Çevremizdeki savaşlar neden bitmiyor?

Küresel silah ticareti artıyor. 2012 2016 yılları arasında silah ticaretinin hacmi bir önceki beş yıllık döneme kıyasla yüzde 8,4 oranında arttı. Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsü Sipri'nin açıkladığı rapora göre 2016 yılında Soğuk Savaş sonrasının en yüksek hacmine ulaşıldı. En çok silah stoklayanların başında Asya ve Ortadoğu ülkeleri geliyor.

Dünyanın en büyük silah ihracatçıları sırasıyla ABD, Rusya, Çin, Fransa ve Almanya. Silah satışlarının yüzde 74ü bu beş ülke tarafından yapılıyor. En fazla silah satın alanların başında ise Asya ve Ortadoğu ülkeleri geliyor.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığı habere göre

ABD'nin küresel silah ticaretindeki payı yüzde 33'ü buluyor.
Rusya'nın silah satış pastasındaki payı yüzde 23 dolayında.
Çin dünya piyasasındaki yüzde 6,3'lük payıyla en fazla silah satan üçüncü ülke durumunda
Fransa'nın payı yüzde 6,
Almanya'nın toplam silah ihracatındaki payı ise yüzde 5,6 olarak belirlendi.

ORTADOĞUDA SAVAŞ NASIL BİTSİN...
 
Merhaba,

Çevremizdeki savaşların bitmemesinin en önemli nedeni BİLİNÇSİZ, BAĞNAZ toplumların bu bölgede öbeklenmiş olması...Bu sadece bir nedeni tabii ki..

Diğer nedenler de aslında ucundan kıyısından yukarıdaki nedene bağlı olarak ortaya çıkan nedenlerdir...Örneğin sömürenlere bakalım, sanayide, bilimde güçlüler, bu da onları sömürenler sınıfına sokuyor.Bilinçsizliğin ve bağnazlığın en büyük aynası olan bilimden, eğitimden uzaklaşmak ise bu bölgenin sömürülen sınıfına girmesine neden oluyor...

Sonra veriyorlar odunu, al diyorlar DİN-İNANÇ kavgası, al diyorlar ETNİK KÖKEN kavgası...! Eeeee bu bölgede de en uygun zemin budur...!
 
bursali68' Alıntı:
savaşların... en önemli nedeni BİLİNÇSİZ, BAĞNAZ toplumlar...
durduk yere savaş çıkaran gavur, savaş çıkaramayınca gelip saldıran gavur, gelmeden saldıran gavur ama sebep biziz...
Emin ol kültürel olarak, Hak insaniyet olarak avrupa yerin dibinde. Hayvani içgüdülerle bizlere saldırmaları da bunu açıkça ispat etmekte.
Atom bombasını biz icad ederdik. Ama yapmadık. Ve savaşı her zaman meydanda yaptık. Adsala bombalarla adam öldürmeye, füzelerle vurmaya savaş demedik...
Dünya kıyametini bekliyor....
 
Çevremizdeki savaşlar neden bitmiyor?

Bitmez çünkü;
Çevremizdeki milletler için din her alana hükmetmiştir.
Bu da gelişmemiş toplum yaratmaktadır.
Durum böyle olunca da bilimden uzaklaşmak kaçınılmaz hal alıyor.
Bilimden uzaklaşan toplumlar ise bilimi amaç edilen toplumları hiçbir konuda yakalayamıyor.
Kapitalizmin amacı da savaşmak olduğuna göre birileriyle savaşmaları gerekiyor veya savaşacak milletleri organize ediyorlar.
Böylece çevremizde savaşlar hiç eksik olmuyor.

Sonuç olarak çevremizdeki savaşların en temel nedeni İslam Dininin şekillendirdiği toplum ve ortaya koyduğu sonuçlardır.
 
