5 Lezzetli Güveç Tarifi...

Yumuşacık Etler için En Pratik Marine Önerileri Pişirdikten Sonra Yumuşak bir lezzete sahip olmasını istiyorsanız eti pişimeden önce yapacağınız bazı hileler bunu sağlayabilirsiniz

İşte eti yumuşak ve lezzetli yapacak öneriler...

Etinizi tavada pişirecekseniz mutlaka yanına elma, armut ya da ananas koyun. Meyveleri soyun ve ince dilimler haline getirin. Et parçaları ve meyveleri aynı tavanın içinde pişirmeye başlayın. Meyvelerin içinden çıkan sular etin suyu ile birleşecek ve daha yumuşak ve lezzetli olmasını sağlayacak.

ET

Etinizi bir gece boyunca soğan ve elma dilimleri ile birlikte saklarsanız pişirdiğinizde yumuşak ve lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Eğer etinizi kalın dilimler halinde pişirecekseniz bu yöntem sizin için harika olacaktır. Pişireceğiniz eti 10 dakika boyunca asitli bir içeceğin içinde bekletin. Bu işlem etin yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

Etin yumuşamasını sağlayan bir başka yöntem ise limon suyu yöntemidir. Bunun için pişireceğiniz eti 30 dakika boyunca limon suyunun içinde bekletin. Bu sürenin sonunda etinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

3 dal taze ya da kuru biberiyeyi ince bir şekilde kıyın. Ardından kırmızı biber ve karabiber ekleyin. İnce kıyılmış sarımsağı da ekleyip zeytinyağı ile karışımı macun kıvamına getirin. Etleri bu karışım ile iyice ovun. En az 2 saat en fazla bir gece bu karışımda beklettiğiniz etlerin iki yanına tuz ekip tavada, ızgarada ya da fırında pişirin.

Soya sosu, zeytinyağı, kıyılmış sarımsak, zencefil, hardal tozu ve pekmezi karıştırarak bir sos oluşturun. Etleri en az 6 saat en fazla 1 gün içinde bekletin. Pişirmeden önce tuzlayın. Etleriniz yumuşacık olacak.

Aynı ölçüde yoğurt ve sütü karıştırın içerisine ölçünün yarısı kadar zeytinyağı koyun. Bol miktarda karabiber ve kimyon ekleyin. Karışımın püf noktası etlerin üstünü kaplayacak kadar olması. En az 3 saat en fazla 1 gün etleri içinde bekletin. Etleri pişirmeden her iki tarafına da tuz serpin.

Süt, soğan suyu taze ya da kuru fesleğen karabiber ile bir marine sosu hazırlayın etleri içine koyarak 4 saat buzdolabında bekletin. Pişirmeden önce her iki tarafına da tuz ekip ızgara ya da teflon tavada pişirin. Süt ve soğan tuhaf bir ikili gibi görünse de etleri yumuşacık yapar.ve Servis edebilirsiniz.
 
Üst