Resmi Gazete Nerede Satılır?

Resmi Gazete Nerede Satılır?
resmi gazete ne zaman yayınlanıyor
Resmi Gazete Nereden Satın Alınır?


İlk Ceride-i Resmiye adıyla yayınlanan Resmi Gazete, 1923 yılından itibaren Resmi Ceride adıyla yayınlanmaya devam etmiş ve 1927 yılı 763. Sayısından itibaren Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazete adı ile yayın hayatına devam etmektedir. Resmi Gazetenin internet sitesi 2000 yılında kullanıma açılmış olup, daha sonra ilk basımdan itibaren tüm yayınlar internet sitesi üzerinde yayınlanmaya başlanmıştır. Resmi Gazeteye internet ortamından ücretsiz bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

Resmi Gazetenin dağıtımı abonelere posta yolu ile gönderim yapıldığı gibi Başbakanlık Basımevininde de isteyen herkese satılmaktadır. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışından en az bir yıl süreli olmak üzere Resmi Gazeteye abone olunabilmektedir. Resmi Gazeteye yıllık abonelik 120 TL olarak belirlenmiştir. Resmi Gazetenin PTT ile gönderimi halinde bu ücret 195 TLye çıkmaktadır. Yurt dışından Resmi Gazete almak isteyenler ise senelik 350 Dolar ödemelidirler.

27/6/2000 tarihinden itibaren çıkan Resmi Gazetelerin metinleri, internet üzerinden de günlük olarak yayımlanmaya başlanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda 2011 yılında, ilk sayısının yayımlandığı 7/2/1921den itibaren tüm Resmi Gazete sayılarına sitemizden erişim mümkün hale getirilmiştir.

Resmi Gazeteye İnternet Üzerinden Ulaşmak İçin TIKLAYIN
 
Üst