SOSYALİST' Alıntı:
Bitmez çünkü;....din her alana hükmetmiştir.
pislikle, şeref.sizlikle savaşamamak nassı bi duygu acaba? Dünyanın ne halde olduğu ortadayken yerinde oturmak...
Ayrıca komunizm kaç yüz milyon insan yok etti? masum halkın suçu neydi?
Savaşı açanlarda da din her alanda emrediyor. Ama rahatlar, savaş yok. Demek ki savaşın sebebi din değil şeytan.
Ama "dinsiz" olduğunu iddia etmesine rağmen, tek yaptığı dinin ismini değiştirmek (ateizm) olan komunizmin yok ettiklerinin suçu neydi? Hatta ve hatta insanlardan sonra kendi içindeki komunistleri yani kendi dininden olanları neden yok ettiler?
 
pislikle, şeref.sizlikle savaşamamak nassı bi duygu acaba? Dünyanın ne halde olduğu ortadayken yerinde oturmak...
Galiba bu gezegende yaşamıyorsun sen.
Komünistlerin, solcuların ve devrimcilerin hayatı bu şerfsizlerle savaşmakla geçmiştir.
Ve bu uğurda binlercesi katledilmiştir.
Peki kim tarafından dersin; emperyalizme, kapitalizme ve dolayısıyla burjuvaziye hizmet eden şerfsizler tarafından.
Kahrolsun emperyalizm dediğimizde, filoları kıble olarak kabul edip onlara dönük olarak namaz kılan şerfsizlerce katledilmişlerdir.
Ayrıca komunizm kaç yüz milyon insan yok etti? masum halkın suçu neydi?
Kaç milyon olduklarını bilmem ama sanırım tüm haramiler, hainler, eşitliğe ve paylaşıma karşı çıkanlar ve hep bana diyenler bu süreçte telef olmuşlardır.
Kimin uşaklığını yaptılarsa artık...

Demek ki savaşın sebebi din değil şeytan.
Şeytanı ben yaratmadım ama, hesabını onun yaratıcısından soracaksın benden değil. :freakedout:

Ama "dinsiz" olduğunu iddia etmesine rağmen, tek yaptığı dinin ismini değiştirmek (ateizm) olan komunizmin yok ettiklerinin suçu neydi? Hatta ve hatta insanlardan sonra kendi içindeki komunistleri yani kendi dininden olanları neden yok ettiler?
Bizim dinimiz insan öldürmeyi emretmez
Hem bilirsin doğmak ve ölmek kaderdendir.
O nedenle onların nasıl, ne zaman, kim tarafından ölmesi gerektiğini bu işin sorumlusundan sorman gerek.:prv:
Çünkü bizim tanrımız bu işlere bakmıyor...:freakedout:
 
SOSYALİST' Alıntı:
Komünistlerin, solcuların ve devrimcilerin hayatı bu şerfsizlerle savaşmakla geçmiştir.
Tüm ruslar şeref.siz, tüm çin şeref.siz, tüüm müslümanlar şeref.siz herkes şeref.siz... Siz şerefi kendinizden mi bilirsiniz? Peki Türkiye nin tüm düşmanları abd-ab-rusya-çin yerli yerinde duruyor. Siz bize saldırarak nası bunlarla savaşmış oluyorsunuz?
filoları kıble olarak kabul edip
filolar kıbleye durmuş olmasın? Biz sadece gördüğümüze değil görmediğimize de yani tüm hakikate iman ettiğimizden önümüzdekine değil gerçeğe bakarız. Diğer taraftan sizin kıblenize durmuyor di mi bu filolar? Bu vaziyetteyken yani ne onlar size eller ne siz ona değerseniz nassı bi savaş acaba bu? pkk komunisttir Türkiyeyi vurur, deniz gezmiş komunisttir Türkiyeyi soyar, o solcu ööledir bu socu bööledir.... Siz kısaca merhametli olanı mı sömürebiliyorsunuz ancak?
tüm haramiler, hainler
telsizden anons edilmiş "ters yönde giden bi araba var" Bu anonsu duyan ters yöne girmiş şoför de diyo ki:" ne bi arabası herkes ters yönde".... Yani kabadayılara, eşkiyaya, insana saldırana, Hakkı çalana engel olan herkes kötü... Sizin iyi olduğunuzu kim ispatlıyor? Hem de peygamberinizi, kendi dininizin milletini neden yok ettiniz o zaman? bknz: komunist komunisti yiyor..., lenine kurşun sıkan devrimci, troçkiyi çekiçleyen devrimci, leninin karısına saldıran stalin, leninist soljenitsin e zulmeden komunizm....
hesabını onun yaratıcısından soracaksın benden değil
şeytan da ne suçum var bööle yaratılmışım demesin? Yaratan bize düşman yarattı. Mücadelemiz için. Peki düşmanla mücadele edemeyip de mücadeleye sövmenin ismi nedir* ateizm mi?
dinimiz insan öldürmeyi emretmez
yani "o kadar açık konuşamıyorum siz anlayın" mı der? Yoksa siz kendi kendinize mi kıyas yaptınız? Ya da siz şartları hazırlıyorsunuz onlar kendi kendine mi ölüyor? Ve ya önce dinden çıkıp öldürüyor sonra tövbe edip dininize geri mi dönüyorsunuz? O zaman dininizi tam olarak tüm hükümleriyle getirin ki dinden çıkıp girmeniz gerekmesin...
bizim tanrımız bu işlere bakmıyor
ne tok yediğini anlayamadık ki zaten? yoksa uzakları seçemiyor mu? o zaman takıldığı yerde supermeydan.net e konu açsın olur mu?
 
