• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Film ve Dizilerin En Ünlü Arabaları

Film ve Dizilerin En Ünlü Arabaları,Meşhur filmlerde kullanılan meşhur arabalar,

Filmlerle efsaneleşen araba modelleri

Unutulmaz filmler vardır. Bir de bu filmlerin başrolünde oynayan sanatçı kadar efsaneleşen otomobiller hatta bir kısmı bulundukları yapımların başrol oyuncuları bile diyebiliriz.İşte size Filmleri kadar ünlü olan Sinema dünyasının bu populer arabaları..

K.I.T.T (Knight Rider Kara Şimşek dizisindeki araba)

knight-rider.jpg

Bir zamanların meşhur dizisi Kara Şimşek'te Michael Knight'in partneri ve en iyi dostu. Bir arabadan çok daha fazlasıydı.Gerçekte 1982 model bir Ponthiac Trans-Am..

DeLorean (Back To The Future Geleceğe Dönüş filmindeki araba)

delorean-ev-main.jpg

Geleceğe Dönüş filminde Marty ve prfesörü zamanın dört bir yanına taşıyan marifetli araba.DeLorean Motor Company (DMC), ABD'li mühendis ve eski General Motors yöneticisi John DeLorean tarafından 1975 yılında Detroit'te kurulmuş otomobil üreticisi şirket. 1982 yılında iflas etti.

Batmobile (Batman filmlerindeki araba)

Jet-Turbine-Powered-Batman-Batmobile-1.jpg

Her filmde yeni bir görünüme kavuştu. Güçlü bir zırha sahip olması ile meşhur.

The Love Bug (1968)Herbie

5228f2f23d25f6ca6200068b_1391560969867_2048.jpg

Nam-ı diğer Herbie,Bol köpüklü İrlanda kahvesiyle kafayı bulan, sevmediği insanların üstüne motor yağı püskürten karakterli otomobil..

Goldfinger(1964)

fft16_mf3483675.Jpeg.jpg

James Bond hayranlarının yaptığı oylamada en unutulmaz Bond arabası seçilen 1963 Aston Martin DB5 gösterişli dış görünümünün yanında iç tesisatı ve aracı kullanan karizma abidesi Sean Connery sayesinde efsane payesine erişti. Kurşun geçirmez camları önündeki duble makineli tüfeği ve sürekli bipleyen radar ekranıyla hafızaların en silinmez yerinde duruyor.
 

Ziyaretci

1980'lerin en hit dizisi A Takımı'nın A-Team Hot Wheels 1/18 1982 GMC Van minibüsünüde unutmayalım..:))
 
Üst