Müjdat Gezen

Birçok filmde oynamış ama başrol bile oynasa figüran modunda olan şahsiyet.

Son zamanlarda kolay yoldan Türk Milletinin değerlerine kayması (kalaylaması) ile gündeme gelerek kimilerini tatmin eden solcu.

yılmaz özdil isimli meşhur bir yazarın kankası olup kimi yazılarında metholunan ama meth yazısı için müjdatı muhatap kabul edemeyeceğimizden parametre eksikliği yaşadığımız şahıs.

cicişler adlı yine gündemi işgal etmiş ve gögüşlerin açılması ile ilgili bir sosyal kampanya başlatmışcasına çıplakça konuşan kişilerin eğitim adı altında ne aldığı belli olmayan o şeyi aldığı tiyatronun sahibi.

Geçenlerde II.AbdülHamid in torununa bi şeyler yumurtladığı ve "nezevenk" kelimesini kullandığı bu yüzden tiyatrosuna bir saldırı düzenlenen ve "bu saldırıyı sakallılar işledi" diye uğuldamasına rağmen saldırganın köse çıktığı ve de bu kadar ecdadına kalay döşediği bi milletten başka ne beklediği belli olmayan şahıs.

cicişler diye yukarıda bahsettiğimiz öğrencilerinin; kocasının ikinci evliliğine rıza gösteren kadına "nezevenk" dediği, kendisinin de nezevenk lafını başka bir programda da kullandığı ve nezevenk sözünü literatüründe gündemde tuttuğunu anladığımız şahıs.

Adile Naşit ile oynadığı eski bir filminde "anamın yatağına gaddardan başkası girmedi" diyerek kimilerinde "hani cumhuriyetin çocuğuydunuz nerden çıktı bu gaddar" hezeyanına da sebep olabilecek bir şahıs. Gaddar ve annesi arasındaki repliği hatırlatmamız ardından solcuların "filmle gerçeği ayırt edemiyor musunuz" diye savunduğu bizim de "bi filmde anasını öbür filmde bacısını derken sülalesini film karelerine dağıttığı" ve bunları kucaklamak için film çevirmenin(ve ya bi senaryo uydurmanın) yeterli olacağı sorunsalını ortaya attığımız ender şahıs.

Geçenlerde yaşadığı yangın çıkartan saldırıda yanmadığını iddia ettiği bir oda için "Atatürk bronzu vardı orada. Bronz korudu orayı" diye iman tazelemiş, bizim bu saldırıdan gayet memnun olmuş sözlerimiz üzerine solcuların "siz böyle dedikten sonra biz ne diyebiliriz. Helva tarifi verelim bari" diyerek uzun ve gösterişli bir helva tarifi vermesinin ardından bizim helvayı bi dahaki saldırının ateşi ile pişirme teklifimizle israfı önlediğimiz ve müjdat için ayrı bir helva pişmesini(yine israf) engellediğimiz ekonomik harekatımızın temel kaynağı.

Yeşilçamda bir zamanlar "figüran lazım Hayde film" diye amele toplar gibi kalabalık üretilen film karelerinde yer alamadığına üzüldüğümüz şahıs. Aslında yer aldı mı bilmiyoruz ama kafa da yormuyoruz.
 
Geçen gün tiyatrosuna saldırı düzenleyerek bizi sevindiren vatandaşın mahkemesinin başladığı, saldırgan vatandaşın "zorunlu bi avukat göndermenizi istiyorum" şeklindeki dikmetarak sözünden başka müthiş bir savunma yaptığı ve hatta "içerde kimse olmadığından emin olduktan sonra verdim coşkuyu" diye savunduğu ama coşkunun hararetinden dolayı insanların savunmaya tereddüt ettiği, eylemi yani hararetli coşkuyu (küçük bir yangın) dışarıda bir bankın üzerinde yaptığından ve kimseye zararı dokunmadığından dolayı masum karşılanabileceği gerçeğini düşündüren, savunmasında "taksit yapın zararı az da olsa karşılayayım" diye müjdata jest çeken, müjdatı gebertemediği için aslında neye sevindiğimizi anlayamadığımız ve hazırladığımız helvanın boşa gittiği, bi dahaki saldırıda müjdatın selasını ve hatta seladan sonra okunan mefta şeceresinde de müfdatın ana baba ismi doğrulanmadan unu ateşin üstüne koymamaya yemin ettiğimiz ve mahkeme hakiminin tiyatro diye anılan mekan için milli eğitime bağlı olan bilmem bişey kanununa tabi midir diye dilekçe hazırlatılmasına karar verdiğinden bu tiyatro sandığımız mekanın bir nevi ilköğretim zorunluluğunu giderebilecek yani zorunlu ilköğretim için öğrenci yollanabilecek bir yer midir diye bizi düşündüren, ama öğrenim diye ne vereceğinden pek emin olamadığımız, davaya katılmayan müjdatın zaten gelip katılabileceği ve de halka da açık görülen bir dava için avukatı aracılığı ile hazırda katılmamasına rağmen davaya yabancı birileri için ancak konuşan ve yazdıran olmak için gerekli olan katılım iznini"katılmak istiyorum" şeklindeki dilekçe ile isteyen ve bu hareketinden kendisini dava adamı gibi göstermeye çalıştığı
ve tüm bu edilgen ve de diktirimanyak cümlelerin muhatabı vatandaş. adam olmak varken bu cümlelerin öznesi olması, gizli öznesi karga olan cümlenin dolaylı tümleci umumi tuvalet olur sorunsalını bize hatırlatan vatandaş.
 