Siz şerefi kendinizden mi bilirsiniz?
Kesinlikle..

Siz bize saldırarak nası bunlarla savaşmış oluyorsunuz?
Saldıran sizsiniz çünkü bir sadece sömürenlere karşı savaşırız siz de bize karşı.
Bu durumda saldıran ve sömürücü kemirgenlerin dalkavukluğunu yapan sizlersiniz.
filolar kıbleye durmuş olmasın?
Sizin iyi olduğunuzu kim ispatlıyor?
Eşitlikçi olmamız
Özgürlüklerden yana olmamız
işsizliğe karşı olmamız
Savaşların nedeni olan kapitalizme karşı olmamız,
Emperyalizme karşı savaşmamız bizim iyi olduğumuzun kanıtıdır.
Bizde peygamber bol iyi olan kazansın.. :freakedout:
şeytan da ne suçum var bööle yaratılmışım demesin?
Haklı tabi.
Suçlu olan şeytanı şeytanlık yapması için yaratandır.
Bu durumda şeytanın ne suçu olabilir ki?
onlar kendi kendine mi ölüyor?
Kimse kendi kendine ölmüyor onların ölmesini sağlayan sizin Tanrınızdır.
 
SOSYALİST' Alıntı:
şeref kaybolunca kesinlik de artık kesmiyor..
Saldıran sizsiniz
cevap nerede? pkk komunist, abd düşmanı olması lazım Türkiyeyi vurur, rusya komunist Türkleri vurur, solcular Türkiyeyi vurur??? abd bve bilumum malzeme ortadayken Trkiyenin merhametine sığınmak mıdır mücadeleniz? ab-abd-rusya nın güya kendilerine ait ayrı ideolojileri varmış görüntüsünde ortak kararlar ile siz solcuları Allah a İslam a Hakka saldırtmaları mıdır zevk aldığınız?
Savaşanlar için iki taraf da saldırmaktadır. Mühim olan kim haklıdır? İnsanın insanlığını düşman edinenden daha kötü kim olabilir? namusun tanımlanmadığı komunizmden bahsetmektesin... Eğer namus yok edilmek isteniyorsa, savaşmayan namus.suz.dur.
Kıble Kabededir... Bizim hizamız filoyu delip geçmekte taaa ki Kabeye gitmekte. Biz ibadetimizle bile abd gavurunu delip geçmekteyiz...
Eşitlikçi olmamız...Özgürlüklerden yana olmamız...işsizliğe karşı olmamız...kapitalizme karşı olmamız,... Emperyalizme karşı savaşmamız
bunlar dini siyasete alet etmektir. Sizin dininiz yalancıdır. dininiz öyledir ki iman etmeseniz de olur. oturduğunuz yerden bu devletten geçinmekten başka ne icraatınız var? ne savaşınız var? güçlüye boyun eğmekten başka neyle övünebilirsiniz?
Bizde peygamber bol
tanrı da bol mu? evrim devrim ... şimdi hangi konuda hangisi yetkili? bu sizin tanrılar yanlış peygambere vahiy indirirse peygamberiniz fazla mesai yapıyor diye isyan edip grev yapabilir mi?
Suçlu olan şeytanı şeytanlık yapması için yaratandır.
"şeytanlık" yapmak suç değil yani... O zaman neden savaşıyorsunuz? Yaratılışını şeytanlığa harcayan suçlu değil de ona Hakkı bildiren suçlu... Düşünsene çözülmesi için meseleler olmasaydı insan neye yarayacaktı? Savaşılması için bi şeytan olmasaydı kim nasıl insan olacaktı ve iyi-kötü nasıl olacaktı? Namusu Allah ın takdiridir namus yapan. Yoksa anasıyla yatmak bile alelade olurdu. Madem ki namusu namus yapmak evladır o zaman namusu yoks sayan şeytan fenadır.
ölmesini sağlayan sizin Tanrınızdır.
tabiii elhamdülİllah... peki Rabbimizin öldürmesi için o insanları yok eden sizler misiniz masum,? Azrail canı aldı da sen kurtarmaya mı çalışıyordun ateş açarak? 100 milyon rusya bilmem kaç m,lyar toplam yekun... Herkes düşmanınızsa siz nesinşz?
 
