Kadınlar İçin En İdeal Parttime İşler

Çocuk Bakımı

Bakıcı işi bulursanız, okul sonrası bir program ayarlama, kamp danışmanı ya da özel ders vermeye olanak sağlar, çocuklar genellikle okuldan sonra ve evdeyken bakıma ihtiyaç duyarlar.

Yaşça Büyük Çocuk Bakımı

Yaşça büyük çocuk bakımı tesisleri, büyüklerle çalışmayı sevenler için harika bir seçenek. Ulaşım danışmanlığı ya da büyük çocukların bakımı gibi işlerde de çalışabilirsiniz.

Sağlık Bakımı

Hemşireler, teknikerler, tıbbi gerçek satanlar, ilaç satanlar, sağlık hizmetleri alanında uygun seçeneklerden sadece birkaçıdır. Hastanede, doktor ofisinde, evde ya da ilgili alanlarda çalışmak gibi her geçen gün büyüyen seçeneklere sahipsiniz.

Bilgisayar Desteği/Web Tasarımı

Bu günlerde herşey bilgisayarda, bu yüzden web sitesi kurmak ya da bilgisayar problemleriyle insanlara yardım etmek gibi yetenekleriniz varsa, bu size uygun bir iş olabilir. Ne kadar müşteri alacağınıza göre oldukça karlı bir iş olabilir.

Serbest Çalışan/Danışman

Bu uzmanlığınıza göre çeşitli alanlarda olabilir. Serbest zamanlı çalışma, tıp uzmanları, yazarlar, öğretmenler, avukatlar ve dahası için harika bir iştir. Daha çok esnek programlı işe ihtiyacı olanlar için uygundur.

Online Öğretmenler

Çoğu dersler artık internet üzerinden veriliyor, internet üzerinden bir derste öğretmenlik yapmak evden çalışılabilen başka bir iş fırsatıdır. Eğer üniversite öğrencisiyseniz, ilk yarı döneminiz bittiğinde, işiniz de biter.
Özel alanlarda ilginiz varsa, sürekli olarak eğitimsel çalışmalar, özel öğretici etkinlikler ya da dersler harika bir part time iş olabilir. Bu yüzden, daha esnek ya da kurslara göre haftada bir ya da iki kez yapacağınız bir iştir. Uzman olduğunuz bir alanda kurs veriyorsanız, kendi işinizi kurmaya aracı olabilir, kaç kişi aldığınıza göre oldukça kazançlı bir iş olabilir.

Evcil Hayvan Hizmetleri

Köpekleri seviyor ve çalışmak mı istiyorsunuz? Köpek gezdirici, evcil hayvan tımarcısı ya da evcil hayvan bakıcısı olun. Çoğu insan köpek gezdiricisi ya da şehir dışında ya da işteyken hayvanlarına bakacak evcil hayvan bakıcısı arıyor.
Bir evcil hayvan bakıcısı olarak profesyonel lisans belgeleriniz ya da kurslarınız olmasa bile, evcil hayvan davranışları ve hayvan ilk yardım dersleri almanız daha eğitimli olmanız için iyi bir fikirdir. Komşularınız arasında bu tarz bir hizmeti isteyenleri bulmak için ufak bir araştırma yapın. Veteriner ofisinde çalışmak da bir seçenektir.

Ev Bakıcısı

Şehir dışındalarken birinin evini beklemek fazladan para getiren harika bir iştir. Postaları almak, balıkları beslemek ve bitkileri sulamak vs. Şehrinizdeki müşteri tabanını oluşturabilirsiniz. Ev beklemeye hangi işlerin dahil olduğuna ya da nerede yaşadığına göre günlük 50-100 TL arası bir fiyat biçebilirsiniz.

Yemek Hizmeti Sunmak

Geceleri ya da haftasonları çalışmaya önem verenler için, yemekli etkinliklere çalışmak fazladan para kazanmak için harika bir yoldur. Yemek firmaları saatlik ödeme alır, bu yüzden bu süreçte bahşişlerinizi toplamayı ve paranızı almayı ihmal etmeyin. Saatlerce ayakta kalacağınız ve bazen de ağır içecek kolilerini ya da meze tepsilerini taşıyacağınız bu tarz işleri tanıyın, bu yüzden aradığınız daha çok fiziksel bir iş değilse, sizin için uygun bir part time iş olmayabilir.

Asistan

Gün içinde farklı eğlenceleri olan bir iştir, birinin asistanı olmak harika bir seçenek olabilir. Bir gün market alışverişi yaparken sonrasında köpeğinizi gezdirmeden önce afis ve evrak işlerinizi düzenliyor olabilirsiniz.
Asistanlar tıpkı uzaktan çalışanlar gibidir. Saatlik 50-100 TLâye heryerdeki işi yapabilirler.
 
Üst