Allah (c.c.) verdiği canı ancak kendisi almalıdır, düşüncesindeyim öte yandan yukarıdaki sözü geçen maşanın-düşüncesizin yaptığını takdir etmek kitabımızda da karakterimde de geçmemektedir! Seversin sevmezsin ama Hak bile yaşatıyor canını almıyorsa canı alınınca sevinmek alınmayınca üzülmek geberemedi diye isyan etmek de günah olsa. Saygılar.
 
Hali hazır konuda tartışmaya sebep kişidir müjdat.
Allah c.c. neden abdUllah öcalanın canını almadı? Çünkü bize emretti. Bu bir sınavdır. Ceza hukuku idamı yazar, şaşılacak bi şey yok idamda. Adam öldüren ve bununla iftihar edenler için de idam yeterli gelmeyebilir. müjdat bize şunu hatırlatıyor;
"""onların cezasını Tanrı verecek. Bizim işimiz onları Tanrıyla buluşturmak""" Schwarzkopf

Şimdi sakın bu eylemin düzenlenmesi ile ilgili suçu ve suçluyu övdüğümü sanmayın. Ne kadar beceriksiz olduğunu defaat kere açıkladım..

Diğer taraftan espiritüel, çok anlamlı, tanım dışına çıkmadan, cevap verilecekse düz bir tartışma değil konuyu konu olan kişiye bağlayarak ve zihin açıcı tarzda ve yine bilgi dolu cümlelerle laf giydirmek daha güzel olacaktır. Hiciv sanatımız gelişsin. Yani bizim yaptığımız hicive karşılık verilebilir ama komik-zeki-çok anlamlı vb olması makbuldür.

Başarılar...
 
akp iktidarından sonra azınlıkların devamlı kendi farklılıklarını vurgulayarak kendilerine hak etmedikleri payeler almaya çalıştıkları dönemde çingeneler üzerine kurulu bir filmin oyuncusudur müjdat. çingenliğin kendisine ne kadar yakıştığı bi tarafa memleketteki Hakimiyete isyan desteği içermesi de solcu karakterine cuk oturmuş olsa gerek müjdatın.

çingen filmlerinden sonra olsa gerek mecliste çingene milletvekili görmemize sebep diyebileceğimiz kişi olmakla beraber(aslında mazide çingenelerin görev aldığı çook yer var) Nihal Atsızın "bugün kürtler düşmanımız. Yarın lazlar çerkezler....düşmanımız olacak" şeklindeki kehaneti de zirveye taşımakta emek sahibi vatandaştır müjdat.

Sayın By lent in eylemi haksız bulmasından, yakılarak gebertilmesinin yanlış olduğunu düşündüğümüz ve üzerine sadece müjdatı öpecek bi atom bombası atma fikirlerini düşündüren şahıs. Ama bir atom bombası nasıl tek kişiyi öppecek sorunsalı yüzünden atom bombasını neresinde patlatmamız gerektiğini bilemediğimiz şahıstır müjdat.
 
Bugün geçen bi haberde tiyatrosuna saldırı yapan vatandaşın tahliye edildiği, hatta müjdatın avukatlarının da tahliyeye destek verdiği, hakimin "bu kadar iyi bakışın ardından tahliye ediyorum seni" diye hukukun bağımsızlığını onun bunun ağzına bıraktığı, avukatlarının saldırgan vatandaşın (müjdat tarafından) çaya davet edildiğini söyledikleri, saldırganın önce "aileme sormam lazım" demesi üzerine hakimin "bu kadar olumlu yaklaşımlar var" demesiyle "tamam "dediği davanın sahibidir müjdat.
Çay içerken müjdatın nası bi laf ebeliği yapacağını hiç de merak etmediğimiz ve çay davetinde güzel bir suikaste doyum olmaz diye düşündüğümüz kişi. Ya da yaşasın mı? Yaşarsa da "kötülere bi şey olmaz" dedirtir şimdi bu?

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca hukukun Adaleti değil sadece onun bunun memnuniyetini savunduğunu gösteren bir vaka. müjdata hiçbir hesap sorulmazken tepkili (saldırgan) vatandaşa hücum ediliyor. Aynen abdUllah öcalana kimse yüklenmezken (ve ya bülent ecevite ismet inönüye) İslama saldıranlar gibi...

- - - Güncellendi - - -

Yani bilinçaltından saldırgan diye fişlenmiş tepkili kitlenin yargılanmasını ve solcuları cezalandıranların kötü olduklarının propagandası
 
Üst