şeref kaybolunca
Dikkat ederseniz biz devrimciler;
Asiyiz,
Boyun eğmesini bilmeyiz,
Kul olmak nedir bilmeyiz,
Sömürücü godamanlara karşı savaşırız,
Kapitalizme ve emperyalizme karşı savaşırız,
Her daim güçlünün karşısında güçsüzün yanındayız,
Her daim ezenin karşısında ezilenin yanındayız,
Her daim zenginin karşısında yoksulun yanındayız...
O nedenle şerfsiz deyince başkaldıranlar değil, baş eğenler akla gelir..
Devrimcilerde hala bu kadarını görememişsen gözlerin kör, kulakların sağır, niyetin kötü demektir.. 🆗
solcuları Allah a İslam a Hakka saldırtmaları mıdır zevk aldığınız?
Solcuların her zaman gericiliğe karşı mücadele ederler.
Her kim ki insanlığı gericiliğe boğmak isterse ona karşı savaşırlar.
Ve bundan elbette ki zevk alırlar.
namusun tanımlanmadığı komunizmden bahsetmektesin...
Eğer namus yok edilmek isteniyorsa, savaşmayan namus.suz.dur.
Bakıyorum da çirkinleşmeye başladınız.
Bence namus konusuna hiç girmeyelim sonra pişman olursunuz..
bunlar dini siyasete alet etmektir. Sizin dininiz yalancıdır. dininiz öyledir ki iman etmeseniz de olur.
Kusura bakmayın sizinle aynı statüde bulunmak istemiyorum.
Din benden uzak, ben dinden uzak..
Dininiz sizin olsun, nasıl istiyorsanız öyle kullanın.
oturduğunuz yerden bu devletten geçinmekten başka ne icraatınız var?
Ben devletten değil devlet benden geçiniyor bir kere :freakedout:
ne savaşınız var?
Sayayım;
Gericiliğe karşı savaşırız,
Cehalete karşı savaşırız,
Sömürüye karşı savaşırız,
Kapitalizme karşı savaşırız,
Emperyalizme karşı savaşırız,
Yobazlığa karşı savaşırız...
Savaş bol bizde.
güçlüye boyun eğmekten başka neyle övünebilirsiniz?
Yeniden sayayım:
Biz devrimciler;
Asiyiz,
Boyun eğmesini bilmeyiz,
Kul olmak nedir bilmeyiz,
Sömürücü godamanlara karşı savaşırız,
Kapitalizme ve emperyalizme karşı savaşırız,
Her daim güçlünün karşısında güçsüzün yanındayız,
Her daim ezenin karşısında ezilenin yanındayız,
Her daim zenginin karşısında yoksulun yanındayız...
O nedenle boyun eğmek gibi bir şükürcülük yoktur bizde..:prv:
Devrimcilerde hala bu kadarını görememişsen gözlerin kör, kulakların sağır, niyetin kötü demektir.. 🆗
Kör olasın demiyorum,
Kör olma da gör beni
 
Üst