• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

ipucu Web siteniz bütün tarayıcılarda nasıl görünüyor test edin

İnternet siteniz var ve Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox gibi farklı tarayıcılarda nasıl göründüğünü merak ediyorsunuz, İşte size hiçbir program yüklemenize gerek kalmadan Online olarak hem farklı işletim sistemlerinde hem de aynı tarayıcıların farklı sürümlerinde web sitenizin/sayfanızın nasıl göründüğünü tespit etmenizi sağlayacak olan bir site...

Testi gerçekleştirmek istediğiniz işletim sistemini ve o işletim sistemi altına tarayıcıların farklı sürümlerini seçiyorsunuz. Url adresini giriyorsunuz ve karşınıza o tarayıcılarda sitenizin/uygulamanızın ekran görüntüleri geliyor. Ne kadar çok tarayıcı ve sürüm seçerseniz işlem süresi o kadar uzun oluyor.
sitenizi test etmek için tıklayınız

Birçok tarayıcıda sınama yapabilmesinin yanında site ulaşılabilirliğini ve site üzerindeki hatalı bağlantıları gösterebilen, (İngilizce, Almanca vb. dillerde hazırlanmış sayfalarda) dilbilgisi kontrolü gerçekleştirebilen ve HTML doğrulayıcısı içeren komple bir test aracı olan Total Validator, kısa bir süre içerisinde tüm bunları rapor hâlinde sunabiliyor.
Total Validator

Sadece Internet Explorer sürümlerinde sınama gerçekleştirebilen NetRenderer, çok basit bir kullanıma sahip ve IE NetRenderer adında bir Firefox eklentisi de, herhangi bir sayfaya girmeye gerek kalmadan Firefox üzerinden Internet Explorer sürümlerinde sınama yapabiliyor.
NetRenderer
 
Üst