Yazın Burun Ameliyatı Olunur mu?

Bu haftaki yazımız burun estetiği üzerine şu sıralar en çok merak edilen ve en çok sorulan soru üzerine olacaktır: Yazın burun ameliyatı olunur mu? Konunun detaylarına geçmeden önce dilerseniz burun estetiği hakkında detaylı bilgilere, linkteki sayfa aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bu durumu değerlendirip, burun estetiği sürecinde güneşin etkisini sizler için yazdık. Keyifli okumalar dileriz.

Burun ameliyatı olmak isteyen, araştırma yapan ve fikir sahibi olan herkes, bu sürecin özenle geçirilmesi gerektiğini bilirler. Süreci, olumlu veya olumsuz etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörlerden biri ise güneştir. Güneşin, yapılan operasyonun tekniğine bağlı olarak olumlu etkisi de olabilmektedir. Yine yapılan operasyonun tekniğine bağlı olarak olumsuz etkisi de bulunmaktadır.

Kapalı burun estetiği ile burun ucunda kesi olmamaktadır. Ciltte kesi olmadığından dikiş de olmamaktadır. Dolayısı ile Güneşe bağlı iz de olmamaktadır. Genellikle Güneşli dönemlerde yapılmamasının en büyük sebebi açık teknik ile yapılan burun estetikleridir. Açık teknik ile yapılan burun estetiğinde burun ucu kesilmektedir. Kesilen burun ucu iyileşme sürecinde iken Güneşin etkisinden dolayı kesilen yer kalıcı iz haline gelmektedir. Bu istenmeyen bir durumdur. Bu durumu engellemek adına yazın ameliyat yapılması önerilmemektedir.

Burun estetiği sürecinde , Mevsimsel olarak her dönemin artıları ve eksileri vardır;

Kışın Yapılan Burun Estetiği

Kış mevsimi burun estetiği ameliyatlarında çok tercih edilen bir mevsimdir. Özellikle açık teknik ile burun estetiği yapan hekimlerin favori dönemleridir. Kış mevsiminin olumsuz yanlarından birisi çok soğuk olmasıdır. Bu dönemde gribal enfeksiyon hastalık oranları artmaktadır. Ameliyat öncesi ve sonrası gribal bir duruma yakalanmamak için özen gösterilmelidir.

Yazın Yapılan Burun Estetiği

Yaz mevsimi burun estetiği olmak isteyen kişilerin kafalarında soru işaretlerine sebep olan mevsimdir. Güneşin etkisinden dolayı bu mevsimde Yazın burun ameliyatı olunur mu? Olunmaz mı? sorularını beraberinde getirir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, burun estetiği ameliyatını açık teknik ile yapan hekimler yaz mevsiminde ameliyat yapmayı tercih etmezler. Kapalı teknik ile burun estetiği sürecini gerçekleştiren hekimler için ise mevsim ayrımı yapmamaktadırlar. Herhangi bir kesi olmadığından Güneşin etkisinden dolayı iz de olmamaktadır. Yaz mevsiminde sıcaklıkların etkisi le ameliyat sonrası kanama riski de mevcuttur. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile kanama riski ortadan kaldırılabilmektedir.

Özetle

Burun ameliyatı olmak isteyen herkesin öncelikle güvenilir bir burun estetik doktoruna başvurmaları gerekmektedir. Hekimleri ile karşılıklı güven çerçevesinde ilerlemek en sağlıklısıdır. Kişilerin deformitelerine göre yapılacak işlemler de farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda en uygun zaman dilimini hekim ile belirlemek gerekmektedir. Diğer bir etmen ise kişinin yaz mevsimi veya kış mevsimi fark etmeksizin, ameliyat sonrası kaliteli istirahat sürecini ayırabileceği zaman dilimidir. Bu şekilde iyileşme süreci daha hızlı geçmektedir.
Kaynak: suleymantas.com.tr
 
Üst