• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Mobilya yanık lekesinden kurtulma yolları

Sizlere hanımların baş belası bir durumdan bahsetmek istedim. Aşağıdaki yazıyı Dekordiyon.com sitesinin izniyle sizlerle paylaşıyorum.

Ev temizliği demek, kendine has kategorilere ve alanlara ayrılan devasa bir temizlik demek. Bu temizliğin pek çok aşamasını, bahar temizlik döneminde hallettiniz diyelim. Olası durumlar ya da ani gelişmeler sonucu oluşan mobilya yanık lekesi gibi sorunlarla karşılaştınız diyelim.

Bunlarla kurtulmanın yollarını hiç düşündünüz mü?

Nasıl bir çalışma ile bu lekelerden kurtulabileceğiniz konusunda bir araştırma yaptık ve sizin için detaylı bir liste hazırladık.

mobilya-yanik-lekesi-nasil-cikarilir-4.jpg


Mobilya yanık lekesi kurtulma yolları

Eğer yanık ahşap üzerinde ise, bunun için en önemli ürün kolonya olacaktır,
Kolonyayı tüm lekenin üzerine damlatın ve lekenin kaplanmasını sağlayın,
Ardından kibrit yardımı ile kolonyayı ateşleyin ve kısa süren bir ateş şölenine dâhil olun,
Sonra ateş sönecek ve tüm lekelerin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz, gördüklerinize sizler de şaşıracaksınız.
Ahşap mobilyalara özel olarak üretilen spreyler ile yanık kokularını temizleyebilirsiniz değerli arkadaşlar.
Aynı şeklide saç kurutma makinası da sizler için çözüm sağlayabilir
Bunun için makineyi çalıştırın ve lekenin üzerinde gezdirmeye başlayın
Sürekli farklı alanlara gidin ki, lekelerin daha rahat yayıldığını görün
Sonrasında lekenin kaybolduğunu göreceksiniz ve şaşıracaksınız.
Bu ve bunun gibi pratik yöntemler, mobilya yanık lekesi gibi sorunlarınıza birebir çözüm üretiyor diyebiliriz.

Zaman zaman ön plana çıkarılan çeşitli kimyasal ürünler ile hatırlamış olsak da, bahar temizliği zamanı geldiği vakit, temizlik için kullanılacak olan ürünlerin arasında en olması gereken ürün, en doğal olan üründür, bunu bilmenizde fayda var değerli arkadaşlar.

Sizlere mobilya yanık lekesinden kurtulmanın yollarını yukarıda sıraladım. Uygulama öncesini ve sonrasını görmeniz için bir de aşağıdaki görseli incelemenizi öneriyorum.

Mobilya yanıkları ile dolu ahşap masayı görüyorsunuz. Kolonya ve çakmak ile görünen yerlere tek tek uygulama yaptık. Yani mobilyayı yaktık aslında.

Ve sonuç harika. Gördüğünüz gibi mobilya üzerinde ufak bir ahşap yanık lekesi kalmadı. Sizler de bir elinize kolonya diğer elinize de çakmak alarak hemen uygulamaya başlayın.

Uygulamanız gerekenleri doğru bir şekilde yaptığınızda gerçekten netice alacağınızı garanti ediyorum. Bir başka bilgilendirici yazıda bulunmak üzere. Keyif dolu, dekorasyon dolu ve mutluluk dolu günler dilerim
KAYNAK: Dekordiyon.com
 
Üst