Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesap Silme
instagram hesabı nasıl kapatılır?


Sosyal ağların gelişimiyle birlikte, arkadaşarımız ile benzer ortamlarda yer almak için pek çok sosyal ağda hesap açıyoruz.Ancak pek çok kişi, kullandığı sosyal ağdan memnun kalmadığında, hesabını silmek istiyor.Peki, fotoğraf paylaşma odaklı en popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram hesabını kalıcı olarak nasıl sileceğiz?İşte tüm detayları ve fotoğraflı anlatımı ile Instagram hesabını kalıcı olarak kapatma.

Instagram hesabını silmeye başlama
Instagram hesabınızı silmek için ilk olarak hemen altta yer alana bağlantıya gitmeniz gerekiyor.

Instagram hesabını silmek için buraya tıklayın.

İkinci adında açılan bağlantıda, eğer oturumunuz açık değilse, önce oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar yukarıdaki bağlantıya gidin.

2.jpg

Üçüncü adımda "Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle" bölümünün yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme
Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak.

Bu bölümde önce şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli "Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat" yazan butona tıklamanız gerekiyor.

3.jpg

Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Ancak unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı adını, bir daha kullanmanız mümkün olmayacak.En azından Instagram, kullanıcı politikasında değişiklik yapmadığı sürece, aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamayacaksınız.
 
Üst