• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Kadınların çalışmasını istiyormusunuz?

Kadınların çalışmasına karşımısınız?

  • Evet

    Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

    Kullanılan: 1 100.0%

  • Kullanılan toplam oy
    1
ERKEKLERİN YÜZDE 25 İ KADINLARIN ÇALIŞMASINI İSTEMİYOR

Türkiye genelinde 750 si kadın 750si erkek olmak üzere bin 500 kişinin katıldığı araştırmaya göre, evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkekler yüzde 25 olarak belirlenirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 14 olarak hesaplandı.

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, kadın ve erkek arasındaki eşitlik durumunu ve 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesi medya yansımalarını inceledi.Ajans Pressin BinYaprak ile Xsights Araştırma ve Danışmanlık işbirliğiyle gerçekleşen araştırmadan elde ettiği bilgilere göre, evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkekler yüzde 25 olarak belirlenirken, kadınlar arasında bu oran yüzde 14 olarak hesaplandı.
 
"Kadınlar çalışamaz / çalışmamalı" tarzındaki bi önerme bence tam doğru olmuyor. Bence tabi..

Bence "Gerekmedikçe kadınlar çalışmamalı ve evinin hanımı olmalı" diye düşünüyorum.
 
çalışmayan kadın mı var efenim.Ev işleri çocuk bakımı yemek pişirme işten sayılmıyor mu. Yurdum hanımları bu işlerle beraber bir de dışarda çalışarak daha çok eziliyor. hanımına yardım eden erkek çok az.Kadın çalışacaksa ev işleride paylaşılmalı. :)
 
Kimse istemez eşinin çalışmasını. Ama bu devir şartları bunu gerektirdiği için yapacak çok bir seçenek yok sanırım.
 
Üst