• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Ahşap Evleri Neden Tercih Etmeliyiz?

Ahşap ev modellerinin büyüsüne kapılıp sıkıcı ve bunaltıcı geçen zamanlarımızı unutalım. Ahşap evlerin ayrı bir sempatisi ve çekiciliği olduğu bir gerçektir. Dışardan bakıldığı zaman bile insana huzur veren bir yapının içinde yaşanıldığında nasıl bir etki yaratacağını siz düşünün. Ahşap yapıların insanlar üzerinde olumlu yönde bir etkisi vardır. Ferahlatıcı ve enerji verici bir ortam sağlayan ahşap evler içerisinde yaşayan insanlar psikolojik açıdan kendilerini rahatlamış hisseder. Farklı ağaç türlerinden imalatı gerçekleşen ahşap evler estetik bakımdan da bizlere çok güzel imkânlar sunmaktadır.

Ahşap evler hem sağlık açısından hem de estetik açısından bizlere sunulan mükemmel yapılardır. Ahşap evler sağlamış olduğu faydalardan dolayı yüzyıllardır istek uyandırır ve birçok insanın yaşamayı istediği ortamlardır. Dışarıdan şekil alamaz gibi sert görünen ağaçlar teknolojinin gelişmesi ve titiz bir işçilik ile istenilen modellere dönüşebilmektedir. Endüstriyel üretimin yaygınlaşması ile artık daha yaygın olarak görebildiğimiz ahşap evler farklı tasarımları ve modelleri ile büyük beğeni kazanmaktadır. Özel projelendirme ve yapım aşamasından geçen ahşap evler sizin istediğiniz modellerde imalatı gerçekleşmektedir.

Ahşap villa ve evler izolasyon bakımından güçlü olmasından dolayı da bütçenize katkı sağlamaktadır. Bungalov evler ortam sıcaklığını muhafaza ederek evin iç ısısını korumaktadır. Bungalov evler ısı yalıtımının yanı sıra çok iyi bir ses yalıtımı sağlamaktadır. Evinizde dışarıdan gelen seslerden rahatsız olmadan keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Diğer yapılar ile kıyaslandığı zaman bungalov evler her zaman bir adım önde ve tercih sebebi olmuştur. Kaliteli ve sağlam ağaçlar kullanılarak imalatı gerçekleştirilen ahşap bungalov evler uzun yıllar sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Sessiz ve huzurlu bir ortam sunan ahşap evler diğer betonarme ve çelik yapılara göre daha dayanıklıdır. Ahşap evler imalatı sırasında emprenye işleminden geçmektedir. Bu işlem sayesinde ahşap evde çürüme, küf, koku ve çökme gibi problemler görülmez. Aynı zamanda emprenye işlemi sayesinde olası bir yangın anında ahşap yapı bir saat kadar dayanabilir. Betonarme ve çelik yapılar ise o anda zarar görerek sonrasında onarılamaz bir hal alır. Oysaki ahşap evler onarım ve bakım yönünden de diğer yapı malzemelerinden daha iyi konumdadır.

Ahşap evlerin bizlere sunmuş olduğu mükemmel özelliklerinden dolayı yüzyıllardır tercih edilen yapılardır. Baneva ahşap yapılar imalatı sırasında sizin istekleriniz doğrultusunda projelendirme yaparak kaliteli ağaçlardan üretim yapmaktadır. Ahşap ev ve diğer ahşap yapılar hakkında bilmek istediklerinizi 0 (216) 630 21 21 telefon numarasından veya bilgi@baneva.com mail adresi üzerinden bizlere sorabilirsiniz.
 
Üst