• Hoşgeldin ziyaretçi ÜYE OLARAK Özgün Haber ve Makalelerinizi kaynak göstererek uygun olan katogoriye ekleyebilirsiniz.

Armagedona hazırlananlar hiç hazırlanmasınlar!

Armagedona hazırlananlar hiç hazırlanmasınlar! Mehdi döneminde savaş olmayacak!

Şu anda kıyametten önceki son dönemde, ahir zamandayız. Kıyametten önceki bu dönem gerçekten de çok zorlu bir dönem olacak, büyük savaşlar, katliamlar, mutsuzluklar yaşanacak, toplumlar dejenerasyonla, ekonomik krizlerle, maddi çöküntülerle sarsılacak. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi dünya doğal afetlerle de sarsılacak. Milyonlarca insan yerlerinden, yurtlarından sürülecek ve insanlar çaresizce kendilerini kurtaracak bir kurtarıcıyı arayacaklar. Bu dehşetli ortam Hz. Mehdinin ve Hz. İsa zuhur ettiğinde Deccalin fitnesi ortadan kalkacak ve yeryüzü sükûnete, bolluğa ve berekete kavuşacak.

Eski Ahite göre kıyametten önce Mesihin gelişi ile birlikte Mesihe tabi olan Yahudiler ve onların düşmanları arasında büyük bir savaş yaşanacak, bu savaş Armagedon Savaşı olarak biliniyor. Bu dünyayı yerinden sarsacak olan savaşı çıkarmaya hevesli olanlar var. Fakat bu heveslerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyecekler, çünkü Hz. Mehdi hiçbir şekilde kan dökülmesine izin vermeyecek. Peygamberimiz bu durumu hadislerinde şöyle bildirmiştir:

SAVAŞ [ERBABI] DA AĞIRLIKLARINI [SİLAH VE MALZEMELERİNİ] BIRACAK. (Sünen-i İbn-i Mace, 10/334)

Düşmanlık ve kini de kaldıracaktır... KAP SU İLE DOLDUĞU GİBİ YERYÜZÜ BARIŞLA DOLACAKTIR. Din birliği de olacak, artık Allah'tan başkasına tapılmayacaktır. SAVAŞ DA AĞIRLIKLARINI BIRAKACAK. (Sünen-i İbn-i Mace, 10/334)

Hiçbir kimse arasında bir düşmanlık kalmayacaktır. Ve bütün DÜŞMANLIKLAR, BOĞUŞMALAR, HASETLEŞMELER MUHAKKAK KAYBOLUP GİDECEKTİR. (İmam Şa'rani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s.496)

Onun (Hz. Mehdi (a.s.)) döneminde İYİ İNSANLARIN İYİLİĞİ ARTAR, KÖTÜLERE KARŞI BİLE İYİLİK YAPILIR. (Kitab-ul Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 17)

Kap su ile dolduğu gibi yeryüzü barışla dolacaktır. Hiçbir kimse arasında bir DÜŞMANLIK KALMAYACAKTIR. VE BÜTÜN DÜŞMANLIKLAR, BOĞUŞMALAR, HASETLEŞMELER MUHAKKAK KAYBOLUP GİDECEKTİR. (Sahih-i Müslim, 1/136)

Hz. Mehdi döneminde savaşların son bulacağı Tevratta şöyle bildiriliyor:

... Son günlerde... Rab birçok halkın arasındaki anlaşmazlıkları çözecek... Ulus ulusa kılıç kaldırmayacak, savaş eğitimi yapmayacaklar artık. (Yeşaya, 2:2-4; Mika, 4:1-3)

Savaş arabalarını Efrayim'den, atları Yeruşalim'den (Kudüs'ten) uzaklaştıracağım. Savaş yayları kırılacak... (Zekeriya, 9:10)

O dönemde [Hz. Mehdi (as) döneminde], açlık ya da savaş, haset ya da düşmanlık olmayacak... (Maimonides, Mişna Tora, Kralların Kanunları 12:5)

... Ülkeden yayı, kılıcı, savaşı kaldıracağım,güvenlik içinde yatıracağım onları. (Hoşea, 2:18)

... Ülkenize barış sağlayacağım. Korku içinde yatmayacaksınız... Savaş yüzü görmeyeceksiniz. (Levililer, 26:5-6)


Dolayısıyla Hz. Mehdi (as) ve Hz. İsa (as) döneminde kan yoktur. Savaşlar yoktur. Deccalin fitnesi durdurulmuştur. Milletlere, devletlere barış gelmiştir. O dönemde kimse savaşın peşinde olmayacaktır. Büyük bir Armagedon savaşı çıkarıp dünyayı kan gölüne çevirmeye hevesli olanların hevesleri de kursaklarında kalacaktır.
 
Üst