektedir . Berberi kadınlar tarafından geleneksel yöntemlerle elde işlenerek özel olarak üretilmektedir. %100 organiktir ve gerekli sertifikaya sahiptir.

Organik Sertifika; İnsan ve doğaya zarar vermeden üretilen, kimyasal ilaçların kullanılmadığı, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve izlenebilir, tarımsal üretim biçimidir.
Essaura Argan'ın ambalajını tasarlarken ürünün şişelenmesinde camı tercih ettik, tıpa olarakta doğal ağaç mantarını, kutu içinde geri dönüşüme uygun kartonu kullandık.

Bilimsel araştırmalarda, dünyada E vitamini bakımından en zengin içeriğe sahip aromatik yağdır. Cildi besleyici ve tedavi edici özellikleri sayesinde, etkili bir biçimde cilt kuruluğuna ve yıpranmasına, kuru saçların beslenmesinde hızlı ve etkili sonuçlar verir.

ARGAN FAYDALARI​

Ciltteki kırışıklıkları azaltarak cildin sıkılaşmasını sağlar.
Cildi yumuşatır ve nemlendirir.
Güneş'in zararlı ışınlarına karşı korur.Sigara, stres ve çevrenin- olumsuz etkilerini ortadan kaldırarak- hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.
Sivilce ve akne problemlerinde başarılı olduğu bilinmektedir.
Göz altı ve kaz ayağı kırışıklıklarında oldukça etkilidir.
Hamilelik sırasında ve sonrasında oluşan doğum çatlaklarını onarır.
Cilt yanıklarından ve yaralanmalardan dolayı oluşan deformasyonların giderilmesinde kullanılır.
Saç derisini besler. Bu sayede saç kırıklarının ve yıpranmalarının önüne geçer. Saça parlaklık ve hacim kazandırır.
Kirpiklerin beslenmesini sağlayarak uzamalarına yardımcı olur.
Tırnakları parlak ve sağlıklı görünümüne kavuşturur.

ESSAURA ARGAN KULLANMA KILAVUZU​

"Essaura argan" yağını uygulayacağınız bölgenin temiz olması yada duş alınması tavsiye edilir.
Avuç içine bir miktar (3-5 damla) argan yağı damlatılır,eller sürtüştürülerek parmaklarla birlikte ısıtılır.
Uygulanacak yüzeye masaj yapacak şekilde essaura argan yağı yedirilerek uygulanır.(deri yanıklarında cilde damlatarak kullanınız)
Uygulama bittikten sonra durulama yapmanıza gerek yoktur.
Haftada 3-4 defa kullanılması iyi sonuç almanız için tavsiye edilir.
Essaura Argan yağını cilt tarafından en hızlı şekilde emildiğini görecek ve şaşıracaksınız.
İrtibat :05306965235
 

Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt ve saç bakımında son zamanların en önemli keşiflerinden sayılan argan yağı, pek çok faydası ile anılmaktadır. (Sağlıklı saçlara ulaşmak için bilinmesi gerekenler bu yazımızda) Kuru ve sivilceli cilt yapısına sahip olanların pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmalarını sağlayan argan yağı, aynı zamanda sürekli ısıya ve şekillendirmeye maruz kalarak yıpranmaya mahkûm olan saçların da daha sağlıklı ve canlı olmasında etkilidir. Hamilelik döneminde büyüyen karın ve alınan kilolarla birlikte vücudun çatlamasını önlemek için de argan yağı en uygun tercihlerden biridir. Zararlı dış etkenlerden dolayı zarar gören vücuttaki hücreleri yenileyici özelliği ile yaşlanma karşıtı bir yağ denebilir.

Argan Yağının Yan Etkileri Nelerdir?

Argan yağı sadece yararları ile adından söz ettirse de, yanlış kullanıma bağlı olarak bazı yan etkileri de söz konusudur. Özellikle hamile bayan ve çocukların mutlaka doktora danışarak kullanmalarında fayda vardır. Argan yağı, cildi besleyici ve onarıcı özelliği nedeniyle kullanılırken, bu özelliğinin yanlış anlaşılmasından dolayı güneş koruyucu olarak da kullanılmaktadır. Ancak argan yağının uzun süre güneşe maruz kalması, cilt için yarardan çok zarar sağlayacaktır. Bu nedenle argan yağını kullanmak için uygun zaman gece yatmadan öncedir denebilir.
bilgihanem.com
 
İşlem görmüş saçlarım için çok şey denedim şimdiye dek ancak dilediğim sonucu alamadım ya da çok zamanımı aldıklarından yarıda bıraktım. İyi bir argan yağı kullanıldığı taktirde olumlu sonuç alacağım söylendi genel olarak. Bende kuaförüme danıştım ve native base ürünlerinin saça çok iyi geldiğini söyledi. Velhasıl kelam 2 aydır haftada 2 gün düzenli kullanıyorum saçlarımın cddi anlamda toparladığını gözlemliyorum. Şans verin derim.
 
Üst