• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Dizüstü Bilgisayarlarda Isınma Sorunu

Dizüstü Bilgisayarlarda Isınma Sorunu ,Laptop Isınma Sorunu Çözümü,Bilgisayarım Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

Donanım Kaynaklı Isınma Sorunu

Aşırı ısınmanın ilk sebebi, hava kanallarındaki ve soğutucu fanlardaki tozlanmadır. Tozlanarak tıkanmış bir soğutma sistemi, yetersiz soğutmaya ve dolayısıyla aşırı ısınmaya sebep olur. Bir diğer ısınma sebebi ise, soğutma blokları ile soğutulan bileşenler arasındaki termal macunun zamanla bozulabilmesidir. Gerekirse termal macunun temizlenip yenisi takılmalıdır.

Yazılım Kaynaklı Isınma Sorunu

Bilgisayarda çalıştırdığımız bazı programlar düzgün çalışmadığı zaman bilgisayarımızın ısınmasına sebep olabilmektedir. Bunu engellemek için program yazılımlarının ve işletim sisteminin güncellemesini sık sık yapın.

Dizüstü bilgisayarı kanepe, dizlerinizin üzeri veya yumuşak yüzeylerde battaniye, yorgan vs. kullanmanız durumunda, hava girişi engellenip, bilgisayarınız yeterince soğutulamayacak ve aşırı ısınacaktır. Bu durumdan sakınmak için, dizüstü bilgisayarı sert zeminlerde kullanın yada dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış soğutucu kullanın. Fanlı yapıları gereği, bu soğutuculardan birisini almadan önce ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız.
 
ya benim pc de ısınıyor çözüm ?

Bilgisayarınız garanti kapsamında ise, yetkili servisinize baktırın öncelikle yoksa garanti kapsamından tamamen çıkar.Garantisi yok ise fan bölümünü açıp dikkatlice tozlarını temizleyip ,iyi bir soğutucu almanızı tavsiye ediyorum.
 
Üst